STARA RUSKA VYBOJKA

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
MIRECEKKKK

STARA RUSKA VYBOJKA

#1 Příspěvek od MIRECEKKKK »

PROSÍM MUŽETE MI NEKDO PORADIT JESTLI JE K NÌÈEMU STARA VYBOJKA,Z RUSKÉHO BLESKU \BEZ JAKEHOKOLIV OZNAÈENÍ\CHTÌL BYCH JI NA STROBOSKOP ALE NETROUFNU SI JI NAPOJIT NA STANDARTNI ELEKTRONIKU NA STROBOSKOPY,MA VUBEC CENU TO SKOUŠET NEBO JI RADÌJI ROVNOU VYHODIT????DIK ZA RADY

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Já bych se jí nebál, možná jde o IFK 120 čo byly dobrý zábleskovky a pokud je to ruský a ještě to funguje tak to jen tak nezničíš.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#3 Příspěvek od denis15 »

Myslím že to bylo to IFKčko. Mám jí někde doma a šlape pořád dobře.

MIRECEKKKK

#4 Příspěvek od MIRECEKKKK »

dik moc za odpoved skusim najit nìkde ješte Datasheet a zapojím to,jinak mužu jedinì potvrdit že ty zablesky s ní byly vyborne,aspon v tom blesku nevím jak ve stroboskopu.Ale zjistim to.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

energie

#5 Příspěvek od Hill »

V blesku ji živil elektrolyt kolem 500uF při 300V, ve stroboskopu počítej radši s tím že mezi záblesky nemá tolik času vychladnout, tak ji nemůžeš tolik ohřát. Při stejném napětí stačí kondík do 47uF. Doba záblesku se zkrátí desetkrát a tedy můžeš ostře vidět i desetkrát rychlejší pohyb.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od DjRix »

Ještě doplním Hilla že pokud budeš tu elektroniku stavět tak ten elektrolyt musí BEZPODMÍNEČNĚ být pro impulzní provoz,jinak se totiž klasický kondenzátor po nějaké době přehřeje a exploduje (velmi efektní)!!
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

no co:

#7 Příspěvek od Hill »

jestli ti ten elektrolyt nebouchne do obličeje, tak ti bude jen chvíli zvonit v uších

Uživatelský avatar
pisty
Příspěvky: 18
Registrován: 23 lis 2004, 01:00
Bydliště: Tábor

#8 Příspěvek od pisty »

Ty kondíky to je zvěrsto já jednou u prasterého SS motoru zapojil opačně filtrační kondík (myslim že měl 100F!!!) taková obrovská kráva velká asi jako 1l petlahev, zapnu rozběh u soustruhu, hýba jak blbec, záblesk, mistr si kednul na zadek a v dílně bylo najednou načuzíno tak, že nebylo vidět na decimetr, prostě sladký věk začínajcího elektrikáře :-)

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: STARA RUSKA VYBOJKA

#9 Příspěvek od jopein »

MIRECEKKKK
jestli máš jenom jednu tak ji rovnou vyhoď , já jsem měl stroboskop pro kapelu a měnil jsem výbojky každý měsíc[/quote]

Odpovědět

Zpět na „Poradna“