TV Philips chassies GR1-AX

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
plasmatic
Příspěvky: 1
Registrován: 04 lis 2005, 01:00

TV Philips chassies GR1-AX

#1 Příspěvek od plasmatic »

Obracím se na Vás, zkušené opraváře TV. Mám problém s identifikací závady. TV po zapnutí síťovým vypínačem začne nabíhat, ale po jedné vteřině se ozívá z reproduktoru pouze brum. Napětí 95V a 5V je ze zdroje vpořádku. Napětí 9V je je poloviční. Na VN Tr. je pouze vstupní napětí 95V. Zkušebně jsem vyměnil elity na výstupu ze zdroje i okolo VN Tr. Náhodně se stane že TV se sama uvede do pohotovostního stavu. Vtomto případě vše funguje do okamžitu zapnutí. Z repro momet šum pak jen brum.

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od rolnas »

jestli máš na 9ti voltové větvi poloviční napětí tak ti to někde požírá. Zkus větev odpojit a zdroj musí dávat 9V. Těma 9voltama se napájí buzení řádku při startu. Zkontroluj budicí tranzistor řádku....budící impulsy řádkového tranzistoru při odpojeném kolektoru.

wiktor

#3 Příspěvek od wiktor »

ja nevim jestli ti to pomuze mel jsem tu taky televizy po zapnuti nabehla do stby kontrolka svitil a po zapnuti z pohotovostniho stavu se zrepraku ozyval brum pak jsem zjistil ze byla vadna civka u vnt podobna vypadala podobne jako barevne znacenej odpor myslim ze mela hodnotu 1mh7 nebo tak nejak myslim ze snad byla na vetvi 12v

wiktor

#4 Příspěvek od wiktor »

podivej se nastranku 10 je to tam pod oznacenim ZAVADA U BTV PHILIPS
snad ti to pomuze

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od passion »

Dobrý deň. Potrebujem od vás radu. Po dvoch rokoch som robil poriadky v dielničke a naďabil som aj na tento, už pomaly zabudnutý televízor, ktorý by sa mi teraz hodil do kuchyne.
Takže, čo sa pamätám, bol dead. Menil som VN trafo (bolo prerušené vinutie), jeho tranzistor a prerazenú diódu 6542. (schéma tu)
Teraz TV síce nabehne, ale je len šedá obrazovka s horizontálnymi linkami (ako je na obrázku, len bez toho tmavého pásu - to je z foťáka). Napätia sú OK. Známy servisák mi odporučil vymeniť dekodér TDA3565, ktorý som aj vymenil, ale nič sa nezmenilo.
Poradíte mi, kde je možná chyba? Ďakujem.

Obrázek

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Zkus na VN trafu trimrem pro Ug2 nastavení.Měl by to být spodní trimr.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#7 Příspěvek od passion »

Dík za radu, ale to som skúšal. Pri točení naľavo obrazovka slabne, ale jav sa nemení a zhruba od polovice doprava je príliš jasný, vypadáva zdroj a znova nabieha.
Ešte info - ako VN trafo mi z avelmaku poslali náhradu a to Eldor 1142.0185b.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#8 Příspěvek od passion »

Nameral som tieto napätia:
Ozaj neviete, kde môže byť zrada? Ďakujem.
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

Měřil jsi napětí na patici obrazovky?Těch 198V co jsi naměřil je trochu moc oproti těm,co tam mají být.Co kondíky?Zkoušel jsi měnit?Když připojíš anténu,nebo signál přez AV vstup,je něco na obrazovce vidět?Jaké tam bylo origo VN trafo a jaký je to přesně typ TV?

