Ako s kondenzatormi?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petrikstr
Příspěvky: 120
Registrován: 18 led 2009, 01:00

Ako s kondenzatormi?

#1 Příspěvek od petrikstr »

Ahojte, vedel by mi niekto poradit, ci sa da s tymito mojimi meracmi merat
kondenzatory a ich kapacitu, alebo to musi byt iny merac? Poradte, prosim, aky, a kde ho zozeniem. Dakujem vsetkym za pomoc, alebo dalo by sa to merat aj nejako inak, ci su dobre?
Přílohy
merace 1.pdf
(25.5 KiB) Staženo 225 x

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

nevidím tam nic, má to maé rozlišení. Ale asi nee, a ten černej dole už vubec ne :-) daj lepší foto nebo napiš typ !

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

S tou PU311 určitě ne, tou leda můžeš měřit izolační odpor těch kondenzátorů, pokud ovšem snesou aspoň 100V. Kondenzátory na menší napětí to spolehlivě zproráží.
Na těch druhých dvou není vidět, co mají za funkce, ale, pokud je tam poloha přepínače C, nebo nakreslený kondenzátor, případně se na displeji objeví údaj v uF, tak s nimi můžeš měřit aspoň kapacitu.
Na zjištění ESR ale nestačí žádný z nich, na ten se běžně tester neprodává.

a upravil jsem ti dotaz a název předmětu, jak by měl správně vypadat - to pro příště...

Uživatelský avatar
petrikstr
Příspěvky: 120
Registrován: 18 led 2009, 01:00

#4 Příspěvek od petrikstr »

TAK TO MAM SMOLU ANI JEDEN NEMA TAKU FUNKCIU PORADTE MI AKY
BY SOM SI MAL ZOHNAT ALEBO KUPIT DAKUJEM

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od echinus »

Příde na to....jaké kapacity si přeješ měřit, jak přesně, multimetr stolní-ruční, nebo RLC metr..... a taky cenu přístroje.

Zkus nejdřív upřesnit požadavky, na slepo se blbě radí.
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
petrikstr
Příspěvky: 120
Registrován: 18 led 2009, 01:00

#6 Příspěvek od petrikstr »

prinajlepsom multimeter cenovo co najnizsi a co najvedsi rozsah trebars od 1uf ci 1pf do 1000nf neviem ci som to spravne napisal ale potreboval bi som ho na niskonapetove kondenzatory aj vysoko
napetove dakujem

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Jeden uF a jeden pF, to je "trochu" rozdiel. Lacne multimetre DVM890 existuju aj vo verzii s meranim kapacity do 20uF.

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od echinus »

no tak rozsah 1uF až 1000nF asi nebude to pravé ořechové :D , měřit kapacity od 1pF taky neni zrovna jednoduché :D

a cena co nejnižší to je velmi nelehký úkol

Jen tak namátkou

http://www.ges.cz/?page=index&gcat=XI2& ... ES07313062

http://www.ges.cz/?page=index&gcat=XI2& ... ES07313045

to prvni co jsem našel a není to zcela úplný šme*jd. Osobně se mi víc líbí značka METEX ale za kvalitu se platí

http://www.ges.cz/?page=index&gcat=XI2& ... ES07301902
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
petrikstr
Příspěvky: 120
Registrován: 18 led 2009, 01:00

#9 Příspěvek od petrikstr »

asi ten metex m 3270d aj cenovo neni spatny ale musim pozriet co stoji u nas ja som zo slovenska a este otazocka ked chcem ziztit ci je dobry kondenzator 8.2nf 1600v dalo by sa to bez meraca dakujem vsetkym co pomahaju

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Davidus »

mám UT70B sice je to shit, ale zatím to měří :lol: ve svém okolí už sem viděl 2 mrtvý
Má sice spoustu funkcí, ale..
měření kmitočtu nejde použít kvuli vstupní kapacitě a délce měřících přívodů. Měření kondů příšerně zkresluje kvuli ESR. Přísušenství pro připojení k PC je nepoužitelný SW je zastaralej a muj NTB nemá RS232.
Tak jediné co, tak mi přijde přesnější a nevybíjí to tolik baterii.
Pozitivně beru to že je to automatika takže se s tím nemusí tolik kroutit, je to věc která je teď na měřácích největší problém. Právě to přepínání rozsahů se nejčastěji podělá, je uplně užasně udělané na DPS :lol:
UT70A bych nebral, právě ty rozsahy podle mě nejdřív odejdou.

Na měření C je dobrej nějakej C metr s PIC

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od echinus »

jestli máš k dispozici nějakej generátor tak to bude bez problému, třeba poměrovou metodou, můstek...vpodstatě to jde ostříhat až na kost, ale tím to nebude zcela přesné,..nebo taky rezonance, k tomu ale potrebujes vhodnou civku.

pokud generator nemas tak to zas tak jednoduche nebude, jen tak mě napadá použít frekvenci sítě,. Ale nejlepší řešení to zrovna nebude.
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#12 Příspěvek od rolandt »

pozri sa sem, je tam ponuka, sleduj v popise to C.
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=620

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Davidus »

taky je možná rezonanční metoda, k té je taky potřeba generátor. Ale kde sehnat cívku s přesnou indukčností.

nej řešení je něco s MCU

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od echinus »

Právě to je kámen úrazu vhodná cívka, pro rezonanční metodu.
Použití MCU je pro mnoho bastlířů nejlevnějším a nejjednodušším řešením, jenže je třeba mikroprocesoru "vdechnout život"...a tady bude u kolegy asi další kámen úrazu.
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
petrikstr
Příspěvky: 120
Registrován: 18 led 2009, 01:00

#15 Příspěvek od petrikstr »

dalo by sa to s tymto generatorom
Přílohy
generator.pdf
(19.18 KiB) Staženo 133 x

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“