Orava TVP721, chassis 11AK53

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
standa0077
Příspěvky: 1
Registrován: 18 bře 2009, 01:00

Orava TVP721, chassis 11AK53

#1 Příspěvek od standa0077 »

Prosim o pomoc, orava TVP 721 100 Hz se při zapnuti rosviti do běla a zhasne. Nabízím různý elektromaterial podle potřeby. Končím s elektronikou. Podle mne tam bude někde studený spoj, ale jde mi o to kde jej mám hledat, aspoň přibližně. Už se mi to podařilo několikrát rozchodit, ale po zadeklovaní je to pase. Už jsem všechno proletoval ale asi to bude dobře schované. Tak nevim, jestli to dát opravit, ale kdo ví jek dlouho to vydrží. Asi koupim placku, teda plazmu. jinak dík za radu, člověk někdy potřebuje nakopnout, a pak je mu to jasné. :D
Naposledy upravil(a) standa0077 dne 19 bře 2009, 11:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Musíš popsat závadu podstatně podrobněji,zda obrazovka zrní,TV vypne úplně,nebo do pohotovostního stavu,co jsi naměřil za napětí apod.
Když se takto zeptáš,nediv se pak,že dostaneš různé odpovědi,janom né ty,co souvísejí s poruchou.
Když nabízíš různý elektromateriál,tak podle toho soudím,že jsi do elektriky alespoň trochu dělal,takže třeba také patřičně se tázat. :wink:

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#3 Příspěvek od Pesko »

Rozsvietiť do biela sa môže obrazovka pri chýbajúcom napájacom napätí pre obrazové zosilňovače. Potenciály katód obrazovky sú vtedy na nízkej úrovni a jas je vysoký. Napájací zdroj je vtedy preťažený a TV sa vypne.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od PixelOrgy »

Asi bych prvne zmeril koncovej stupen RGB, muze byt odstrelenej (byva tam vyk. IO, nebo trandy).

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#5 Příspěvek od Onkyo »

Tak tak RGB a napetia.Stiahol by som UG2 aby tolko nejasila obrazovka a dalo sa dačo pomerať.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“