Televizor Universium

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mihau2
Příspěvky: 172
Registrován: 30 čer 2008, 02:00

Televizor Universium

#1 Příspěvek od Mihau2 »

Dobrý den ,mám takový to problém a prosím o radu,tento starší televizor jsem používal občasně,půjčil jsem jej známému a on mě nechápu jak vzadu na kanálovém voličil ulomil tu zdířku na anténu,tak jsem televizor rozbral a KV volič jsem vyměnil za tentýž náhradní ale ejhle mi obraz jakoby lítá svisle dolů neda se zastavit ,ladění jde a všechno zvuk jde ale obraz lítá s páskem z hora dolů

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od zajemce »

Universum je širký pojem,už TV řady Olympia na vývoz byly Universum.U Tebe bych typoval na zdroj pro ant. předzesilovač (nemusí se to projevit u každé TV).

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#3 Příspěvek od tornado6 »

toto nebude predzosilovačom toto vyzera na niečo zo sinchronizaciou vertikalu na starych TV bol na to v zadu potenciometer ktorým sa dalo zastaviť uchádzanie obrazu vo vertikalnom smere - celý obraz sa pohybuje bud smerom hore alebo dolu a pri spravnom nastavení ostane stáť.
PS: Mám doma TESLA CORINA a na nej boli vzadu dva potenciometre jedným sa nastavovala vertikalna velkosť obrazu a tým druhým prave táto synchronizacia. :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Mihau2 píše:Dobrý den ,mám takový to problém a prosím o radu,tento starší televizor jsem používal občasně,půjčil jsem jej známému a on mě nechápu jak vzadu na kanálovém voličil ulomil tu zdířku na anténu,tak jsem televizor rozbral a KV volič jsem vyměnil za tentýž náhradní ale ejhle mi obraz jakoby lítá svisle dolů neda se zastavit ,ladění jde a všechno zvuk jde ale obraz lítá s páskem z hora dolů
Chce to, tipuju, tak 100-vku hřebík a kladivo, však on se zastaví - potvora :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

To spíš vypadá, že u toho druhého voliče nejde AVC, nevím už jaký tam byl volič, mám takový dojem, že měl anténní konektor s oddělovacími kondíky zvlášť. Zkus povytáhnout anténu, jestli se při slabém signálu nezasynchronizuje. Pokud ne, bude vada pravděpodobně na modulu vertikálu.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#6 Příspěvek od tornado6 »

KOKUN vyzerá to že ty budeš asi veselá kopa :lol:

Uživatelský avatar
Mihau2
Příspěvky: 172
Registrován: 30 čer 2008, 02:00

#7 Příspěvek od Mihau2 »

je to trochu novější typ číslo je rozmazané ,ale už to nemá potáky vzadu,u šumu to nelítá jen když je tam signál

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#8 Příspěvek od tornado6 »

Tak ako piše Jezevec niečo bude s AVC .
PS: Raz som na staršom ruskom TV riešil podobnu vec s antennym konektorom a vymenil som len ten konektor vyletoval som opatrne ten povodný a naletoval ešte opatrnejšie nový , skompletoval a fungovalo to.
:D :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“