Minimální požadavky na video?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
MirekP

Minimální požadavky na video?

#1 Příspěvek od MirekP »

Ahoj, chtìl bych se zeptat jaký nejhorší hardware (procesor, grafika) staèí na pøehrávání videa v DVD kvalitì bez trhání?

Já jsem to zkoušel na Pentiu MMX 230 MHz, grafika 2MB + akcelerátor Woodoo2 12 MB, RAM 128 MB a jely trhanì i menší videa než DVD. Tak pøemýšlím jestli skuteènì ten hardware nestaèí nebo by pomohl jiný (míò nároèný) pøehrávaè, nebo nìco pøenastavit v systému?
díky za rady Mirek

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Musí ti stačit Pentium 3, Intel CPU 700 MHz, paměť aspoň 64 MB a VGA ATI 4 MB (Player). Pokud budeš spouštět DVD z mechaniky, tak se může sekat při načítání dalších dat, ale to by se mělo dát upravit větší pamětí.

MirekP

#3 Příspěvek od MirekP »

Tak Pentium 3 to je mi jasné že bude staèit.
Mnì jde o to jestli mám poøídit do tohohle kompu lepší akcelerátor nebo lepší grafiku, a jestli to vùbec pomùže?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Hlavne vykonnejsi procesor!lebo 233MHz zvlada horko tazko divX a mp3s nie Mpeg2 s tak vysokym datovym tokom!!!!Ku kazdej novej mechanike sa pisu minimalne systemove poziadavky.procak okolo 1GHz aspon 256Mb ram a prinajhorsom 32 MB VideoRam

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »

co se týče starých PCI grafických karet, tak bych šel do ATI, ty jako jediné podporovali mpeg dekompresi a měli vyhlazování hran u přerávání videa

pokud pořídíš něco novějšího (kartu s 3D akcelerátorem v jednom (AGP slot) s nějakýma alespoň 16 MB pamětí, tak myslim, že už to byl standard všude) (samotný 3D akcelerátor k přehrávání videa nepomůže)

jinak P III už zvládali video i s větší kompresí všechny - někdy může ale dělat problém vysoké rozlišení monitoru

moje min. doporučení PIII 700MHz + jakákoliv AGP karta

MirekP

#6 Příspěvek od MirekP »

Ta deska víc než 230 MHz procesory neumí. Takže se rozhoduju jestli ten komp ještì pùjde na tohle použít.

Jaktože samotný akcelerátor nepomùže? Tak na co teda je? Já myslel že právì na tohle?
Když jsem ho pøidal a nainstaloval - všechno OK, zkoušel jsem i hru v 3D a ta skuteènì chodila s ním rychleji, ale mám dojem že tøeba když chci otoèit velkou fotku v MS Photo Editoru, tak to trvá poøád stejnì dlouho. Je to možné?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Akcelerátor je na hry, ale samozřejmě pomůže i při dekompresi MPEGů. ATI karty to měly přímo na sobě (hardwarově), takže "stačil" i procesor na P2, aby to jakžtakž jelo. Záleží také dost na sběrnici na přenos dat.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#8 Příspěvek od Cust »

MirekP píše:Ta deska víc než 230 MHz procesory neumí. Takže se rozhoduju jestli ten komp ještě půjde na tohle použít.

Jaktože samotný akcelerátor nepomůže? Tak na co teda je? Já myslel že právě na tohle?
Když jsem ho přidal a nainstaloval - všechno OK, zkoušel jsem i hru v 3D a ta skutečně chodila s ním rychleji, ale mám dojem že třeba když chci otočit velkou fotku v MS Photo Editoru, tak to trvá pořád stejně dlouho. Je to možné?
3D akcelerátor je procesor, který má v sobě instrukční sadu pro zpracování 3D objektů, takže když potřebujete vyrenderovat nějaký objekt (např. poskládaný z trojůhelníkových plošek), tak to složitě nepočítá procesor, ale šoupne to akcelerátoru s popisem objektu a příkazem renderuj - akcelerátor to už nemusí složitě počítat , protože to má zabudované ve své ALU a vyplivne výsledek okamžitě - tedy výpočet se provede rychleji a ještě u toho procesor řeší jiné výpočty...
pokud grafické karty mají zabudované ve své ALU instrukce pro dekódování např. mpeg, tak procesor v kompu to řeší podobně jako s 3D akcelerátorem, prostě předhodí grafické kartě část kódu s videem a ta si ho dekóduje sama

jestli si dobře vzpomínám, tak 3D akcelerátory typu voodoo neměli instrukce pro dekódování mpeg, měli jen instrukce pro zpracování 3D objektů
mpeg instrukce měli jen tuším ATI grafické karty, ale to bylo jen na mpeg1, novější mpeg2 v té době neexistoval - to pak zase bude muset řešit procesor sám
Pentium MMX nemůže zvládnout modernější video ze dvou důvodů:
- nestačí mu výpočetní výkon na dnešní hodně komprimované videoformáty
- nestačí mu rychlost sběrnice na vysoký tok dat, který je nutností u moderních videoformátů s velkým rozlišením

samozřejmě video ve formátech a rozlišeních obvyklích v době před pár lety zvládat bude

voodoo akcelerátor nemá vliv na otáčení jpeg obrázku
akcelerátor je na 3D, fotky a video je ve 2D

