CTV 218 nefunkčne MENU a čierne pruhy po obraze

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
levovic
Příspěvky: 6
Registrován: 30 led 2009, 01:00

CTV 218 nefunkčne MENU a čierne pruhy po obraze

#1 Příspěvek od levovic »

Dobrý deň

TV bola nefunkčná. Po zapnutí bolo jasne vidieť preraz na VN trafe. Preskakovali iskry s VN časti na jadro trafa. Po výmene VN obraz nabehlo ale nastal ďalší problém.

celkove nefunguje TV MENU a na predvoľbe kde mám naladenú markízu mi naskakujú čierne pruhy sem tam aj nejaké písmenka ktoré po prepnutí na TXT a späť zmiznú , na ostatných kanáloch ako je STV alebo joj všetko OK(žiadne pruhy).
TXT ,zobrazenie hodín, programov+názov a stereo (mono) funguje. Ak stlačím tlačítko MENU tak sa mi zobrazí iba predvoľba názov a stereo(<mono>) a nie MENU.

Zopár opráv už mam za sebou pri ktorých mi aj toto fórum veľmi pomohlo začo som vám všetkým vďačný ale vždy to boli len jednoduché opravy buď zdroj alebo rozklad alebo VN. Ale v tomto prípade neviem čo mam skontrolovať kde ďalej začať. Schému mám osciloskop bohužiaľ nie. Za vaše rady vám vopred Ďakujem.

S pozdravom Martin

P.S. posielam aj foto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Nojo,neposlušné prskající VN trafo nakoplo některý křemíkový číp. :kop: :D

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#3 Příspěvek od promise »

Vskutku geniální postøeh!

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#4 Příspěvek od Pesko »

V CTV218 sa OSD zobrazuje cez modul teletextu . Ak ale teletext ide dobre ,bude chyba zobrazovania Menu pravdepodobne v samotnom procesore.
Procesor uPD 78014 je pomerne náchylný na diery v Menu. Nahradzuje sa bez úprav procesorom uPD 78015.... ,ktorý je spoľahlivejší.
Naposledy upravil(a) Pesko dne 30 led 2009, 20:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
levovic
Příspěvky: 6
Registrován: 30 led 2009, 01:00

#5 Příspěvek od levovic »

Pesko píše:V CTV218 sa OSD zobrazuje cez modul teletextu . Ak ale teletext ide dobre ,bude chyba zobrazovania Menu pravdepodobne v samotnom procesore.
Procesor uPD 7814 je pomerne náchylný na diery v Menu. Nahradzuje sa bez úprav procesorom uPD 7815.... ,ktorý je spoľahlivejší.
Teletex ide bez chyb. Začínam mať aj ja podozrenie na tento procesor a ani neviem skade ho zoženiem v avelmaku nieje....Nevie niekto skadiaľ by som ho zohnal? Ide o UPD78014FY....a taktiež keď by som tam dal UPD78015 nieje potrebne prehodiť R203 a R204 na 1K5 z pôvodného 2K2 ?

Výmenu procesoru chcem nechávať ako poslednú možnosť až keď budem vedieť že všetko ostatne je OK...predsa len nieje to najlacnejšia zaležitosť
:(

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#6 Příspěvek od Pesko »

Procesor kúpiš tu: www.kiso-tv.sk

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »


Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#8 Příspěvek od galjo »

otakarv píše:Taktéž zde se dá sehnat: http://www.avelektronik.cz/katalog.php?id_kategorie=335
To sa môže dať u nich zakúpiť , ale zatial cena zahraničnej pošty je príliš vysoká. (on je zo slovenska)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Pesko píše:V CTV218 sa OSD zobrazuje cez modul teletextu . Ak ale teletext ide dobre ,bude chyba zobrazovania Menu pravdepodobne v samotnom procesore.
Procesor uPD 78014 je pomerne náchylný na diery v Menu. Nahradzuje sa bez úprav procesorom uPD 78015.... ,ktorý je spoľahlivejší.
Doporučuji zakoupit ten uPD 78015..., je sice o něco dražší, ale dával se už v zárukách za tu "14-ku" :!: (Mám jich ještě několik ks v šuplíku!!!).
Ta "15-ka" se dávala ne z toho důvodu, že je spolehlivější, ale když byly tyto TVP ještě v zárukách, zrovna v té době začaly NOVA a PRIMA vysílat TXT. Při přepnutí se na tu NOVU, či PRIMU naskakovaly ty "náhodné výpadky řádků či písmen z TXT" do TV obrazu. "15-ky" měly v sobě sw, který tento problém řešil :!:

P.S Nebo si rovnou kup tu "18-ku" z té poslední nabídky AV Elektronik - akční cena: 59.000,- :agree: (co je to za "blbost") :?: :D
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

P.S Nebo si rovnou kup tu "18-ku" z té poslední nabídky AV Elektronik - akční cena: 59.000,- Agree (co je to za "blbost") Question Very Happy
Schválně jsem to tam dal(i když vím,že tazatel je ze slovenska a asi by si rozmyslel to objednat tam).Jen jsem čekal,kdo si toho všimne a zareaguje.
Také nechápu tu cenu. :upset: :smutny:

Uživatelský avatar
levovic
Příspěvky: 6
Registrován: 30 led 2009, 01:00

#11 Příspěvek od levovic »

Dobrý večer

Nakoniec oprava TV sa nekoná :( Informoval som vlastníka o nákladoch na opravu a prevýšilo to jeho predstavu (predsa len VN-500sk procesor-1000sk + poštovne + práca). Tak nakoniec TV mu vraciam v pôvodnom stave. Chcel ju použiť namiesto 37cm ktorú ma umiestnenú vo svojom bare. Ale aspoň mi daroval TDA8143 ktorý potrebujem do Telky mojho kamoša :D

Ďakujem za rady a všetkým čo mi pomohli. Predsa len naučil som sa niečo nove :wink:

S pozdravom Martin

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Ale aspoň mi daroval TDA8143 ktorý potrebujem do Telky mojho kamoša Very Happy
Takže nakonec jsi celkem slušně vydělal. :D

Gazprom

#13 Příspěvek od Gazprom »



Uživatelský avatar
levovic
Příspěvky: 6
Registrován: 30 led 2009, 01:00

#14 Příspěvek od levovic »

Gazprom píše:V pôvodnom stave - to akože myslíš že aj to trafo si mu tam vrátil?
Áno. To VN som si požičal z inej 218ky. Predtým ako by som objednal nove tak som chcel zistiť či TV bude isť. A dobre že som tak spravil lebo je ešte pravdepodobne poškodený procesor tak cena opravy by bola väčšia ako si ju majiteľ predstavoval. Tak že s vracaním do pôvodného stavu nebol problém :wink:

Keďže s jeho povolením som mohol funkčne TDAčko 8143 vymeniť za poškodené tak iskriť mu to vadne VNko určite už nebude:D

Ale dnes mi zhasla telka TESLA COLOR 458 schéma je ta istá ako CTV 445. TV sa rozbehovalo s problémami keď bolo v izbe zima nenabehol zdroj vôbec , keď bolo teplo nabehlo s problémami a potom už išla. Zlý bol C109 pri TDA4605 čo spôsobovalo nepravidelne nabehovanie zdroja. TV 3 dni bežala bez problémov a dnes keď som ju chcel zapnúť par krát zaťukalo v zdroji (ako by sa snažil rozbehnúť)a preskočilo na červenú kontrolku (ST-BY) skúsil som ešte raz zapnúť a už nastalo úplne ticho. žiadna červena kontrolka nič. Vymenil som ešte C113 ,C406, C403 pri BUčku. Premeral BUčko a diody v zdroji a v horizontále všetko vyzerá byť OK. Všimol som si že napájanie TDA4605 čis. pinu 6 kde mam mať 11,5V mi kolíše od hodnoty 8-10V je to v poriadku?
Najhoršie na tom je že už som volal majiteľovi nech si pre ňu príde že je už opravená :D

P.S. To TDAčko s praskajúcej 218 je už namontované v kamošovej telke.Tiež tam bolo prskajúce VNko a odnieslo si zo sebou aj to TDAčko :D Pre istotu vymenené C142 a C145. TV beží a kamarát môže platiť PIVKO :beer: :lol:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

TV beží a kamarát môže platiť PIVKO Beer Laughing
To budeš nejmíň měsíc v tranzu. :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“