KIA8210H-má niekto skúsenosti s týmto integráčom?

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pali481
Příspěvky: 49
Registrován: 22 úno 2009, 01:00

KIA8210H-má niekto skúsenosti s týmto integráčom?

#1 Příspěvek od pali481 »

Zdravím. Nedávno sa mi dostalo do rúk jedno autorádio...také staršie na pásky presný typ neviem...a to s tým, že mu nejde zvuk...ako prvé čo som zistil bolo to, že koncový zosík dostáva na ľavý aj pravý kanál vstupný signál no v tomto zosíku akoby to viazlo :?...Po pripojení toho autorádia na napájanie tento zosík občas akoby cykloval...striedavo zo zdroja odoberá a neodoberá šťavu..Skúšal som okolo neho meniť elyty no nepomohlo...potom som vymenil aj samotný integráč za nový-ekvivalent TDA-čko (dával som pritom bacha na to aby sa neprehrial pri letovaní), no stále bezo zmeny...vie mi niekto pomôcť? vďaka

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#2 Příspěvek od vybihal »

Asi jsi se přepsal ale náhrada za KIA8210H je TA8210H. Cykluje to i bez signálu? Kolik bere proudu? Datasheet najdeš tady http://datasheet4u.com/search.php a měř.
VyBiSu

Uživatelský avatar
ferys
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#3 Příspěvek od ferys »

Pri vymene je treba zkontrolovat pripojeni +12V ten IO nebyl 100%nahrada.
Zdravim ferys

Uživatelský avatar
kvako
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#4 Příspěvek od kvako »

Zdar. Skús si zmerať na tom koncáku vstup Stand-by a Mute. Stand-by (pin č.4) by mal mať pri zapnutom rádiu min.3 až 12V a Mute (pin č.1) okolo 1V. Ďalšia vec skús uzemniť vstupy ( ale ešte pred vstupnými kondíkmi) či ti to bude stále cyklovať. A potom ich uzemni priamo na koncáku a uvidíš. Potom skús popozerať výstup či nie je nikde skrat, cyklovaním môže nabiehať výstupná prúdová ochrana, ale to relativne zistíš aj odmeraním odberu ako spomínal vybihal.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od michalnb »

pali481 píše:Zdravím. Nedávno sa mi dostalo do rúk jedno autorádio...také staršie na pásky presný typ neviem...a to s tým, že mu nejde zvuk...ako prvé čo som zistil bolo to, že koncový zosík dostáva na ľavý aj pravý kanál vstupný signál no v tomto zosíku akoby to viazlo :?...Po pripojení toho autorádia na napájanie tento zosík občas akoby cykloval...striedavo zo zdroja odoberá a neodoberá šťavu..Skúšal som okolo neho meniť elyty no nepomohlo...potom som vymenil aj samotný integráč za nový-ekvivalent TDA-čko (dával som pritom bacha na to aby sa neprehrial pri letovaní), no stále bezo zmeny...vie mi niekto pomôcť? vďaka
Mám doma First s podobným problémom. Po prepólovaní "expertom" to vyhorelo. Vymenil som koniec, skúšal aj vstupy na dotik - tak funguje. Z interného zdroja(predzosíku) však pri zvýšení hlasitosti začne signál zakmitávať.(pri mooooc nízkej hlasitosti to hrá v pohode) Nemám od neho schému, takže ďalej som sa nepohol.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Několikrát se mi stalo že rádio někdo zapojil na 24V čímž nejen vodepsal IO koncáku ale filtrační elyt se nafouknul a ztratil úplně kapacitu. Pak to cyklovalo.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od michalnb »

Tak samozrejme si treba stiahnuť DATAŠIT 8210ky so základným zapojením a pokontrolovať všetko okolo.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#8 Příspěvek od MiraSt »

Čím napájíš? Potřebuješ zdroj, který dává alespoň 3 ampéry jinak to cykluje.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“