Zírám....

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
mates13
Příspěvky: 74
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

Zírám....

#1 Příspěvek od mates13 »

Promiňte za tenhle příspěvek, nechci se na nic ptát...ale podíval jsem se po těch letech na old diskuzi z roku 2004 a zírám....jeden druhému, dokonce i v sekci televizory dříve radil....nikdo nikoho nenapadal...žádní zakomlexovaní arogantní super-opraváři, kterých aby se dneska člověk bál na něco zeptat, bez toho aby čekal že ho pošlou do pr.ele.....žádné odpovědi "jsi 🤐, dones to do servisu" žádní provokatéři, kteří se neustále ptají kdy se co vyrábělo a dělají že nejsou schopni odstarnit zkrat v KV, nebo vyfotit obrazovku...žádné nadávky....žádné ponižování........prostě je to docela rozdíl, bohužel dle mého názoru k horšímu asi se to co jsem teď napsal spoustě lidí a moderátorům a adminům nebude líbit, ale upřímně, nevím, nevím jestli toto nové fórum je lepší.......tak a teď mě kamenujte......

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Je stejné, jako dnešní společnost - hodně lidem začalo vadit, že se do určitých věcí s prominutím serou nejen nadšení laici, kterým jde o to NAUČIT se to, ale hlavně vychcaňouři, kterým jde jen o to, jak s odborníky vyje*at a pak jim strouhat mrkvičku a posmívat se - hele, já to, co Ty spravuješ za litr, udělal za dvě stovky... Náklady na řemeslo stouply, nové věci se skoro nevyplácí opravovat - co se divíš? Hodně lidem začalo jít o holou existenci!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Proč hned kamenovat?
Všiml sis, na kolik otázek vůbec nikdo neodpověděl? Napřed si udělej statistiku:
Kolik dotazů bylo na servisní menu?
Kolik dotazů se týká vad ve zdrojích a horizontálu?
Kolik z nich se týká televizí, v nichž neznalostí lze natropit víc škody, než užitku?

Tehdy tu totiž bylo poměrně málo uživatelů a ještě daleko méně těch, kteří se do televize pouštěli bez základních znalostí. A, pokud přece, šlo o televize, na kterých se dalo něco přiučit. Takže servisáci neměli významný důvod k protestům. Ale pak už se bez servisní dokumentace a často ani bez školení neobešli, to něco stálo, tak se nediv, že se dnes brání.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta první tabulka mluví sama za sebe :

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... s&op=Stats

Tím pádem roste i riziko konfliktů a hlavně přibývá těch, co si jen myslí, že něčemu rozumí. A proti nim stojí ostřílení profíci, co se stále víc nestačí divit a přiměřeně přiostřují svoje reakce.

A nesháněj hned obranu před šutry, nikdo tady kamenem za svůj vlastní názor na provoz Bastlírny nedostal, dokud to nepřerostlo v osobní napadání jednotlivých uživatelů.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#5 Příspěvek od fero7 »

Doba je ina.
Situacia s opravami tiez uplne ina.
Mnoho servisakov ktori sa tym zivili a aj svoje rodiny to museli zabalit.
Zivnostnikov v obore je menej ako 50% (v porovnani s dobou minulou).
Opravuje sa tiez menej ako 50% z toho co v minulosti.
Ak ak z toho mala maju servisakom vyfuknut polovicu "lepsich" oprav, tak nie sa co cudovat.
Lepsich nemyslim iba lahsich ale aj tych nad ktorymi si niekedy odsedeli par dni a noci. A teraz ked uz to vedia im to niekto zoberie jednym dotazom na fore.
Servisakom potom ostane druha polovicka ktora sa sklada z novych zavad, tazkych zavad a drahych - odmietnutych oprav.
Potom im nikto nemoze zazlievat ze sa im nepaci, ak amater zlize slahacku z torty a pre servis ostanu iba oci pre plac.
Nikto nebrani amaterom opavovat, ale rezat si konar pod sebou?
A hlavne je potrebne zozlisovat medzi dotazmi na servis a dotazmi o BASTLENI!
Naposledy upravil(a) fero7 dne 06 dub 2009, 22:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od wendys »

mates13 píše:Promiňte za tenhle příspěvek, nechci se na nic ptát...ale podíval jsem se po těch letech na old diskuzi z roku 2004 a zírám....jeden druhému, dokonce i v sekci televizory dříve radil....nikdo nikoho nenapadal...žádní zakomlexovaní arogantní super-opraváři, kterých aby se dneska člověk bál na něco zeptat, bez toho aby čekal že ho pošlou do pr.ele.....žádné odpovědi "jsi 🤐, dones to do servisu" žádní provokatéři, kteří se neustále ptají kdy se co vyrábělo a dělají že nejsou schopni odstarnit zkrat v KV, nebo vyfotit obrazovku...žádné nadávky....žádné ponižování........prostě je to docela rozdíl, bohužel dle mého názoru k horšímu asi se to co jsem teď napsal spoustě lidí a moderátorům a adminům nebude líbit, ale upřímně, nevím, nevím jestli toto nové fórum je lepší.......tak a teď mě kamenujte......
ono taky v té době byla situace s opravami televizí poněkud jiná, než je teď. Dříve bylo v tomto oboru práce spoustu a profíku z oboru nevadilo, když někomu poradil. Ale dnes by se připravoval o cennou práci, které je čímdál méně a s menším ziskem. Věř mi, že těch pár korun vydělaných na dnešních opravách, mnohdy profíkům sotva pokryje náklady spojené s provozem firmy, natož aby něco málo vydělali. Bude to už jenom horší.
Když můžu, tak pomůžu!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

Ja bych pridal jeste neco...kolik lidi melo pripojeni tenkrat a kolik ho ma dneska? :) Z toho primo prameni ty tabulky, co sem umistil Zdenda. Tim padem ti vzrusta "ucastnicka zakladna" a tim vice lidi oboru neznalych chce do neceho vrtat bez snahy se neco naucit, pouze usetrit kapse.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Je to tak - lidi se naučili, že net je zdroj informací - a chtěli by ho používat i jako zdroj takovýchto informací. Jenže stejně jako nemůže každej mít profesůru z historie, tak taky nelze mít diplom z kursu oprav v každý rodině - a zatímco ty historiky publikování živí, ty opraváře zveřejnění jejich know-how ničí. Nejhorší na tom je, že ty rozvrtaný oběti nadšených amatérů pak stejně skončí na stole těch odborníků - ale v daleko horším stavu, než by bývaly byly před zásahem OSUDU v podobě idiota - a ještě je požadována rychlá a hlavně co nejlacinější oprava...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Nejhorší je, když se idiot vzdělávaný pomocí googlu a internetových fór stane třeba záručním technikem. Nedávno jsem na jednoho takového narazil, tragédie. Co nezničí zákazník, dokázal zničit on, přitom vůči šéfstvu dokázal perlit informacemi a celé dva roky to trvalo, než ho konečně vykopli.

mates13
Příspěvky: 74
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#10 Příspěvek od mates13 »

Já samozřejmě chápu, že být opravářem TV dneska není lehké a taky je nehážu do jednoho pytle....já jsem chodil za jedním panem opravářem ze sousedního městečka a ten mě pravidelně zásoboval starými vyřazenými moduly z TV, samozřejmě zadarmo, na tom jsem se taky naučil bastlit, porozuměl jsem TV technice a vzbudilo to ve mě o ní zájem...tomuhle pánovi, který je dneska již v důchodu jsem hrozně moc vděčný.......ale bohužel si dovedu představit, že kdyby jednou můj syn, takhle do nějaké opravny přišel tak nejspíš uslyší: "tahni ty ko.ot jeden!!" přesně tak jako tady....to je stejné, jako když se tady někdo zeptá na schéma, tak se na něj taky snese plno nadávek a dozví se, že se v tom radši nemá vrtat, nebo že schéma stejně nepotřebuje.....a vůbec co je komu do toho na co to schéma chce???? nebo když si někdo chce vlízt do SM, tak ať si tam vleze....aspoň budete mít víc práce.......a co takhle tuto sekci tady na bastlírně zrušit??? kvůli ochraně know-how....

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Davidus »

všechno je o lidech, tady se zrcadlí.

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od prextid »

Aj ja pridam svoj nazor aj ked som tu kratko ale v tejto klzkej zone sa pohybujem tiez nejaky ten piatok, zurocil som vsetky vedomosti ktore som za tie roky ponal a vstrebal do seba na nekonecnych opravach a taktiez som nejaky cas posobil v rakusku samozrejme v obore ,sluzba je velmi narocne povolanie a zvlast v tomto obore a elektronicke veci ktore nas dnes obklopuju pri tak velkom mnozstve vyrobcov a kde kvantita prevysuje kvalitu speje tato planeta k elektronickemu odpadu nielen v podobe spamu ale aj v podobe hmatatelnej (Big sheet litlle china) myslim ze na tomto serveri kde tym ludi a s myslienkou na zaciatku ktora im dala hodne prace spojit komunitu ludi ktori maju tu istu diagnozu sa prave v tejto dobe zacina menit na to co ste tu vsetci svojou zalubou respektive konickom chceli tlmocit . a ako jeden z nas podotkol jeto naozaj tak ze veducim pracovnikom sa dnes stane alebo stava co si nepresiel od spodu ces stred az po vrch.Takze sa veciam nemoze tak odborne rozumiet a moze mat aj neviem kolko skol. je to o nadseni a samozrejme aj o vedomostiach ale jedno s druhym suvisi........
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#13 Příspěvek od Mysteri »

mates13 píše:Já samozřejmě chápu, že být opravářem TV dneska není lehké a taky je nehážu do jednoho pytle....já jsem chodil za jedním panem opravářem ze sousedního městečka a ten mě pravidelně zásoboval starými vyřazenými moduly z TV, samozřejmě zadarmo, na tom jsem se taky naučil bastlit, porozuměl jsem TV technice a vzbudilo to ve mě o ní zájem...tomuhle pánovi, který je dneska již v důchodu jsem hrozně moc vděčný.......ale bohužel si dovedu představit, že kdyby jednou můj syn, takhle do nějaké opravny přišel tak nejspíš uslyší: "tahni ty ko.ot jeden!!" přesně tak jako tady....to je stejné, jako když se tady někdo zeptá na schéma, tak se na něj taky snese plno nadávek a dozví se, že se v tom radši nemá vrtat, nebo že schéma stejně nepotřebuje.....a vůbec co je komu do toho na co to schéma chce???? nebo když si někdo chce vlízt do SM, tak ať si tam vleze....aspoň budete mít víc práce.......a co takhle tuto sekci tady na bastlírně zrušit??? kvůli ochraně know-how....
1., Všimni si zakladané vlákna, ,,Bliká LED, TV nejde..." Väčšinou ide o klasiku, ktorú, keby dotyčný obetoval pár minút za kompom a čítal staršie vlákna, tak by našiel aj odpoveď. Ale ON to chce teraz a hneď, najlepšie do 5-minút :wink:
2., Nedá vedieť, kde čo nameral :wink:
3., Schéma: Ak to nemáš na internete, tak si ho musíš zakúpiť. Cena od 150 do 500 kačiek /priemer/:wink:
4., Rozje.e niečo v SM, ktoré v podstate nie je vadné, potom to donesie do servisu. Hodina práce navyše pri oprave, ale najmä, ten dement sa neprizná, že vošiel so SM :evil: A to je ešte potom väčšia zdržovačka!
5., Pozri si, koľko je tu ozaj otázok, z ktorých je jasné, že dotyčný sa tomu aspoň TROCHU rozumie.MÁLO! A pozri si aj tie odpovede... :wink: Keď je jasné, že ten človek vie, čo má na stole, že tam je aj vysoké napätie, ktoré ho môže zahlušiť, tak sa mu radí seriózne.
6.,Dnes ma zaujalo toto vlákno: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0 :roll:

mates13
Příspěvky: 74
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#14 Příspěvek od mates13 »

Já vím, že sem přispívají i tzv. lamy a ti co chtějí ušetřit....pochopte ale ten můj minulý příspěvek (ten prostřední:-)) co když to schéma od té telky chce mladej nadšenej kluk.....já jsem taky sháněl schémata od TV, pak knihy od Víta a Českého.....i kdyby mezi těma všema lamama byl jeden mladej kluk, kterej chodí do čtvrtý třídy a je nadšenej do "elektriky" a prostě chce schéma od televize....tak je škoda když pak slyší od Kondíka, nebo Ivana že je 🤐 a úplně o to ztratí zájem......vám je to jedno...po nás ať příjde potopa.....ale já se na to dívám z tý druhý strany, že nadšenejch mladejch bastlířů ubývá....tak proč nezkusit to know-how někomu předat??? někomu kdo by třeba měl chuť a opravdu se chtěl něco naučit (tím nemyslím Leoše, tomu je to jedno a pořád si bude mlýt svou), ale někoho, kdo by opravdu chtěl.... jenže mu to zhnusí vaše nadávky..... Howg.......

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#15 Příspěvek od Mysteri »

mates13 píše:Já vím, že sem přispívají i tzv. lamy a ti co chtějí ušetřit....pochopte ale ten můj minulý příspěvek (ten prostřední:-)) co když to schéma od té telky chce mladej nadšenej kluk.....já jsem taky sháněl schémata od TV, pak knihy od Víta a Českého.....i kdyby mezi těma všema lamama byl jeden mladej kluk, kterej chodí do čtvrtý třídy a je nadšenej do "elektriky" a prostě chce schéma od televize....tak je škoda když pak slyší od Kondíka, nebo Ivana že je 🤐 a úplně o to ztratí zájem......vám je to jedno...po nás ať příjde potopa.....ale já se na to dívám z tý druhý strany, že nadšenejch mladejch bastlířů ubývá....tak proč nezkusit to know-how někomu předat??? někomu kdo by třeba měl chuť a opravdu se chtěl něco naučit (tím nemyslím Leoše, tomu je to jedno a pořád si bude mlýt svou), ale někoho, kdo by opravdu chtěl.... jenže mu to zhnusí vaše nadávky..... Howg.......
Hmm, v tomto máš pravdu. Ale, ako ich rozlíšiť? :cry:
P.S. Prepáč, ale štvrtáka /cca 10-11rokov/, by som ešte na napätia, ktoré sú v telke nepúšťal... :wink: Najmä, pokiaľ nevie základy...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“