Koupě osciloskopu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Koupě osciloskopu

#1 Příspěvek od Aqarel »

Zdravím,
již delší dobu mi chybí osciloskop a konečně na něj mám nějaké chechtáky.
- Plánuji do něj investovat maximalně 15tis.
- Šířka pásma cca 50MHz
- alespon dvoukanálový
- Často potřebuju měřit digitální signály (hlavně analíza dat)
- dále proměřovíní zdrojů, zesíků, apod.
Zatím co tak projíždím web tak se mě zalíbila kombinace: logického analizátoru http://hw.cz/produkty/art1959-usb-logic ... sigma.html (za cca 9.5 tisic) a osciloskopu BM566
nebo digitální osciloskop co tu nabízí jeden kolega Rigol DS1052E
případně http://www.aukro.cz/item543466160_digit ... 200ms.html
Chtěl bych se zeptat jaký osciloskop (kombinaci) by jste mi doporučili?

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

Já jsem zcela propadnul BM566A, ale nesmí být s tunelkama :wink:

Uživatelský avatar
vladimirek
Příspěvky: 89
Registrován: 31 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Pøerov

#3 Příspěvek od vladimirek »

no na mìøení zesilovaèù se digitál nehodí, chce to analog, já si poøídil HM 507, má to jak A tak D.

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Aqarel »

HM 507 je tak mimo me nynejsi moznosti :x ,
co myslite o té první kombinaci logického analizátoru sigma a osciloskomu BM566 (k této kombinaci zatím nejvíc prihlízím)_)?

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od echinus »

Ten analyzátor nevypadá nejhůř (alespoň podle jejich popisu), navíc mám docela dobré zkušenosti se značkou ASIX,. chtelo bz to jeste nekoho kdo s nim má přímou zkušenost, jinač bych o jeho koupi moc neváhal.

Ohledně BM566 ... co dodat v amaterských podmínkách je to dle mého názoru to nejlepší co můžeme za rozumnou cenu získat. Osobně mám doma dva exempláře jeden zcela funkční druhý ne zcela,...spíše na náhradní díly,. A nemůžu si ho vynachválit.

Pokud máš možnost BM566ku ber a ani o tom neuvažuj :D
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#6 Příspěvek od Atlan »

Rigol DS1052E sa da zohnat za 13000Sk tak ze kolega to tu dava draho no.

http://www.rlx.sk/index.php?session=0&a ... 1232536776

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

vladimirek píše:no na mìøení zesilovaèù se digitál nehodí, chce to analog, já si poøídil HM 507, má to jak A tak D.


Jasne ze se "hodi".
Kde porad berete tyhle famy.
Jen musis trochu pritlacit na penezenku.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Davidus »

Ja mam taky s digitalem dobré zkušenosti, zatímco měli všichni v měření s anaogem hotovo.. nohy přes stůl, naše skupina hledala kýženou ikonku v menu :lol:

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od echinus »

vladimirek píše:no na měření zesilovačů se digitál nehodí, chce to analog, já si pořídil HM 507, má to jak A tak D.
Davidus píše:Ja mam taky s digitalem dobré zkušenosti, zatímco měli všichni v měření s anaogem hotovo.. nohy přes stůl, naše skupina hledala kýženou ikonku v menu :lol:
taky si myslím že hlavní důvod vladimirkovy reakce, je způsobena ne zcela hezkými zkušenostmi s nastavováním digitálu po tom co ho někdo perfektně rozháže, a AutoScan ne a ne zabrat,. Z vlastni zkušenosti vím že s digitálem se musí člověk dlouho "mazlit" než je to to pravé ořechové.

S analogem je to trochu ve většině případů jednodušší, a když už nic tak kroutit...kroutit...a neco se ukáže...hodně mých kolegů ve třídě to řešilo čistě tímto způsobem.
Ale zkuste někomu stáhnout jas paprsku a uvidíte jak dlouho může trvat než na to přijde třeba i kantor... :D :D
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Davidus »

Na to je kouzelný knoflík beamfind.
BM566A je fakt dělo, http://www.dc.evil666.net/index.php?page=article&id=47
já osobně bych už nebral jiný, škoda akorát že je to takový těžký. Když to odejde tak seš součástkama zásobenej na hodně dlouho. Narozdíl od digitálu to opravíš. Když odejde digitál tak máš smůlu a servis je drahej.

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od echinus »

Beamfind....ten sem použil asi jednou jedinkrát doma když sem si miláška přivezl domu a chtěl jsem vědět k čemu to je, jinač nebzlo třeba.
Za tři roky labin, 3hod. týdně, z toho cca. v polovině měření se užíval nebo mohl užívat osciloskop, jsem nikdy nikoho neviděl to použít.

Je zajímavé že lidi zkoušeli všechno, ale tam dole je to tlačítko docela schované. :D

Těžký je opravdu dost když jsem si ho nesl domů(i na můj vkus docela daleko) tak jsem druhý den ruce vláčel daleko za sebou. Ale vůbec toho nelituju. Oproti "krámům" v podobě černo/šedé-drahé krabičky visící na USB je aspoň v ruce cítit, každý knoflík, každé tlačítko..........lepší než dotek ženy :D
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Davidus »

četl sis manuál? víš že to má v sobě docela dost stříbra? :lol:
mechanické provedení je perfektní.
Ve škole nám přibyly tektronixy, jako první se nám zasekla sonda a nešla dat dolů :lol: teď se to tam ukazuje jen na dni otevřených dveří. Jinak to tam stojí, nikdo s tím nechce měřit.

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Aqarel »

zrovna na aukro nědko nabízí BM566, není lepší počkat až se někde vyskytne BM566A, kde uz nejsou tunelové diody, nebo s těma diodama neni az tak horký?, nerad kdyby diody odešly po pár měsících, sice tu jsou někde návody jak je nahradit za IO, ale nevím zda bych to zvládnul

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#14 Příspěvek od Davidsev »

Mám možnost BM556 za 1500,- nebo BM566 za 2700,-
Co odborníci poradí? :D Jsem totiž na rozpacích
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od stepa »

Davidsev píše:Mám možnost BM556 za 1500,- nebo BM566 za 2700,-
Co odborníci poradí? :D Jsem totiž na rozpacích
Ceny jsou obe slusny...vzhledem k "moznostem" 566ky bych vzal ji a tech 1200 s klidnym svedomim pridal :wink: . Ale zase jestli to vyuzijes...to uz si musis zvazit sam.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“