Problém s defragmentáciou disku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

Problém s defragmentáciou disku

#1 Příspěvek od vonder123 »

Zdarec,

poraďte mi prosím nejaký program na defragmentáciu disku...
Používam totiž vo WinXP origo disk defragmenter ale ten akosi nedokáže presunúť tie súbory aby boli "pokope", čiže súvislo za sebou bez medzier. On len presunie fragmentované súbory a ostatné dá trochu dokopy ale to je nič :(

Díkes za rady...

- prikladám aj foto defragmentácie pred a po...
Přílohy
defragmentacia.JPG
(21.95 KiB) Staženo 40 x

Uživatelský avatar
cafenet
Příspěvky: 428
Registrován: 14 říj 2004, 02:00
Bydliště: RK

#2 Příspěvek od cafenet »


Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Zkus O&O Defrag a vyber si tady http://search.seznam.cz/?q=O%26O+Defrag&mod=f

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

je ta defragmentace systémovým programem ve windows skutečně nefunkční nebo ne? Nebo to jen opticky blbě vypadá a soubory to sloučí do jednoho bloku?

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#5 Příspěvek od vonder123 »

- tá defragmentácia v XP je dobrá na to, že to defragmentuje, čiže zlúči jednotlivé časti súborov dokopy a potom urobí aj zhutňovanie súborov, len u mňa by trebalo to zhutňovanie urobiť viacej viď obrázok...

- lebo u mňa je problém, že mi to defragmentuje ale nevytvorí súvislú časť (alebo sa aspoň k tomu priblíži), ale mi tam nechá tie medzery a keď si systém niečo stiahne alebo ja, tak to naseká do tých medzier a zase mám disk fragmentovaný... a nechcem stále dávať tú defragmentáciu, a keď ju nedám tak mi disk niekedy chrčí...

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#6 Příspěvek od vonder123 »

- ozaj ďakujem páni za rady, ste super... presne toto som potreboval...díky

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#7 Příspěvek od Quest »

O&O Defrag mne velmi zklamal, defragmentaci 80GB disku "odfláknul" za cca 5min, a výsledek byl podle hesla, práce kvapná, houby platná.

Nejlepší výsledky ze všech zkoušených nástrojů, mi dává systémová defragmentace "XP", sice trvá dlouho, ale funguje dobře. Podmínkou je ale, před počátkem defragmentace, přibližně 40% volného místa na defragmentovaném disku, čím méně místa, tím horší výsledky. Vynikající je též možnost provádět defragmentaci z druhého nainstalovaného systému na jiném disku, potom se nevyskytují žádné" nedefragmentovatelné soubory" a defragmentace z druhého disku je potom dokonalá. Též neváhej použít defragmentaci 2x až 3x po sobě. Nejdříve použij funkci "analýza", pak si roztáhni okno bargrafu přes celé stínítko, máš potom lepší přehled o výsledku defrag. Před každou první defragmentací vysypej koš, vyprázdni všechny adresáře "TEMP" ve Windows(3), vymazej všechny "dočasné soubory internetu" a všechny "COOKIES" . Uvidíš, že budeš mít mnohem lepší výsledky.

Uživatelský avatar
vonder123
Příspěvky: 105
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#8 Příspěvek od vonder123 »

Mne tú defragmentáciu pred chvíľkou dokončil ten O&O Defrag a super skoro všetko v kope, čiže veľká spokojnosť. Pred defragmentáciou dám čistenie disku a potom ešte vymažem temp. Skúšal som to aj viackrát za sebou a spustilo sa to a tie súbory mi o trochu zhutnilo, ale rýchlo to aj skončilo a nič. Keď som potom dal znovu a znovu už to len rýchlo prebehlo a nič.

Ináč doteraz som stále používal XP systémovú defragmentáciu a bol som spokojný, len teraz tam boli veľké medzery a nepodarilo sa mu to "zhutniť" do súvislej časti... Teraz to je v kope a znovu budem používať origo XP, lebo aj tak je ten O&O Defrag shareware a po mesiaci skončí platnosť...

Uživatelský avatar
palo1129
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říj 2008, 02:00

defrage

#9 Příspěvek od palo1129 »

vonder123 píše:- ozaj ďakujem páni za rady, ste super... presne toto som potreboval...díky
Ja na defragmentaciu pouzivam program TuneUp 2008, podla mna lepsi nastroj ako systemova defragmentacia XP. Disk po dlhej dobe znacne fragmentovany som defragmentoval TuneUp..om a potom som vysledok si nehal analizovat v systeme XP ( tu je vysledok na 1 krat):Obrázek
A inak samozrejme logicky sa pred prvou defragmentaciou zbav vsetkeho odpadu co ti po odinstalovanych programoch ostalo a odstran nepotrebne subory a registre. Preto hovorim TuneUp, lebo ten to robi automaticky pred defragmentaciou. :arrow:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

Já používám na čištění Windows Advanced SystemCare Free 3.1. Má i defragmentaci, ale jen jednoduchou, ale čistí to dobře systém od balastu. Stáhnul jsem si z jejich stránky Smart Defrag a zatím dobrý :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Defragmentacia znamena hlavne to, aby vsetky suboli boli v 1 fragmente, tzn. aby sa pri linearnom citani nemusel robit seek. Ze su rozhadzane po disku, to nevadi, seek sa musi pri pristupe k inemu suboru urobit vzdy.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

Rnbw-suhlas :idea:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

To "rozházení" ve skutečnosti zkracuje přístupovou dobu, protože to znamená, že žádané informace jsou po plotně disku "rozhozené" tak, aby při jejich hledání musela hlavička udělat co nejméně pohybů - pokud by byly seřazené "do štrůdlu", musela by hlavička při čtení neustále popojíždět = česky vyjádřené to, co tvrdí rnbw.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“