Problém s videem JVC HR-J587EU

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

Problém s videem JVC HR-J587EU

#1 Příspěvek od diplomat »

Dobrý den,toto video mi nechal vzdálený známý s tím že mu při zapnutí vyhazuje jistič.To se mi zdálo divné,tak jsem změřil přívodní šňůru na zkrat.Ten jsem na šnůře nenaměřil.Po otevření jsem uviděl šok,pojistka byla vidět že je opravena (ale taky jak!!) v ní byl drátek 1,5mm CU!!!!!!!!A diodivý můstek byl ve zkratu!!!!!!To by už chápal že to vyhazovalo jistič když
pojistka byla přešitá takhle hovadsky!!tak jsem dal pojsitku jaká tam patří.Ale usměrnovač tam byl SMD (nevím jak sem přesně jmenuje).Dal jsem sem můstek SKB B250,vyměnil filtrační elyt, a ještě jsem zjistil prozkratovaný tranzistor Mosfet a pozici Q5101.patřil tam P4NC60FP.(ten nemám tak jse ho nahradil tranzistorem z jiného videa a to nějakým C4517).Změřil jsem tlumivky na pozicích LF5001 a LF5002 a OK.Odpor na pozici R5106 a R5014 OK,ale stále při zapnutí videa do site se neděje vůbec nic,ve zdroji neníslyšt cvákaní.Vůbec nic se neděje.Ale vím že když jsem měřil ten Mosfet.(všechny elektrody střídavě mezi sebou,tak ani jednou jsem nenaměřil žádné napětí)

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#2 Příspěvek od sasaopravar »

Takova otazka-viš jaky je rozdil mezi P4NC60FP a nějakým C4517?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

diplomat mimo jiné píše: a ještě jsem zjistil prozkratovaný tranzistor Mosfet a pozici Q5101.patřil tam P4NC60FP.(ten nemám tak jse ho nahradil tranzistorem z jiného videa a to nějakým C4517
Chybí tě základní znalosti a vrtáš se do věcí kterým nerozumíš.

Killroy

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Nj, pro někoho je holt tranďák jako tranďák, NPN jako MOSFET...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

EKKAR píše:Nj, pro někoho je holt tranďák jako tranďák
A to ještě neví že nejlepší tranzistor je lampa.. :D

Killroy

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#6 Příspěvek od diplomat »

EKKAR píše:Nj, pro někoho je holt tranďák jako tranďák, NPN jako MOSFET...

aha,to je pravda.ja sem právě nemohl najit informace o tom P4N.....ale na googlu jich je plno....

a kdybych ho nahradil P4NB80?

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#7 Příspěvek od gino »

Môžeš (má síce väčšie Rds, ale myslím že v tvojom prípade by to nemalo vadiť), musíš však použiť izolačnú podložku.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Killroy píše:A to ještě neví že nejlepší tranzistor je lampa.. :D

Killroy
A pokud možno petrolejová, viď, Kille?
BTW, ještě potkáváš v AME v Hradci Králové ZSlabyho? Nějak nám hoch zmizel ze světa, je tu po něm prázdno... Nebo že by se přejmenoval?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

EKKAR píše:ještě potkáváš v AME v Hradci Králové ZSlabyho? Nějak nám hoch zmizel ze světa, je tu po něm prázdno... Nebo že by se přejmenoval?
Já ne, bývám tam málo a zatím jsem neměl to štěstí. Ale u kolegů otravuje velice často. Je to známá místní figurka kterou tam znají všichni servisáci, prodavači PC a součástek i modeláři. Jen ajť je tam kde je. U mě má vroubek a on to ví: :facak:

Killroy

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#10 Příspěvek od diplomat »

tak jsem tam připájel ten P4N...Jeste jsem to nezapinal,protoze jsem si vsimnul mirne ohoreleho odporu na kterem uz moc neni citelný jeden barevný proužek.

Bud to muze byt odpor : ORANZOVA,BILA,STRIBRNA,ZLATA (0,39miliOHMU)
anebo: ORANZOVA,BILA,SEDA,ZLATA (3,9Giga ohmu )


Ta druha varianta se mi nezda.Podle me to by byl az moc veliky odpor,ale ptam se radsi zkusenejsich.

ten rezistor je na primáru před trafem.

Prosim poradte mi nekdo.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#11 Příspěvek od stevo59 »

Z toho popisu to môže byť snímací odpor a tam by pasovala hodnota 0.39 Ohmu, určite nie miliohmu. Dodržať ju je dôležité!

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od diplomat »

stevo59 píše:Z toho popisu to môže byť snímací odpor a tam by pasovala hodnota 0.39 Ohmu, určite nie miliohmu. Dodržať ju je dôležité!

Aha diky moc,takze tam mam dat 0,39ohmu?je napojen jedním koncem na tranzistor P4N na vývod S a druhý koncem na filtrační kondenzátor na minus.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#13 Příspěvek od stevo59 »

je napojen jedním koncem na tranzistor P4N na vývod S a druhý koncem na filtrační kondenzátor na minus.
Je to on, sníma sa na ňom prúd primárom trafa.

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#14 Příspěvek od diplomat »

Tak jsem ho tam dal,ale po zapnutí se stále nic neděje.jinak na primáru všude kde má být napětí je.Ale sekunár vůbec nic.Ani napětí žádné nikde.Doufám že není vadné trafo

Uživatelský avatar
diplomat
Příspěvky: 32
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#15 Příspěvek od diplomat »

muze nekdo prosim poradit?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “