Specialita fotoaparátů Kodak - indikace brzského vybití.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

Specialita fotoaparátů Kodak - indikace brzského vybití.

#1 Příspěvek od DrFus »

Známý který při reklamaci dostatečně plival oheň a síru na prodavače jej donutil poslat přístroj kamsi do Dánska nebo do Holandska a když mu asi po více než týdnu přišel nazpět tak nafotí stovky fotek a hladové oko ne a ne mrkat. Dřív s jakýmikoliv baterkami udělal asi 5 - 10 fotek a končil. Já mám na Kodaku C7300 obdobný problém.V zimě když mrzne tak musím mít články v kapse. Je to SW Firmvare? Hlídání komparační úrovně napájecích článků. Podobně postižení nebo vy zasvěcení pište!

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od MirrA1 »

DrFus píše:Známý který při reklamaci dostatečně plival oheň a síru na prodavače jej donutil poslat přístroj kamsi do Dánska nebo do Holandska a když mu asi po více než týdnu přišel nazpět tak nafotí stovky fotek a hladové oko ne a ne mrkat. Dřív s jakýmikoliv baterkami udělal asi 5 - 10 fotek a končil. Já mám na Kodaku C7300 obdobný problém.V zimě když mrzne tak musím mít články v kapse. Je to SW Firmvare? Hlídání komparační úrovně napájecích článků. Podobně postižení nebo vy zasvěcení pište!
Já měl podobný problém a problém byl ve vybité back-up baterii. Vyměnil jsem ji a všechno OK.

rezis1

#3 Příspěvek od rezis1 »

Podobný problém Canon 550. NAfotím máx tøeba 50fotek a vybitá baterie. Strèím je do stejného kolegova a ten nacvaká jeste dalsich 200fotek bez problemu.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#4 Příspěvek od DrFus »

Jestli to nebude i můj problém.Když vyndám články na déle jak asi 20 minut tak musím znovu natavovat čas a datum. Je tam něco co se podobá hodinkovému článku. Není to superkaspacitor? Jak mi tu falešnou indikaci vybití článku logicky vysvětlíte?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

V niektorych fotakoch je to normalny litiovy clanok, napr. v niektorych Canonoch sa da vymenit bez rozoberania.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#6 Příspěvek od DrFus »

Myslel jsem že to co vypadá jako knoflíkový článek je superkapacitor který podrží RTC a ostatní důležité obvody při výměně článků. Dělá to od zakoupení přístroje. Je to foťák s pevným objektivem. Něco jiného je Cannon s motorem který nahání zoom. Ten asi má nárazovou spotřebu daleko větší. 50 fotek je asi akorát ne?
20 minut bez baterek mi vydrží ale déle ne.Pak musím nastavovat čas atd.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#7 Příspěvek od DrFus »

Ptám se znova! Jak mi tu falešnou indikaci vybití článků logicky vysvětlíte, je - li to tím vybitým článkem uvnitř ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ked to robi od zaciatku, tak to tym nebude.

Dobre, ze mam vo fotaku Li-ion...

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#9 Příspěvek od MirrA1 »

DrFus píše:Jestli to nebude i můj problém.Když vyndám články na déle jak asi 20 minut tak musím znovu natavovat čas a datum. Je tam něco co se podobá hodinkovému článku. Není to superkaspacitor? Jak mi tu falešnou indikaci vybití článku logicky vysvětlíte?
Vždyt ti to nahoře říkám :-) Je to tím, že máš vybitou interní záložní baterii. Foťák si z téhle záložní baterie bere referenci k porovnávání napětí na vložných bateriích a následně dle jejich napětí vyhodnocuje jestli jsou nabité nebo ne.
Pomůže výměna té záložní 3V baterie.

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#10 Příspěvek od DrFus »

Že by byla baterie vybitá už přo koupi foťáku???
Ještě že to není Ruský foťák.To by to bylo na co svédst.
Neni to SW že AD převodník hlídá vyšší napětí článků než by měl?
Stačí mu ve firmware dát jinou hodnotu do registru a hlídá tím pádem
nižší napětí a fotí se vesele dál ne?

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#11 Příspěvek od MirrA1 »

DrFus píše:Že by byla baterie vybitá už přo koupi foťáku???
Ještě že to není Ruský foťák.To by to bylo na co svédst.
Neni to SW že AD převodník hlídá vyšší napětí článků než by měl?
Stačí mu ve firmware dát jinou hodnotu do registru a hlídá tím pádem
nižší napětí a fotí se vesele dál ne?
Nikde jsi neřekl, že je novej :-) Jinak to co jsem napsal zase neplatí u všech fotoaparátů- asi před rokem jsem měl tenhle problém tak jsem se tím zabýval a je do dost častý jev. Pomohla mi výměna zmíněné back-up baterie.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#12 Příspěvek od Maskot »

MirrA1 píše:Nikde jsi neřekl, že je novej :-) Jinak to co jsem napsal zase neplatí u všech fotoaparátů- asi před rokem jsem měl tenhle problém tak jsem se tím zabýval a je do dost častý jev. Pomohla mi výměna zmíněné back-up baterie.
Koupeny neznamena nutne novy,klidne mohl lezet spokojene rok ve vyloze na slunicku,ve vyrobe navic mohla byt osazena dotycna baterie tesne pred uplynutim jeji pouzitelnosti a kdyz se nastradaji takoveto okolnosti,muze klidne nove koupeny byt uz dost stary. :)

maniaaaccc44

#13 Příspěvek od maniaaaccc44 »

Já mám asi rok Kodak Z612 mám k nìmu jednu nabíjecí baterii i s nabíjeèkou... pokaždé když vyndám baterii a dám nabíjet tak ak musím nastavit èas a datum.... už od zaèátku... jinak na jednu baterii kolem tech 200fotek (vse s bleskem)

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od zdenoeddie »

Sony DSC-P93 uz asi 6rokov, a neni neobvyklym javom ze je aj pol roka bez baterii, kedze moc sa nepouziva, a ziadny problem..........

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#15 Příspěvek od DrFus »

Ale tady se bavíme o fotoaparátech firmy Kodak, tak co sem taháte Sony?
Já mám taky ještě Sony DSC- H1 a tam nastavené údaje a čas zůstávají měsíc a možná i déle.

Vznáším otázku. Proč je tato baterka - článek nabodovaná na plošném spoji když se tak snadno a rychle vybije? Proč není v nějakém držáku?

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“