EDIT: p32 byl rychlejší, ale stručnější :-)

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od michalnb »

Ak tam mas edo-RAM, tak je to bez sance. A do socketu 7 robilo AMD aj 3xx MHz CPU, ktore sli taktovat do 420MHz. Ale pri PCI slote nepocitaj s komprimovanejsim DivXom. Ak-tak si stiahni nejaku staru verziu ffdshow- to bol asi jediny dobry kodek pre take stariny.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

MirekP

#10 Příspěvek od MirekP »

Je tam pamì￾ SIMM PS/2 celkem 128 MB. Jestli je to EDO nevím jistì. Že existují rychlejší procesory to je asi k nièemu, protože ta deska jde nastavit nejvíc na 230 MHz.
Takže má smysl kupovat nìjákou dobrou PCI grafiku? AGP deska nemá.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od stepa »

MirekP píše:Že existují rychlejší procesory to je asi k ničemu, protože ta deska jde nastavit nejvíc na 230 MHz.
Nuti te neco/nekdo pouzivat tuhle desku?
MirekP píše: Takže má smysl kupovat nějákou dobrou PCI grafiku? AGP deska nemá.
Reknu ti to takhle...z ho*na bic neupletes :wink: . Zainvestuj 200,- do nejakych vyrazenych vnitrnosti a mas po problemu.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jenys »

MirekP píše:Je tam paměť SIMM PS/2 celkem 128 MB. Jestli je to EDO nevím jistě. Že existují rychlejší procesory to je asi k ničemu, protože ta deska jde nastavit nejvíc na 230 MHz.
Takže má smysl kupovat nějákou dobrou PCI grafiku? AGP deska nemá.
Tak si nejdřív ujasni, co chceš :D Jestli budeš chtít mít použitelné video v PC, asi budeš muset něco změnit. Možností je více :wink: Ze starého stroje závodničku neuděláš :lol: Není dneska problém sehnat celkem slušný starší PC a budeš mít po problému. Stepa ti to říká jasně, zainvestuj, ale správným směrem :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

MirekP píše:Ahoj, chtìl bych se zeptat jaký nejhorší hardware (procesor, grafika) staèí na pøehrávání videa v DVD kvalitì bez trhání?

Já jsem to zkoušel na Pentiu MMX 230 MHz, grafika 2MB + akcelerátor Woodoo2 12 MB, RAM 128 MB a jely trhanì i menší videa než DVD. Tak pøemýšlím jestli skuteènì ten hardware nestaèí nebo by pomohl jiný (míò nároèný) pøehrávaè, nebo nìco pøenastavit v systému?
díky za rady Mirek

Mám podobné zkušenosti, to je opravdu minimum.
Pentium 233, RAM 48MB, Disk 10GB, Grafika 2MB, Windows98 PE (primary edition), pøehráváè MPC nebo BS. Video LP (5 MB/s, 1DVD=4hodiny) jde plynuje, z kvalitnìjšího jsou "diapozityvy".
Ale to bych bral jako nouzové øešení. Jako minimum bych vzal 800 MHz. Nakonec cena bazarových sestav je skoro stejná pøi rùzných kontiguracích (100MHz - 2500, 300MHz - 2650, 800MHz - 2800), pravda je to že zatimco 400MHz pøi troše štìstí seženete za odvoz (i funkèní) - pøecejenom 5 let starý poèítaè je šrot, lepší tìzko.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#14 Příspěvek od Devo70 »

Uvediem môj prípad. CPU Celeron 500, 256MB SDRAM
DivX v nižšom rolíšení zvláda, vo vyššom už nestíha. Na grafike nezáleží, všetko sa dekóduje softvérovo.
DVD-Video s grafikami ATI Rage Pro a TNT2M64 seká, s GeForce4MX440SE ide krásne plynulo.

K Tvojmu P233MMX je jediná možnosť zohnať HW dekodér, ktorý sa dodával niekedy dávno spolu s DVD nechanikou, keď výkon CPU nepostačoval. Ale pravdepodobnosť, že ho zoženieš je mizivá. Ja osobne by som do takého PC neinvestoval ani korunu.
Skôr nájdeš (ak nechceš investovať) niekde vyhodený starý PC vyššieho výkonu ako máš Ty a na ňom DVD pôjde lepšie.
Naposledy upravil(a) Devo70 dne 11 bře 2009, 20:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#15 Příspěvek od Honza_dy »

Můj případ, Pentium@ 450MHz, 384 RAM, 8MB ATi. W-XP DiVX videa jedou naprosto plynule, DVD jsem nezkoušel jelikož tam nenám DVD mechaniku.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“