Zesilovač napájený z baterií

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rudolfos
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2008, 02:00

Zesilovač napájený z baterií

#1 Příspěvek od Rudolfos »

Vím, že už to tu možná proběhlo, ale prosím vás o radu, pomoc, případně schéma.
Potřebuji totiž vyrobit mobilní zesilovač napájený z interního akumulátoru, o výkonu cca 3W.
Všem předem děkuji za radu a pomoc.
Rudolfos

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od michalnb »

a s napätím...
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Vyndej zvuk ze staré čb telky s io MBA 810 . Nebo pošli adres .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Rudolfosi, poskytuješ zoufale málo informací o tom, k čemu to má sloužit - BOBOBO už tady hodil do placu radu, že si máš vyndat ze staré černobílé telky zvukový modul s MBA810 - pro jistotu a klid v duši, že jsme Ti tady neporadili pitomost, napiš z jaké baterie to chceš napájet - jaké má napětí, kapacitu, kde a k jakému účelu to chceš použít. Pak se bude dát poradit mnohem přesněji.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

Nějaké starší přenosné rádio by nestačilo? Nebo třeba nějaké autorádio.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pajosek2 »

Ekkar má pravdu,těch informací je málo. Je potřeba si uvědomit,že výstupní výkon je definován impedancí reproduktoru a napájecím napětím.Takže pokud využiješ rady:" vyndej zvuk z nějaké telky s MBA810",tak při tvém napájení nemusí mít ten výkon,který to MBA běžně dodává.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Myslím, že v tomto případě nebudeme tazatele děsit odbornou úvahou o vlivu im(_!_)ance zátěže na výkon zesu - stačí, když popíše, jaký reproduktor k tomu má případně z čeho ho vykuchal/hodlá vykuchat a jakou baterií to celé chce krmit - nemá cenu tady básnit o "em-bé-áčku", pokud si dotyčný usmyslel pro napájení použít Li-Ion baterku do mobilu... Teď je nejdůležitější vědět kde to má být používáno, k jakému repru a s jaký napájecí zdroj je k dispozici. To ostatní vyplyne z těch dodatečných odpovědí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Rudolfos
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2008, 02:00

#8 Příspěvek od Rudolfos »

Omlouvám se, ale zlobilo mě připojení, tak jsem se sem hned nedostal... :oops:
Reproduktor hodlám použít tento: http://elektro.prodilnu.cz/?p=Repro-102 ... tu&id=3128
Napájení by bylo okolo 6V pokud možno spíše ze dvou výkonějších lithiových akumulátoru (samozřejmě ne těch z mobilu).
Díky za odpovědi :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Pak opravdu bude nejvhodnější ten modul zvuku z nějaké starší TV - je na něm integrovaný obvod MBA810AS nebo 810DAS a při napájení 14V dá 5W - tudíž do 8 ohmů a při 6V bude tak na hranici mezi 2,5 a 3W. Za chvíli sem přidám fotku modulu s popisem, co se kam připojuje...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

K čemu má sloužit kombinace drahého lithiového aku, zesilovače a shitového repra ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Tady jsou ty moduly - původně je na dolním okraji desky řadový konektor, který už jsem dříve z prostorových důvodů amputoval. Nicméně otvory v destičce jsem zvýraznil červeně a popsal. Na prvním obrázku je modul ještě se svitkovými kondenzátory TC171 v provedení MP (vulgo "hovňáky") - označené zeleným orámováním, které jsou kvalitní jen dokud nepopraská jejich epoxydové tělo - pak navlhnou a jdou do (_!_). Na druhém obrázku jsou na označených pozicích modernější polyesterové svitky.
Přílohy
P4190150.JPG
(106.33 KiB) Staženo 92 x
P4190149.JPG
(106.72 KiB) Staženo 95 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Rudolfos
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2008, 02:00

#12 Příspěvek od Rudolfos »

EKKAR píše:Tady jsou ty moduly - původně je na dolním okraji desky řadový konektor, který už jsem dříve z prostorových důvodů amputoval. Nicméně otvory v destičce jsem zvýraznil červeně a popsal. Na prvním obrázku je modul ještě se svitkovými kondenzátory TC171 v provedení MP (vulgo "hovňáky") - označené zeleným orámováním, které jsou kvalitní jen dokud nepopraská jejich epoxydové tělo - pak navlhnou a jdou do (_!_). Na druhém obrázku jsou na označených pozicích modernější polyesterové svitky.
Nezní to špatně, někde bych možná pár takovýchto modulů našel, a když ne, tak v blízké době bude opět svoz nebezpečného odpadu, takže všude budou fůry starých televizí. :lol:
Jen mám dotaz, jaký má ten modul zhruba odběr?

Uživatelský avatar
Rudolfos
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2008, 02:00

#13 Příspěvek od Rudolfos »

Tak bohužel musím konstatovat, že nemám ani jeden takovýto modul, takže si počkám na svoz... :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Rudolfos byl zvědavý, protože píše:
Jen mám dotaz, jaký má ten modul zhruba odběr?
Když je zticha, tak do 40mA, při plném výkonu (napájení 6V, zátěž 8 ohmů, t.j. sinusový výkon maximálně 400mW, víc do toho reproduktoru nenatlačí) si bere do 300mA.

Uživatelský avatar
Rudolfos
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2008, 02:00

#15 Příspěvek od Rudolfos »

No tak to je vážně skvělý!!! :D
A nakonec jsem si to s tím lithiem rozmyslel, místo něj tam bude gelovka 6V/4,2Ah.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“