Širokopásmová antena (sito) a pripojenie na spliter

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Širokopásmová antena (sito) a pripojenie na spliter

#1 Příspěvek od durkovic »

zdravím potrebujem na chalupe rozviesť signal anteny do troch izieb. v každej izbe to bude ukončené bežnou bytovou učastnickou zasuvkou pre antenu. Ako spliter (rozbočovač) mam v plane použiť niečo taketo http://www.avelmak.sk/index.php?lm=663& ... icle=10599 len teraz neviem kam pripojiť napajací adapter pre zosilňovačv antene, možem to dať na hociktoru časť OUT vzhladom na spliter alebo musí byť na časti IN ???

diky za rady, prikladam foto zapojenia ako to asi bude. a ešte môžem použiť daný spliter ?

diky

Obrázek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Ahoj, Ďuro - všetko záleží od toho, či má ten splitter = rozbočovač priechodnosť pre jednosmerné napájanie. Ak ju nemá, musel by si ten napájač pripojiť pomocou napájacej výhybky pred ten splitter = ponad ten vstup = IN. Ak ale bude pre jednosmer priechodný, možeš ten napájací adaptér s výhybkou dať až dole k telke - samozrejme cez napájaciu výhybku. Doležité ešte je povedať, že takéto rozbočovače nemajú pre jednosmer priechodné všetky vetvy - zpravidla iba jednu, aby sa pripojený zosilňovač dal napájať iba od jednej koncovej zásuvky. Zvyšné majú v ceste signálu iba väzobný kondenzátor, takže pre jednosmer sú nepriechodné. Opýtaj sa v tom obchode, kde chceš nakupovať - mali by vedieť, čo vlastne predávajú.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Hledej raději splitter power pass - i kdyby měl propojené napájení na všechny konektory, snadněji ho v těch ostatních oddělíš kondenzátorem, než ho tam, kde ho potřebuješ, nedostat vůbec.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durkovic »

Ouki diky , dam si na to pozor pri nákupe toho rozbočovača aby bol najlepšie Power pass. Budem to kupovať v krámku s antennou technikou tak snad to budu vdieť čo predávajú.

diky zatial.

mikollar.

#5 Příspěvek od mikollar. »

niektore maju JS priechodne vsetky, ak potrebujes len na jeden staci vycvaknut pprepojku. Napajanie by malo byt vyznacene cervenou ciarou

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#6 Příspěvek od jopo166 »

rozbocoval som to aj timto rozbocovacom a zdroj 12v som dal na in vstup rozbocovaca osobne som ani neskusal ze ci su vetvy priechodzie pre napajane.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od xmurgi »

rozbočovač na obrázku má j.s. prepojené všetky vstupy, je potrebné prestrihnúť prepojku. V minulosti som s ním už robil jednoduchý rozvod v dome.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od durkovic »

zdravím tak roznočovač už mám kupený aj koncove učastnicke prípojky, ale rozmýšlam kde teraz umiestniť antenu, na terajšom mieste pod prístreškom chalupy je príjem OK a antenu vždy pred odchodom odkladáme dovnutra do miestnosti. rozmýšlam že dám anténu na povalu a antena bude napevno pripojená koaxom k rozbočovaču, keby som ju nechal pod prístreškom musím ešte na vonkajšej stene chalupy urobiť ešte jednu prípojku pre samotnu antenu. ale zase prípojka vonku vo vlchku a ešte aj v miestnostiach ako učastnicke pripojky. asi to bude už veľa prípojok a prechodov. Jedina nevýhoda umiestnenia anteny na povalu je tá že musím celý antenu tam hore vytrepať do rebríku, potom dostat hore farebný televízor a najst potom pre antenu najlepšie umiestnenie podla prijmu. holt bude to asi makačka,

ako by ste to riešili vy ???

diky

vid nakres :

Obrázek


diky

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“