konvektor pøestal fungovat

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

konvektor pøestal fungovat

#1 Příspěvek od Návštěvník »

a ne jeden,ale hned 4 ks,v Carrefouru jsem levnì-650kè/ks koupil nástìnné elektrické konvektory VEGA 1654.4 z 5 pøestaly fungovat a já jsem ztratil doklad pro pøípadnou reklamaci.prosím nìjakého šikulu,který mi poradí ,co se na tom mohlo zkazit.Termostat? Vypínaè?Spirála?Jsem docela elektrolaik.1 kus jsem rozmontoval a nenašel jsem z mého laického pohledu žádnou viditelnou vadu,jako tøeba pøepálený kabel apod.nerad bych je všechny vyhodil a ze 4ks udìlal tøeba 2.Doufám,že se na všech neposr... to stejné.Takže èekám na vaše rady a pøedem za nì dìkuji.S pozdravem Autojacek.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

A co tepelna pojistka? - Takovy maly (vetsinou) stribrny valecek. Z jedne strany je pripojen vyvod na obal a z druhe strany pres plastovou pruchodku dovnitr. Na obalu je napsana teplota. Musi to byt vodivy, kdyz to "propiskas" slusmetrem.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

nevím,jestli je tam tepelná pojistka,spíš si myslím,že je tam termostat...jsem laik...jsou tam dva vypínaèe na 750W a 1250W,termostat,spirála a to je vše,co jsem našel...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud se na to necitis, nebo nevis, o co jde, tak to dej nekomu, kdo tomu rozumi, at nenadelas vic skody nez uzitku,sobe ci druhymu. Jinak:

Je to tepelnej spotrebic, takze by to nebyl problem opravit. Zacni treba od privodni snury - vsechno delej ohmetrem v odpojenem stavu!!
Vzhledem k tomu ze jsi prosustroval zarucak, tak to reklamovat nemuzes tak jako tak, tak to v klidu rozdelej a poradne si prohlidni utroby. privodni snura je nekam pripojena - prozvon ji od vidlice k vypinaci, prozvon vypinac - nekdy byva dvoupolovej, pak se zamer na ten termostat. prozvon ho a pritom ho pridavej a ubirej teplotu koleckem - muze byt v haji kontakt. Pak je tam urcite nejaka spirala, pres kterou fouka nejakej vetracek (vetsina konvektoru ) - prohlidni si tu spiralu, jestli nekde na "armature" spiraly neni ten stribrny valecek. ..

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#5 Příspěvek od pepito »

Na spirále bývá někdy malý bimetalový termostat,ten je dost často v háji – vypadá že je sepnutý,ale má opálené kontakty.

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Pravda u spirály jsem našel malý váleèek délky cca1,5cm a prùmìru 3mm.Na pohled mu nic není,ale došlo mi,že by se mìl promìøit ohmmetrem.Nevím,co by to mìlo ukazovat za hodnoty-to zaprvé.Zadruhé,když bude poškozený,seženu nìkde náhradní díl,který by se dal místo nìho napájet?Jinak hoši mnohokrát díky za vaši ochotu pomoci elektroanalfabetovi.Klobouk dolù pøed tím,že v dnešní uspìchané dobì ještì existují jedinci,kteøí jsou ochotni pomoct.já dávám na oplátku do placu vìdomosti v oblasti pneu a disky.Ale ještì k tìm konvektorùm-nebyl by možná problém koupit nové,ale mùj zvídavý pud mì nutí zkrátka zkusit opravit ty zkažené.Když jsem to rozkuchal,tak to vypadá vcelku jednoduše.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#7 Příspěvek od GEEL »

Ak je to tep. poistka a je dobra,ohmicky ti ukaze 0ohm.Vetko musis mat priechodzie,t.j. minimalny odpor,az po termostat a spiralu.Ak nemas multimeter porad si pomocou baterky a presviet cestu.
Spiraly budu mat rôzny odpor kôli rozdielnym vykonom.Bola by velka nahoda,keby odisli obidve a na 4ks.Inak by aspon jedna hriala,pokia je to standardne zapojenie.
Skus laicky popis:kabel (hdedy drôt)-svorkovnica-vypinac-.....a podobne.
Podla tejto cesty a popisu na suciastkach sa uvidi.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Ta tepelná pojistka vypadá jako malinkej elektrolyt ale bacha při vyměňování, nedá se to pájet. Nebo možná dá ale buď se ti to rozletuje a nebo tu pojistku vodstřelíš už tím pájením. Lisuje do mosazných nýtů.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Vyrobce pocita vetsinou s tim, ze se nikdy menit nebude. Je to kvuli prevenci pred pozarem. Mam zkusenosti, ze se obcas prerusi i bez zjevnych pricin - byva i v transformatorech ve vinuti. U zehlicek a fenu jdu prvne po ty pojistce. Z boku ma napsanou teplotu v celsiich (lupa nekdy nutna)

Obrázek

autojacek

#10 Příspěvek od autojacek »

Kde se dají sehnat ty pojistky na obrázku a kolik to stojí?Napadá mì,že by to mohla být i pøíèina vady v našem fri￾áku.Dík.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

V GMku je bezne vedou.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

kolem 18-35 KC

autojacek

#13 Příspěvek od autojacek »

Už jsem se v on-line shopu GM-ka zaregistroval ....naštìstí tady máme i v ostravì prodejnu GM.Dík za radu...

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#14 Příspěvek od vamservis »

HLAVNĚ SI KUP TU KTERÁ ODPOVÍDÁ TEPLOTĚ Te PÚVODNÍ. Při výměně jak ,kolega popisoval nepoužívej pájku. Mnoho úspěchů.

autojacek

#15 Příspěvek od autojacek »

Její parametry z ní asi vyètu,že?Má mít na sobì nìco jiného kromì teploty?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“