Lednice - zvláštní praskání

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-SiD-
Příspěvky: 6
Registrován: 27 bře 2009, 01:00
Bydliště: South Bohemia

Lednice - zvláštní praskání

#1 Příspěvek od -SiD- »

Koupil jsem si novou ledničku, značka BEKO. Je to pár dní co jsem ji zapnul a běží... Jenže se u ní hned od začátku vyskytla taková zvláštní věc... Když se rozběhne kompresor tak po chvíli se začne ze zadní stěny nebo z chladiče ozývat takový divný jakoby tupý "praskání". Je napravidelný a různě hlasitý. A ještě jsem si všim, že po každým tom "prasknutí" se jakoby na okamžik zastavý nebo ztlumí ta kapalina v tom... Se zastavením kompresoru to přestane... Nevim co s tim, jestli to přestane až bude ještě déle zaběhnutá nebo jestli to mam reklamovat...

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#2 Příspěvek od Devo70 »

Normálka. Jedná praská, iná kvíli. Do hlučnosti nepresahujúcej 40 dB je všetko v norme. :?

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#3 Příspěvek od helios »

To praskanie som tiež u niektorých počul. Pripadá mi to, ako tepelná dilatácia hmoty, použitej na tepelnú izoláciu skrine chladničky.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#4 Příspěvek od honza_jan »

Vezmi tubu sanitárního silikonu, vypni a povytáhni lednici tak, abys všude ze zadu viděl. Poklepávej po rozvodech chladícího okruhu a poslouchej, kde co drnčí, nebo skřípe. Do inkriminovaného místa natlač příslušně velký bobek silikonu, aby byly materiály, které o sebe drhnou bez dotyku a nech hodinku zrát. Silikon je pružný, tepelně dost odolný a nebrání dilataci jednotlivých dílů. Potom lednici zapni a poslouchej. V případě potřeby opakuj i několikrát, až najdeš všechny místa, kde to děká neplechu. Nezapomeň ani na všelijaké zástěrky a odparníky pro automatické odmrazování lednice. Před dvěma lety jsem takhle strávil půl dne u nové lednice, než jsem vychytal všechny "cvrčky" a teď jenom vrní kompresory.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nejhorší je, když člověk neví, že to dělá lednička a hledá, kde mu praská barák či minimálně padá police. Mě to trvalo skoro půl roku, ta potvora přes den tiše vrčela a "křupala" zásadně jen v noci a naprosto náhodně.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Už jsem to tady psal - je to tepelnou roztažností materiálů - lednice nedělá zimu, jen přenáší teplo zevnitř ven - takže musí udělat na své konstrukci místo teplejší než okolí, aby se odtamtud tepelným spádem vyzářilo do okolí. Ono to praská pořád, ne jen v noci, jak píše ZdendaHQ - ale ve dne to zaniká v běžných zvucích a v noci to naopak "vyleze" nad ztichlé hlukové pozadí. Silikon od toho moc nepomůže, protože to praskání vzniká stejným způsobem, jako lupají stoupačky ústředního topení při zatopení - není to drnčení něčeho špatně upevněného, ale je to praskání přímo ve struktuře materiálu toho chladicího okruhu. Nevím, asi není jiné cesty než se s tím smířit a nespat v kuchyni...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

-SiD- píše:Koupil jsem si novou ledničku, značka BEKO.
Moje babi si ji také koupila. Hned jsem si vzpoměl co se tady psalo o televizích BEKO: Dělají se v Turecku, to už je lepší koupit si Čínskou.

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#8 Příspěvek od honza_jan »

Skřípání plastu mi právě vyráběla odpadní trubka na vodu vedená z lednice do odparné nádoby na kompresoru a silikon pomohl. :) Skřípání tepelné izolace by se nemělo projevovat, protože vnější a vnitřní plášť lednice je na tvrdo nerozebiratelně spojený právě tou vypěněnou tepelnou izolací. Vypadá to jako montážní pěna a má velice dobrou přilnavost. I když, možné je ledacos.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

kdyby vám pod oknama kotvili vypatlaní tuc-tuc chlapci s polotankama a v pět ráno se honili taxikáři s klaksonama, nestříhali byste ušima v tichu, co asi dělá lednička... :(

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Bohužel to mám z okna ložnice k plotu/lesu jen asi 20m, a to máš vidět, jak ta srnka dupe, když se pase :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše:Bohužel to mám z okna ložnice k plotu/lesu jen asi 20m, a to máš vidět, jak ta srnka dupe, když se pase :D
za tohle rouhání na tebe dojde taky, při příští vládě ti za barákem zprivatizujou pozemek na nové letiště a nad ložnicí ti budou přelítat C-130 do Afghanistánu... :evil:

to praskání by mohl dělat led na zadní stěně když to mrazí kondenzovanou vodu, ne?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od stepa »

Crifodo, zase na tebe prisla chvilka? :D
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“