vysilacka tesla, co s ni?

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
dracekvo

vysilacka tesla, co s ni?

#1 Příspěvek od dracekvo »

Ahoj, jednou jsem nasel ve skarpe vysilacku tesla. Nevim co je to zac, nijak oznacene to neni. Kdyz ji zapojim, tak se ozve klasicke chrceni vysilacky.
Je to k necemu? Muzete mi ji alespon identifikovat.

http://dragonweb.wz.cz/vys/

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#2 Příspěvek od jardajar »

Klasická VRka, vzadu budou na štítku vyražené kmitočty (asi budou ale mimo povolená pásma). Výstupní výkon až 15W. Jestli v ní máš kmitočtovou syntézu s epromkou (zažil jsem i VR22(1) s krystaly), tak se dá úspěšně přeladit mezi 50 - 90 Mhz (tzn. že i na sdílenky) ale výkon bude vyžší než je povoleno a externí antena by taky neměla být...

EDIT: k té přesnější identifikaci: Typoval bych to na Tesla VR22, nebo VR21. Ale je prd vidět, ovladačka je kompatibilní s více typy.

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od dracekvo »

Po zadnim stitku tam ostaly jen nejtky :)
Pridal jsem fotky strev, snad to podle znaceni soucastek nekdo pozna.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#4 Příspěvek od kevin_mitnick »

Jeste oddelej dekl z kmitoctovy ustredny (to je to co je pod deklem na obrazku vys3) a bude to mozna jasny...

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#5 Příspěvek od DKL »

Podle provedení kmitoètové ústøedny je to spíš VR21 (ale ta zase mívala svìtlé plasty). Osazený je v tomto pøípadì jen jeden kmitoèet. Ten se dá zjistit (kromì mìøení) i podle krystalu - je v tom zaplechovaném dírkovaném modulu. Podle oznaèení desky pøijímaèe pùjde nejspíš o pásmo 80 MHz.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Podle mě je to VR-22.

Dvacítky měly krystaly a oddělený oscilátory, jednadvacítky jinej přijímač (už bez krystalů, se syntézou, co se ráda kazila), takže zbývá dvacetdva.

Pásmo se dá nejrychleji poznat zaklíčováním v blízkosti čítače či čtú :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#7 Příspěvek od jopo166 »

sprav si z nej vysielac na vkv podla stranky www.pira.cz alebo si zozen este jednu s takou istou frekvenciou daj ju kamosovy a telefonujte zadara.

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#8 Příspěvek od dracekvo »

tak jsem rozebral tu zakrytovanou cast a je tam krystal s hodnotou 79(a nejake drobne)

Schanet druhou se mi nechce. Doma se vali 3 CB rucky a stejne to nepouzivam. Na volani zdarma je nejlepci sluzebni telefon :)

Slo by to predelat na poslech neceho zajimaveho. Policajti, letecka doprava ???

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Na to letecké pásmo asi ano - tam se pořád ještě používá FM modulace, sice relativně úzkopásmová, ale chytit jde.
Poliše dneska už jen tak nějakým bastlem nechytíš, používají digitálně kódované trunkové sítě - koordinované a kompatibilní se sítí integrovaného záchranného systému. Tam jedině s originálním zařízením nebo aspoň se zařízením používajícím originální algoritmus.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#10 Příspěvek od jardajar »

U letadel se používá AM, ale je to slyšet i na FM. To už by asi ale bylo lepší udělat nový jiný příjmač a použit třeba kastli od VR. Je praktická.

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#11 Příspěvek od dracekvo »

aha, skoda. A da se to teda k necemu rozume vyuzit, nebo to mam dat nekomu za odvoz?

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#12 Příspěvek od jopo166 »

policia v analogu us konci obcas este nieco ide signal je vsak kodovany musel by si zhanat dekoder.

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#13 Příspěvek od jardajar »

Legálně asi ne, pokud už vysílačky máš. Dá se prodat na aukru do 100Kč, případně darovat, ale to už je na tobě.
Já osobě mám za postelí asi 13 VR22 a myslím že je do konce života nezrecykluju. :) Jednu dobu jsem tu s ní měl zapojený echolink na dvoumetru, ale to není moc účelné, spíš na hraní. :D

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od zdenoeddie »

Mozno by som to vzal,zalezi kde sa nachadzate a co za to chcete :arrow: pm :wink:

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#15 Příspěvek od Sandal »

jardajar píše:Legálně asi ne, pokud už vysílačky máš. Dá se prodat na aukru do 100Kč, případně darovat, ale to už je na tobě.
Já osobě mám za postelí asi 13 VR22 a myslím že je do konce života nezrecykluju. :) Jednu dobu jsem tu s ní měl zapojený echolink na dvoumetru, ale to není moc účelné, spíš na hraní. :D
Tak vidim že nejsem sám co má doma hromadu VRek.V mym případě je to 6ks VR20 (10W)a 8ks PR11 (1W).Mám to včetně všech antén a bateriií a nabíječek.Ty PR11 je takovej paradox.Je to přenosná radiostanice ale velká je zkoro jako VR :roll:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“