orsat-100+

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pevier
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2007, 02:00

orsat-100+

#1 Příspěvek od pevier »

Zdravím mám sat. orsat-100+ na ktorom je nastavená družica Astra 3 [23.5] a kartu SkyLink [modrá] problém je vtom že signál je cca70% a zvuk ide ok. Obraz je čierny a vypisuje informacie A/V kodovane. Nestretol sa niekto s touto závadou? ďakujem.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Jo, stretol som sa s tim a u orsatu nic neobvykleho. Nekompatibilita karty s internou citackou, pokud to ma CI slot, skusil by som modul, jinak asi nic.

Uživatelský avatar
pevier
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od pevier »

Vďaka za tvoju odpoved len mám ešte dotaz prečo potom nefungujú ani volne vysielané stanice?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

pevier píše:Vďaka za tvoju odpoved len mám ešte dotaz prečo potom nefungujú ani volne vysielané stanice?
V tomto pripade bych si trufnul odhadnut, ze nejsi na Astra3 pozicia 23,5.
Vzhladom k tomu, ze frekvencie sa opakuju a nachadzaju sa na viacerych poziciach, receiver ti moze ukazovat signal i kvalitu, bohuzial karta dany paket nedekoduje, protoze patri inej spolocnosti.
Pokial mas programy naladene, vypisuje ti tuhletu zpravu, pokial by si ich ladil rucne, naladil by jsi na danej frekvencii ine programy. Vsak to skus a uvidis.
Daj munualne ladenie na frekvencii 11992 Horizontal, FEC 3/4 a SR 27500 a pozri, co ti to naladilo. Potom napis.

Uživatelský avatar
pevier
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od pevier »

Dal som munualne ladenie na frekvencii 11992 Horizontal, FEC 3/4 a SR 27500 a naladilo 12 stanic FILMBOX, Nova, FILMBOX EXTRA, Public TV,Spectrum atď. no stale bez obrazu,vypisuje informacie A/V kodovane, :?: zvuk a signál OK.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Lukas-Peca »

Zkusil jsi to restartovat (vytáhnout ze sítě)? Mně takto Orsat taky blbnul a pomohlo to.

Uživatelský avatar
pevier
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od pevier »

ano, pravdaže Už som skusil aj tovarenské nastavenie a skenovanie programov na novo .......... no nepomohlo ani to . Možno že by pomohol
nový firmware :?: ... neviem...

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#8 Příspěvek od RadekB »

pevier píše:ano, pravdaže Už som skusil aj tovarenské nastavenie a skenovanie programov na novo .......... no nepomohlo ani to . Možno že by pomohol
nový firmware :?: ... neviem...
Jenze na Orsat zadnej neni, to je ten problem. Zkus vytahnout kartu, jestli pojedou ty volne programy.

Uživatelský avatar
pevier
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od pevier »

tak potom už ozaj neviem čo sa mohlo stať, aj bez karty to nefunguje.......volné programy signál OK, zvuk OK, Obraz stále vypisuje informacie A/V kodovane ...............

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “