Philips 20PT1354/58, L9.2 sa prepne do standby

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

Philips 20PT1354/58, L9.2 sa prepne do standby

#1 Příspěvek od kovmax »

Philips 20PT1354/58 sa po chvíli prepne do standby. Normálne sa dá zapnúť a o chvíľu sa prepne znova. Neviem vôbec ako takúto chybu opravovať od čoho sa mám odraziť a ako mám uvažovať. Opravil som už veľa televízorov, ale toto ma jednoducho zaskočilo. Keď funguje - chybu nenameriam a keď je v standby tak je v standby. Poraďte čo s tým? :(

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

Napis ake je v nom chassis. Najprv vyluc ze by to bolo dialkou tak ju daj od TV prec. Potom sa zameraj na napajanie procesoru, studene spoje, elity...

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#3 Příspěvek od kovmax »

Dialkové to určite nie je. A zhodou okolností je to už druhý taký istý Pholips čo sa identicky správa. Opravu môjho Philipa som vzdal už pred polrokom ( kúpil som si LCD )ale dnes priniesol sused taký istý Philips a žasnem, že chyba je tá istá. Takže teraz chcem opraviť susedou a popri tom aj môj, ktorý je už v pivnici. Hlavné zdrojové elektrolity som povymieňal. Elektrolit 47mF/160V na horizontálny rozklad bol dokonca nulový, vymenil som , ale nič nepomohlo.
Naposledy upravil(a) kovmax dne 23 kvě 2009, 00:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#4 Příspěvek od kovmax »

Chassis je podľa štítku L9.2E AA - ale schému nemám - aj to by pomohlo.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Schéma se dá stáhnout volně na netu. Opravil jsi už hodně televizorů a tak jistě víš kde hledat. Jen se zeptám na takovou věc: jak se to chová pokud se podrží na panelu tlač. P- ?

Killroy

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od prextid »

kovmax píše:Dialkové to určite nie je. A zhodou okolností je to už druhý taký istý Pholips čo sa identicky správa. Opravu môjho Philipa som vzdal už pred polrokom ( kúpil som si LCD )ale dnes priniesol sused taký istý Philips a žasnem, že chyba tá istá. Takže teraz chcem opraviť susedou a popri tom aj môj, ktorý je už v pivnici. Hlavné zdrojové elektrolity som povymieňal. Elektrolit 47mF/160V na horizontálny rozklad bol dokonca nulový, vymenil som , ale nič nepomohlo.
casto krat to robi kond 2,2micro respektive 3,3 na 250v v rozmere, chyby sa opakuju su to prevadzkove chyby a kazdy model ma tie iste muchy ktore sa objavuju s odstupom casu ........ Pholips
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od prextid »

skus trebars tu ale lepsie ako toto je koumat. http://www.filekeeper.org/download/sche ... hassis.rar
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#8 Příspěvek od kovmax »

Tlačítko P- funguje tak ako fungovať má- preskakujú kanály nadol. Schému som stiahol - určite pomôže , ale zatial neviem ako.
A v hor. rozmere také klasické elektrolitické kondy ako bývajú ani nemá. Skúseností mám dosť ale aj tak neviem ako ďalej. Lupou kontrolujem studené spoje, ale nebude to spoj, lebo na pohyb s plošákom to nereaguje. Jednoducho vypne do standby po chvíli, a je to.

Je mi jasné, že u určitých televízorov sa objavujú tie isté chyby, ktoré treba len raz objaviť a problém je potom už ľahko riešiť. Píšem to aj preto, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa táto závada objavý aj u iných televízorovu tohoto typu Philips 20PT1354/58. Ak to vyriešim (aj s podporou tejto diskusie) rád tuná opíšem postup a spôsob opravy.
Veď tie televýzory určite nie sú len dva, ktoré mám na stole ja.
Naposledy upravil(a) kovmax dne 22 kvě 2009, 21:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#9 Příspěvek od kovmax »

Ja rád opravujem elektroniku, ale táto chyba mi už ide poriadne na nervy. Vypne do standby niekedy po 10 sekundách aj niekoľko krát za sebou, inokedy po 2 minútach a niekedy nevypne ani po piatych hodinách a musím ho vypnúť ja sám s časových dôvodov.
Premeriavam napätia a porovnávam podľa schémy
Hľadám studené spoje a preletúvam všetky čo sú len kúsok podozrivé.
Vymieňam elektrolity v zdroji. (V horizontále ich nahradzujem aj dvojnásobnou kapacitou, aby filtrovali poriadne)
Nahrievam určité oblasti féno.
Postupne chladím súčiastky dusíkom
Držím tlačítko P- a potom naivne očakávam, že televízor nevypne, alebo sa pri tom niečo nové objaví ( Ako mi tuná radil „Killroy“ samozrejme v dosť nezmyselnej hádanke – nech prepáči, ale musím tiež napísať, že takáto hádankárska odpoveď sa mi vôbec nepáči a núti ma rozmýšľať nad tým, za čo sa tu dáva šesť hviezdičiek – nemyslím to zle ale - No nic, možná na to časem přijdeš. )
Pri tejto oprave strácam veľa času a to je na tom to najhoršie.
Niekedy si už, myslím že je opravený - ide dlho a nevypína , čakám, vyčkávam , ale on predsa vypne do standby.
Má niekto ešte nejaké rozumné nápady? ( nie hádanky ! )
Chasiss je L9 2E AA a na internete sa dá ľahko stiahnuť.
Prikladám aj súbor so niektorými časťami schémy.
Přílohy
Schéma 5.jpg
(73.57 KiB) Staženo 155 x
Schéma 4.jpg
(58.44 KiB) Staženo 122 x
Schéma 3.jpg
(68.66 KiB) Staženo 156 x
Schéma 2.jpg
(54.08 KiB) Staženo 181 x
Schéma 1.jpg
(73.76 KiB) Staženo 317 x

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

Problém je v dané části a je to poslední postrčení. Nic ve zlém, ale budeš muset přijmout skutečnost, že jsou informace které podléhají hájení. Můžu tě ale ujistit, že to co jsi až doposud v té telce předvedl bylo zcela zbytečné a nanic. Máš mne za žvanila který honí příspěvky - dobře mi tak a je to moje chyba, neměl jsem totiž vůbec reagovat.

Killroy
Přílohy
t_sch_ma_5_208.jpg
(34.74 KiB) Staženo 361 x

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#11 Příspěvek od kovmax »

Nepovažujem ťa za žvanila . Som rád, že mi niekto odpovedá na môj problém. Pred tým, ako som písal, že sa mi nepáčia hádanky, som si prečítal zo pár z tvojich 2044 príspevkov a väčšinou sa mi zdali seriózne a rozumné. Problém bude u teba asi v obave z konkurencii. Zjednodušene povedané – Ja som síce pomerne ďaleko na Slovensku , ale nemôžeš mi jasne a zrozumiteľne poradiť, lebo to tu bude čítať nejaký tvoj „susad“ v Plzni a potom by on mohol začať opravovať televízory Philips a bolo by to "nespravodlivé".
Naposledy upravil(a) kovmax dne 25 kvě 2009, 10:36, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od thunderstrike »

Měl jsem stejnou závadu u Philipse , po týdením hledání závady jsem nakonec vyměnil obrazovku a telka běží jak hodiny už půl roku.

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#13 Příspěvek od kovmax »

Obrazovka je aj mňe podozrivá, lebo má taký nádych do červena a napätím G2 sa nedá optimálne nastaviť.
Skontrolujem plošák na pätici obr.

Ak nič nepomôže skúsim vymeniť obrazovku - ak budem mať po ruke nejakú takú.

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od thunderstrike »

Ta moje měla také nádech do červena.

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#15 Příspěvek od kovmax »

Po odpojení súčiastok okolo riadiaceho procesora ( čo som popisoval v poslednom mojom príspevku) televízor už nevypol ani raz. Všetky obvody čo som prerušil ovplyvňujú standby.
Pravdepodobne som znemožnil spätnú väzbu, alebo kontrolu vysokého napätia s procesorom.
Mrzí ma, že presne neviem napísať, ktorá súčiastka je vadná, lebo týchto päť prerušení (červené body na schéme v prílohe) odstavilo až 17 súčiastok. Ale uvažujem, že vadná môže byť aj tá najväčšia „súčiastka“ – obrazovka. Môže mať väčší spád prúdu vysokého napätia , čo sa musí prejavovať na VN trafe , odkiaľ berie informácie procesor, ktorý to vyhodnotí ako chybu a prepne do standby. Práve uvedené spojenie som prerušil a problém je vyriešený.
Viem že je to oprava nie seriózna, ale výsledok je dobrý – nevypína. Televízor som musel vrátiť majiteľovi (ak by som to dlhšie naťahoval, kúpil by si nový). A špekulovať s obrazovkou sa pri dnešných cenách televízorov vôbec neoplatí. A čo sa týka bezpečnosti – tento Philips má ešte dosť foriem zabezpečenia proti prípadným skratom a prehriatiu. Sused mi sľúbil, že ma bude informovať o tom ako sa TV bude ďalej správať. Ak vypne , budem o tom informovať aj tu v diskusii.
Ak to mám zhrnúť, tak je chybná obrazovka, alebo obvod s troma tranzistormi 7611,7620,7621, medzi VN a riad. procesorom (ktorý som vyradil s prevádzky), alebo som v servisnom móde posunul parametre tak, že sa už nežiadúce standby nekoná.
Takto nezvyčajne túto opravu musím uzavrieť. No a teraz ma môžete kritizovať – rád si všetky názory prečítam.
Přílohy
Schéma - prerušenia.jpg
(166.66 KiB) Staženo 368 x

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“