Otava 5562FTS

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tygrikpbcz
Příspěvky: 6
Registrován: 16 kvě 2009, 02:00

Otava 5562FTS

#1 Příspěvek od Tygrikpbcz »

Dobry den prosim nevite kde by se dal sehnat planek zapojeni na tuto televizi? za kazde info predem dekuju

Uživatelský avatar
elblaza
Příspěvky: 54
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: ZÁPADNÍ ÈECHY

#2 Příspěvek od elblaza »


Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

človeče ved tá stránka to je hotový poklad. Už ju mám v oblíbených. :lol:

Uživatelský avatar
Tygrikpbcz
Příspěvky: 6
Registrován: 16 kvě 2009, 02:00

#4 Příspěvek od Tygrikpbcz »

dobry den diky za typ ale podle konstrukce tv je to odlisne na desce obrazovky mam pouzite tranzistory ale na obrazku je integrac a i integrac na zakladni desce je uplne jinej :x

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Na Uploadu je schema OTAVA7062.rar.
Snad to bude sedět. Při rozbalování archívu sice hlásí chybu, ale obrázky jsou v pořádku. :wink:

Uživatelský avatar
Tygrikpbcz
Příspěvky: 6
Registrován: 16 kvě 2009, 02:00

#6 Příspěvek od Tygrikpbcz »

diky za info a jeste jeden dotaz jak na integraci la 76810a zajistit aby pri pripojeni exterviho zarizeni doslo automaticky k prepnuti do AV modu. Predem diky

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

Tygrikpbcz píše:diky za info a jeste jeden dotaz jak na integraci la 76810a zajistit aby pri pripojeni exterviho zarizeni doslo automaticky k prepnuti do AV modu. Predem diky
Tento dotaz ale nesouvisí s tvou OTAVOU, že?

Jak: Ze SCARTU (pin 8) jde povel do říď. uC a ten po sběrnici IIC v tom LA76810 přepne "cestu" pro RGB-sig. ze SCARTU na VIDEO-zesilovače. Odtud do obrazovky.
Podmínkou tedy je, že z toho připojeného zařízení musí (z pinu 8 SCARTu) přijít napětí 9 až 12V do SCARTu TVP (zase pin 8).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Tygrikpbcz
Příspěvky: 6
Registrován: 16 kvě 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Tygrikpbcz »

prave ze souhlasi. ze scartu totiz zadny vyvod neni veden na integrac. a netusim na jaky vyvod to ma jit a ani se nedari najit na netu zaponeni toho obvodu :(

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Tygrikpbcz píše:prave ze souhlasi. ze scartu totiz zadny vyvod neni veden na integrac. a netusim na jaky vyvod to ma jit a ani se nedari najit na netu zaponeni toho obvodu :(
Co jsem ti výše popisoval - nahlížel jsem do nějakého China "SERVICE Manual Chassis: LA76810" (Našel jsem kdysi na NETu - a je se SCARTem).

Na NETu lze najít datasheet LA76810A.

Už máš schema tvého modelu TVP?
S tímto obvodem mám jediné schéma (OTAVA "TD79"), ale není se SCARTEM, ale s CINCHema (tady by ten "povel" nebylo z čeho vyslat).
Pod modelem OTAVA 5142, 5562 mám uvedeno š. "Z", což je naprosto jiné šásko. Nevím, který jiný model (s tím LA76810, ... ) je se SCARTem.
Ale u těchto TVP (z Vacova u Plzně) mně nepřekvapí nic. Klidně můžou mít pod stejným modelem různé šasi (třeba i z VOTRY).
Největší přehled o těchto TVP z Vacova má asi Killroy - zkus se obrátit na něj :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

Otava 5562 FTS byla prvotně postavena na chassis Z. V tomto chassis ale LA76810 použit není. Je ale možné, že to potom osazovali i jiným typem. LA76810 byl použit v TD79, TD19 a asi i jinde. Zavolej si do Vacova - snad tam ještě někoho ze servisu seženeš.

Killroy

Uživatelský avatar
Tygrikpbcz
Příspěvky: 6
Registrován: 16 kvě 2009, 02:00

#11 Příspěvek od Tygrikpbcz »

Diky za info sem se tam ptal a pry to s timto obvodem nejde prepinat a pak me napadla otazka jak a kde se to prepne kdyz na ovladaci zmacknu tlacitko AV ? 8O

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

To jsou otázky:
Podobně jako ze SCARTu, jenže místo z pinu 8 - SC, tak z IR čidla (přij. DO) do říď. uC, ... :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Tygrikpbcz
Příspěvky: 6
Registrován: 16 kvě 2009, 02:00

#13 Příspěvek od Tygrikpbcz »

ja to myslel tak ze kdyz de da povel na dalkaci tak je jasne ze to de pres prijimac ale nevim kde konkretne dochazi k samotnemu prepojeni signalu z tv na av premyslel sem o tom udelat nejak dodatecnej obvod kterej by vyslal povel k prepnuti na AV :) misto toho ze by se zmackl cudlik na ovladaci.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“