TV Daewoo

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

TV Daewoo

#1 Příspěvek od cabernet »

Nazdar majstri,

jedna sa o chassis CP-810 resp. WP-811. Uz to niekto opravoval. Nasiel som zavadu v obvode korekcie podusky(skrat Q403 a preruseny odpor RC413). Podla tohto usudzujem, do vetvy 5V sa dostalo spatne vyssie napatie. Teraz mam podozrenie na dosku PCB a to konkretne na obvod DDP 3310B. TV sa chova tak, ze po zapnuti sa snazi nabehnut, hnrd nato vypne a toto sa opakuje. Horizontalny budiaci imlulz sa tam objavuje. Podla schemy je to vsak zavazbene. Ked pripojim externe napatie 5V, obvod sa mi dost hreje(50 stupnov). Vedla neho je este osadeny VPC3215, ten sa hreje na 40 stupnov pri vypnutom TV.
Pisem hlavne preto, ci nema niekto z vas na ponuku prave celu dosku PCB.

Dakujem za info.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Chcel by som sa este poradit pri rieseni tohto problemu. Schema je na :http://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search2

Povodne som nasiel vadne suciastky Q403, RC413 a OC405. Predpokladam, ze sa pri poruche poskodila aj doska PCB, ked sa na pin 6 oznaceny ako EW tejto dosky dostalo spatne nejake vyssie napatie a to sposobilo poskodenie tejto dosky. Nova stoji cca 100€. Nie je to malo penazi, preto by som chcel este vediet vase postrehy a nazory pred tym, kym ju objednam. TV je stary 2 roky, pret silne uvazujem o jeho oprave.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#3 Příspěvek od tornado6 »

Signal podla všetkeho vychadza z BACK-END Procesoru ID04 (DDP3310B) je možne že sa na niektorej sučiastke pri nom zmenili parametre a trandy Q403,405 zostali otvorene a skratli. :roll:
PS: skus pomerať napajanie toho procaku či nie je zvlnene +5V. :wink:
a pomeraj aj Q404 a Q406.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

tornado6 píše:Signal podla všetkeho vychadza z BACK-END Procesoru ID04 (DDP3310B) je možne že sa na niektorej sučiastke pri nom zmenili parametre a trandy Q403,405 zostali otvorene a skratli. :roll:
PS: skus pomerať napajanie toho procaku či nie je zvlnene +5V. :wink:
a pomeraj aj Q404 a Q406.
Diky za reakciu.
5V by malo byt dobre, daval som aj externych 5V. Horizontalny budiaci impulz pri starte chvilu je, dokonca ho zachytim aj osciloskopom. Mozno, ze to bude robit prave ta spatna vazba. Ostatne suciastky v okoli som meral, malo by byt vsetko OK.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#5 Příspěvek od tornado6 »

Tak potom máš niečo upalene na tej sprtnej vezbe,ale treba pomerať. :roll:

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#6 Příspěvek od Robert18 »

Ahoj.

Mám televizi daewoo 55, projevila se mi na ní chyba televize se mi vypíná a ihned zase naskočí.
led dioda svítí, vypnutí obrazu má jiný chrakter než při vypnutí či přepnutí do standby.
na obrazovce se krátce objeví vertikální přerušovaná bílá čára.
Zvuk také přestane hrát.
použtý zdroj je S5707.
Horizontání zesilovací tranzistor NPN D2499

Vyměnil sem všechny kapacity na zdrojové části, televize vyrdží hrát i 15 min ale jinak žádná změna.
Nic nadměrně nehřeje.

žádné měření sem zatím nepodniknul zvhledem k tomu že většinu času Tv normál běží.

Prosím poraďtě kde bych měl hledat zradu, nebo co mám měrit já nejsem televizák rádio ještě zvládnu ale TV sem opravil za život 2.
těď ovšem nemám na co koukat.

děkuji za náměty Robert.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#7 Příspěvek od tornado6 »

No Robert bude tam bud studenák a nemusí byť len v zdrojovej časti alebo ti na sekundari pomaly odchadza niečo v napajani horizontalu možno elit možno VN trafo neviem treba prejsť a pomerať, možno niečo v budeni horizontalu a tým zareaguje ochrana preťaženia v zdroji, ako pišem na dialku netuším. :roll:

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Robert18 »

Děkuji za odpověd.

studený spoj okem viditelný na desce není.
nenechal sem tam jediný původní elit ve zdrojové části a žádný na vyžší napětí jak 16v.

Tedy co bych měl měřit ? hodnoty řádově ?

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#9 Příspěvek od stevo59 »

Pozri konektor horiz. vychyľovačiek, či to tam nie je vyhriate a celú cestu horiz. vychyľovania, najlepšie pod lupou. Tiež to tipujem na studeňák, nemusí byť ľahko viditeľný. Š.

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#10 Příspěvek od Robert18 »

tak děkuji za rady opravdu to byl konektor na vychylovačky už zase čučím dík.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“