Nefunkèní mechanika DAV-DZ700FW

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Martas060073

Nefunkèní mechanika DAV-DZ700FW

#1 Příspěvek od Martas060073 »

Zdravím.Najprv nechcela èíta￾ DVD.CD èitala bez problémov.Skúšal som ju nastavit cez trimre èo sa mi aj podarilo, ale teraz nechce otvarat mechaniku.Prestali fungovova￾ motorèeky, mechanika neotvorí ani neroztoèí CD. Može mi niekto poradit?Može by￾ vadný riadiaci obvod FAN8036L alebo je to nieèo iné?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Ta povodna zavada vyzerala na optiku, resp. na paskovy vodic. Vyzera to tak, ze si tam vyrobil dalsiu zavadu. Zacni od zdroja.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#3 Příspěvek od LOYZA »

Už jsem toto nedávno řešil taky, spíše než točit trimrama, to jen v případě - poslední pokus kdy vše selže!!!! tak nejdřív asi motůrek který nese DVDčko, tam bych začal jako první krok. Pokud ho odpojíš a přivedeš na něj z externího zdroje asi tak 3V nesmí naprázdno odebírat více jak 8 -10 mA, jinak je vadný. To dokáže zablokovat mechaniku taky. Řídící IO je vadný jen vzácně! Tedy to je má zkušenost, pak plochá lanta z lejzru a případně vada ve zdroji. Možností závad je celá řada, toto je jen jedno z častějších řešení, které znám z praxe. Jinak ještě k tomu jak tady na fóru čtu často, "točiči" trimrů, to je hrůza! Pak se diví že i to co do toho okamžiku fungovalo už nejde. Jak už jsem psal, točit až když už se na tom nedá nic jiného, jako zoufalost sama a pokus, který většinou nikam nevede. Nastavení trimrů je v 99 procentech z výroby OK a tam je závada jen minimální, nebo to pomůže jen na velmi krátký čas, což nemá smysl, to je má osobní zkušenost.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#4 Příspěvek od fero7 »

LYOZA: Nemas pravdu.
Tieto motorceky maju bezne (podla typu) po pripojeni menoviteho napatia 10-40mA.

Martas060073

#5 Příspěvek od Martas060073 »

Páskový vodiè k optike je ok.Napätia na zdroji som meral, vyzeraju byt v pohode.Skusim vymenit tu mechaniku, bola tam KHM310CAA ale momentálne ju nemaju.Mohol by som tam da￾ KHM310AAA?Neviem aky tam je rozdiel.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#6 Příspěvek od LOYZA »

Možná že nemám pravdu, jak je tu zmíněno, ale jsem praktik a co mám změřené na laboratorním zdroji, cejchovaný a ověřený, třeba lže? Nevadí a není důležité!

Klidně dej jinou mechaniku jako komplet, ale nepíšeš kolik ti odebírá ten motůrek bez zatížení naprázdno? Věř že mnohdy se pátráme po něčem co je takto triviální. Kdyby to bylo jen náhodně, někdy, občas, tak to nebudu zmiňovat. Nakonec to jsou jen tvé koruny, nebo jiné platidlo. Jen jsem se snažil podělit o svou zkušenost a nikdy ze sebe nedělám ani dokonalého a ani toho, kdyo by se nedokázal zmýlit.

Martas060073

#7 Příspěvek od Martas060073 »

Dík za predošlu odpoveï.Prúdový odber motorèeku ktorý toèí DVD je naprázdno 21mA.Motorèek ktorý otvára dvierka ma odber 10mA.Motorèek ktorý posuva optiku ma približne odber tiež 10mA.Ak meriam napätie na konektore k motorèekom tak tam je nula ale oproti zemi je tam 1,8V.Može jeden špatny motorèek blokova￾ celu mechaniku a aj ten motor ktorý otvára dvierka?Nechcem zbytoène kupova￾ novu ak v nej chyba nie je.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#8 Příspěvek od LOYZA »

Mě se zdá odběr motůrku DVD velký! Jinak ostatní se jeví OK a tam jsem nikdy neměl problém. Dal bych ten motůrek třeba jen na zkoušku nový, tím se nic nepokazí a před tím ho změřit a porovnat. Závad tam může být jak jsem už psal mnoho jiných! Nutno být důsledný. Doufám že tlačítko pro vysunutí vozíku je funkční, někdy je vada například i v něm! Hodně zdrau přeji!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “