Tesla 4337 Brožík - AV vstup

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
W353
Příspěvky: 2
Registrován: 13 úno 2009, 01:00

Tesla 4337 Brožík - AV vstup

#1 Příspěvek od W353 »

Dobrý den, zdravím všechny zde.
U tohoto televizoru jsem chtěl využít AV vstup - vyřadili nám domovní anténu a mám set-top box (dál jen STB). Dle návodů zde mám udělán kabel - SCART na DIN Euro AV. Stav po propojení : obraz nestabilní, změny tvarů a barev dle jasu i zvuku, obrovský brum z repra (jak jsem potom zjistil, na pin 3 modulu "Z"- tedy vstup MBA 810- šlo přímo spínací napětí, nechápu) . Zvuk jsem dal dokupy - upraveno podle schématu Oravanu, uklidnil se i obraz, ALE. Obraz zpožděně reaguje na změny jasu, např po přepnutí na černou scénu viditelně opožděně tmavne . Při velkém kontrastu - např světlá širokoúhlá scéna - je i tendence přeskočit, jako když vypadne synchronizace. Navíc se změnou jasu se mění i sytost barev, u tmavých scén bledé a naopak. Prošel jsem zde mnoho rad. Pomohlo zatížení vstupu odporem 75 ohmů, ale stále je to poznat. Ale dělá to jen při použití AV, přes klas. koax vstup je vše O.K. Neví někdo prosím, jak by se dalo použitelnost AV vstupu ještě doladit? Moc děkuju, je to sice starší kousek, ale s vynikající obrazovkou, nerad bych ji teď vyřadil. Díky moc

Uživatelský avatar
misumi
Příspěvky: 153
Registrován: 14 říj 2006, 02:00

#2 Příspěvek od misumi »

uber tomu videosignál trimrem 1k zapoj jako hlasitost a uber asi o 30%.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Nebo v modulu N zmenši R4 na 120 ohmů a R5 zvětši na 180 ohmů (případně ho nahraď trimrem 470 ohmů na najdi vhodnou hodnotu).

Uživatelský avatar
W353
Příspěvky: 2
Registrován: 13 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od W353 »

Děkuju za rady, omlouvám se za nepřítomnost - od pátku jsem byl mimo civilizaci. Vše zkusím a dám vědět, co a jak.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“