Dvouvývodový pozistor v TV

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

Dvouvývodový pozistor v TV

#1 Příspěvek od Lepo »

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat zda lze nějak nahradit pozistor se 2 vývody pozistorem 3 vývodovým. Promiňte můj dotaz, ale prvně v životě vidím jen 2 vývodový. Je to z TV Sanyo. Děkuji

Údaje na pozistoru

MZ72AL
9RM

Odhaduji že za studena má 9 Ohm

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od zajemce »

Dvouvývodové pozistory jsou naprosto normální a nevidím důvod,proč ho nahrazovat.V AME je mají běžně (nedávno jsem je od nich bral).

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Zas jeden co potřebuje ušetřit a k tomu absolutně neví o co jde. Protože jinak by buď to mazal do opravny, anebo se neptal na 3,14čoviny. Viz
http://www.ame.cz/Pasivni-soucastky,rez ... 107100.htm

Killroy

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Lepo »

V ame jsem ho samozrejme nasel take hned nez jsem sem napsal, ale doma mam asi 5 ks 3 vyvod. Tak jsem se slusne zeptal. PROMIN ZE JSEM SE TE DOTKL

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Lepo píše: V ame jsem ho samozrejme nasel take hned nez jsem sem napsal, ale doma mam asi 5 ks 3 vyvod. Tak jsem se slusne zeptal. PROMIN ZE JSEM SE TE DOTKL
Mě si se nedotkl. Nicméně, když se v tom chceš štourat, seznam se laskavě s principem zapojení demag.smyček pro dva a pro tři piny a bude ti to jasné. Namísto rezervy taky nedáváš kolečko ze tříkolky jen proto že ho máš možná doma..

Killroy

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Lepo »

Ano mas pravdu. Bylo to chvilkove pomateni, ze kdyz uz jsem to rozebral, tak at je to co nejdrive z krku. TV je ze sberneho dvoru a krome demagnetizace a DO je OK. Jeste jednou promin

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

Lepo mimo jiné píše: Jeste jednou promin
Omlouvat se nemusíš, není za co. Stačí jen vědět, že ty dvoupinové pozistory jsou sériové a ty třípinové sérioparalerní. A nedodržení alespoň přibližných hodnot při jejich výměně (nebo všelijaké bastly), je jedna z příčin, proč tu a tam od nějaké telky vyhoří půl bytu..

Killroy

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Lepo »

Dnes prisel na dobirku original a uz to slape. Diky

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#9 Příspěvek od jogo »

Lepo píše: MZ72AL
9RM
Zdravím, vedel by mi niekto poradiť, či je možné nahradiť ho pozistorom týmto? Ďakujem.

090Q
KSN31

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“