EAGLE-Gerber dat

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

EAGLE-Gerber dat

#1 Příspěvek od ujosvec »

Mám jednoduchý PCB (dvouvrství) a zkoušel jsem převést na Gerber data podle návodu: http://www.ok1kvk.cz/web/index.php/tech ... gerber-dat
Bohužel bez výsledku.Neporadí někdo postup jak na to?
Moc děkuji.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Postup v odkazu je spravny, delam to tak uz nejaky cas a absolutne bez problemu(tedy pokud jsem tam neco neprehledl).

Co to znamena bez vysledku? Jakou mas verzi? Kde skoncis?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#3 Příspěvek od ujosvec »

Ono ne že skončim ale když chci dát Gerber magic abych si prohlédl
správnost před vírobou než to pošlu tak tam nejsou soubory pro otevřeni.Tak se ptam zda nedělam něco špatně.Ještě se chci zeptat jestli ten postup pracuje i pro dvouvrství.Já poslal data na vírobu a řekli že mam obě vrstvi v jedné.Tak moc prosim o jednoduchý postup nebo kde co nastavit.
Moc děkuji za odpověd.Ver. 5.4 Light

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od eljaro »

magic mi taky nikdy nešsel ale naštěstí dělám desky v printed a tam si to z eagle udělají sami ! a už se o to starat nemusím , svý desky 1-2 kusy si dělám samozřejmě sám - jen obousranky prokovené pozlacené si nechám dělat ! Tedy magic to nežere ale teoreticky jsou ty soubory ok !

PS: omluvte pravopis dík

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

Probuh, vzdyt to jde v Gerb Magic normalne otevirat. Nic jinyho nepouzivam. Dej otevrit a typ souboru prepni na ALL FILES. Pak si to muzes otevrit. A Printed si za tvorbu/prevod podkladu pocita dalsi prachy navic. Ale jsou v pohode(a hlavne ochotny), da se s nima dohodnout na dost veci.

Poslal na vyrobu KAM? Taky si davej bacha, protoze nekde chteji bottom vrstvu zrcadlenou a nekde ne. Tak si zjisti jak to chteji posilat.

Jestli si dal obe vrstvy do jedne, tak nevim co jsi delal. Protoze ten JOB FILE s prednastavenymi vrstvami a orientaci dela zvlast component side a solder side. Tzn. ze TOP vrstvu mas v *.CMP a BOTTOM v *.SOL. Kdyz si to budes kontrolovat, tak nez to potvrdis PROCESS JOB, podivej se na jednotlive zalozky, jaky mas zaskrtly vrstvy. Pochybuji, ze mas prednastaveno v jednom souboru jak TOP, tak BOTTOM :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#6 Příspěvek od ujosvec »

Moc děkuji hned se na to vrhnu.Pak dam vědět.Ještě jednou dík.
Chtěli to v Plošné Spoje Korunní.
Naposledy upravil(a) ujosvec dne 06 dub 2009, 21:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od eljaro »

stepa - souhla chyby bude v tom co je zaškrtlé ! Já ty textataky prohlížel nelišíse od jiných ! v printed jsou opravdu ochotni ! pokud jde o cenu nu jde o to kolik toho děláš já naposledy za 7500,- a poslal jsem jim správně vygenerováno a posleze volali at jim pokud mi to nevadí pošlu brd pro kontrolu že si když tak přegenerují - jak říkám prokoveno zlaceno tak se trochu asi bály ale jinak si desky pro strojní zhotovení dělám v protelu tam to generování výstupů je supr a nikdy z printed k tomu nebyl komentář a vžda to bylo ok i bez kontroli v magic

PS omluvte pravopis dík

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#8 Příspěvek od ujosvec »

Tak jsem jel podle návodu a po vygenerování jsem to prohlédl v GerberMagic a je tam problem.Nesedí mi vrstvy na sobě.Je to posunuté ale na PCB v Eaglu se nic takového nezobrazuje vše je tam OK!!
Nemá někdo skušenost jak to odstranit?
Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

Nesmysl! Pokud nic nenastavujes, tak se ti nema co posunout. Posli mi na email jak tvoje vygenerovany gerber data, tak DPS v eaglu. Mrknu se na to.
Naposledy upravil(a) stepa dne 09 dub 2009, 14:27, celkem upraveno 2 x.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#10 Příspěvek od ujosvec »

OK!! moc děkuji!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od stepa »

Ted me tak napadlo...nemas zrcadlenou BOTTOM vrstvu? Vyse ti to jeste pisu, at si na to davas bacha a delas podle toho, co chce vyrobce.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“