HL LJ 5 špiní

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dalibor601
Příspěvky: 6
Registrován: 25 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

HL LJ 5 špiní

#1 Příspěvek od Dalibor601 »

Zdravím všechny přítomné odborníky. Získal jsem tiskárnu HP LaserJet 5 (nikoliv 5L, jen 5, taková velká potvora). S tiskárnou mám problém, že po několika vytištěných stránkách (jak kdy, někdy doslova pár stránek, někdy několik desítek, nebo i nějaká stovka) začne být na stránce na pravé straně po celé výšce šedivý pruh, který se zhoršuje, postupně se objevují další. Prostě to vypadá hrozně. Pomůže tomu když rozeberu toner a očistím stírací lišty na zásobníku odpadního toneru (je tam taková průhledná tenká a proti ní gumová silná lišta). Pak zase tiskárna chvíli tiskne jak má. Sehnal jsem "nový" toner - nepoužitý, jen ležel asi 10let někde ve skladě a dělá to stejné problémy.
V manuálu píší, že něco takového může způsobovat příliš suchý vzduch. Když venku lilo jak z konve, tak jsem řádně vyvětral, aby tiskárna nasála vlký vzduch a žádný úspěch.
Napadlo mě, jestli např. nechybí v tiskárně nějaké VN, resp. jestli je nižší než by mělo. Bohužel v tomto se moc nevyznám, tak to zkouším tady.
Dík za nápady.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

A čo tak vymeniť Cartridge ... starý može byť už stvrdnutý - ved je napísané aj do kedy sa môže použiť... :idea:

Uživatelský avatar
patrikp
Příspěvky: 26
Registrován: 02 dub 2009, 02:00
Bydliště: Nitriansky kraj

#3 Příspěvek od patrikp »

Môžem sa optýtať na vek printera?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Mne to robi LaserJet IIIP. Mam podozrenie prave na toner, ze je prilis stary (stieracia lista stratila pruznost).

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

rnbw píše:Mne to robi LaserJet IIIP. Mam podozrenie prave na toner, ze je prilis stary (stieracia lista stratila pruznost).
To nemusí byť stieracia lišta , ale málo prachu v toneri a potom nemá čo zotrieť a už robí tmavé pásy. Chvílu pomáha aj presypanie prachu v toneri , ale potom už iba výmena.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Toner mam tiez "novy" (vytlacenych par stran), ale po zaruke.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#7 Příspěvek od galjo »

rnbw píše:Toner mam tiez "novy" (vytlacenych par stran), ale po zaruke.
Ja vždy ked maže vbehnem do obchodu a vymením za nový - bez problémov ide. Zastav sa s tým a vyskúšame. Mám to v organizácii - http://www.zpcchtop.szm.sk/

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

Válec optický.. Mě to dělala OKIna, ale ne tak výrazně, tak jsem ten válec umyl lihem. Jinak jen výměna..

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Může se ten "fotoválec" umýt isopropanolem, když je na něm připečenej kus toneru ? Mechanicky dolů nejde, nechci to poškodit.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze to prezije, ked prezije denaturak.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Vogon »

Pokud laserová tiskárna špiní papír, tak že se vytvoří šedivý pruh a nebo více pruhů shora dolu tak je vadná stěrka toneru. Je to gumový pružný váleček který dosedá na optický válec. Stěrku je samozřejmě možné vyměnit ale je obtížně dostupná. Někdy je možné požádat o prodej firmu která se zabývá renovací tonerů; obecně vzato ale prodávají jednotlivé díly neradi. Také je možné stěrku vamontovat z prázného tonerového zásobníku stejého typu. V tomto případě je rozumější vyměnit celý tonerový zásobník. Umývat optický válec je z principu věci nesmysl.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“