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#10 Příspěvek od passion »

Ahoj. Napätie som meral na základnej doske. Kondíky sú OK, vymenil som(na obr.) 2606(pôvodne 68M, dal som 100M - šuplíková zásoba), 2060(680M za 1000M - 680Mku nebolo v okolí zohnať) lebo mali o dosť menšiu kapacitu.
S anténou naladený obraz na pozadí pásov a svetlej obrazovky vidno, zvuk nejde. Origo trafo asi už nenájdem, no zajtra sa pokúsim. Tiež sa mi nevidí tá náhrada. Mohlo by to spôsobovať tie linky a prílišný jas?
Značka televízora je HORNYPHON, šasi by to malo byť od philipsu GR1-AX.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od otakarv »

Ještě se podívej na kondík 2536-4,7uF.Naměřil jsi na něm 198V.Potom ještě,jak už jsem psal,změř napětí přímo na patici obrazovky pro jednotlivé barvy.Jde regulovat jas,kontrast,barevná sytost?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Teď se dívám na tu diodu,cos měnil.Nemám vytištěnou schému,tak se mi to špatně hledá(mám sice multifunkční zařízení CANON SmartBase MPC600F,ale nějak mi nechce komunikovat s počítačem.Kamarád mi narychlo nainstaloval program a já si s tím nevím rady),zkontroloval bych,co vše se z ní napájí.Dal jsi tam stejnou,nebo alespoň ekvivalent a nezahřívá se příliš?

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#13 Příspěvek od passion »

Ahoj,
Po dlhšej dobe som sa k tomu opäť dostal. Robil som si aj poriadok v komore a čuduj sa svete, našiel som pôvodný vadný trafák. Je označený ako:
Philips 37622 V9049 DS
90323/HQ9046
na vývodoch 1-5 nameriam nekonečno (170V)

Za diódu 6542 som dal predimenzovaný ekvivalent BYW96E, nehreje sa. Kondík 2536 bol OK, no ale na plošáku na obrazovke, kde malo byť 160V bolo len 2V :roll:
Na páskovom vodiči boli studeňáky ako hrom, sám sa čudujem, ako som to mohol prehliadnúť (viď obr.).
Obrázek

Obraz je OK, ide regulovať jas, aj kontrast, mám však ďalšie problémy:
1. nejde vôbec zvuk, OSD reaguje na zvýšenie/zníženie hlasitosti.
2. obraz je čiernobiely (OSD ide OK - na zeleno)

Ešte raz dík za rady a budem nesmierne rád, ak mi s tým poradíte aj ďalej, čo by s tým mohlo byť.
passion.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

Tak vidíš,díky těm studentům nešlo napětí pro obrazový zesilovač.Mi se to napětí hned nezdálo,že je takové vysoké,nebylo zatížené.
S tím zvukem začni od repráku a postupuj dále.Zítra se Ti mrknu na schému,Ty prověř,co se dá.Zkouška repra,koncák,nezapomeň na "Studené spoje"!které už umíš odstraňovat. :wink:
Nic se neboj,třeba při tom hodně používat mozek.Když se on unaví,vzít do rukou manuální prácí,odreagovat se .Pak přijdeš,sedneš a vše vypadá jinak.Alespoň já to tak praktizuji.Když už začínám být z toho nanic.Hodně krát jsem hodiny ztrávil nad problémem.Nechal jsem být,druhý den za 5min opraveno.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#15 Příspěvek od passion »

Ahoj. Bolo vadné TDA7052. Na repráku 7Vss. Po výmene zvuk ide OK.

No na tie farby som prikrátky. Elektronika je moje zamestnanie, aj hobby, ale o TV- obraze, čo a ako viem len minimum - základy a princípy a hlavne mi chýbajú skúsenosti v tejto oblasti. Potrebujem teda od vás dobre "nakopnúť".

Takže terajšie štádium - všetko OK, všetko ide, až na farby. Obraz je čiernobiely. Myslím, že by mohlo byť niečo s PAL dekodérom, len ma mýli, že už bol menený...
Ešte v tmavších pasážach badať dva svetlejšie pásy o hrúbke cca 3cm, ktoré idú stratena a veľmi pomaly prechádzajú obrazovkou zhora nadol - to predpokladám, by sa dalo "vyladiť" nejakými trimrami...

Ďakujem za akékoľvek prípadné rady, passion.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“