ttl oscilátor 100kHz

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cyl
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00

ttl oscilátor 100kHz

#1 Příspěvek od Cyl »

Zdravím, chtěl požadat o radu ohledně návrhu oscilátoru.

Jedná se školní práci. Nechci si nic ulehčovat formou "udělejte za mě, sem línej", jen bych potřeboval radu jak to udělat.

Resp. mame vytvořit navrh oscilátoru se sinusovým a obdélníkovým výstupem s frekvencí 100 kHz. Tot vše.

Problem je, že narozdíl od návrhu transformatoru z lonského roku, jsem nenašel nyni na internetu nic, co by mi pomohlo jak navrhnout oscilátor(jak postupovat či co je u oscilatoru duležite zminit v "navrhu"), a už vubec ne, jak docilit požadavků na vystup.

Našel jsem pouze kompletní oscilátory ke koupi na např gme, jenže to bych do protokolu mohl dat fotku, zkopčit vlastnosti, cenu a konec. Z navrhu nic.

Když bych zkusil, podle naši školní chytre knihy, navrhnout zesilovač, a pak mu dat zpětnou vazbu splnujici podminky oscilací, netuším zase jak docilit obdelníkoveho vystupu, protože v te užasne knize nic kromě zminky o tom, že to jde, nic neni.

Mohl by mi někdo poradit zakladni myšlenku? popř mě někam nasměrovat?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

To TTL v nadpisu nějak nejde se sinusovkou dohromady, jak to tedy je, má být jeden sinusový a druhý TTL?

Uživatelský avatar
Cyl
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Cyl »

Zadani prace doslova:
Návrh oscilátoru pro f=100 kHz s výstupním sinusovým a obdélníkovým průběhem.
:? tot vše

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Vyraz "TTL" tam nevidim.

Uživatelský avatar
Cyl
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00

#5 Příspěvek od Cyl »

Pardon, bylo mi řečeno že obdelnikovy vystup = TTL :o

Uživatelský avatar
Haty
Příspěvky: 86
Registrován: 04 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava (u Liberce)

#6 Příspěvek od Haty »

TTL=obdélníkový průběh dost přesných parametrů. To ale neznamená, že obdélníkový průběh=TTL.
Na obrázku 220 je jednoduchý, funkční, generátor ~průběhu. Jinak existují IO generátory s výstupy sinus, obdélník i trojúhelník. Hledej na netu a najdeš.
Haty
Přílohy
generátor.jpg
(236.33 KiB) Staženo 135 x

popest
Příspěvky: 115
Registrován: 13 bře 2009, 01:00

#7 Příspěvek od popest »

Kup si obvod XR2206. Zapojon podle datasheetu a mas gen funkci. Sin sice zadna slava, ale jinak staci...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#8 Příspěvek od Yarda1 »

Generátor sinus a na jeho výstup připojit cosi ttl co z toho sinu udělá obdélník, např. Schmittův klopný obvod, třeba tady
http://www.rotta.cz/design_ideas.htm
tady je to i s omáčkou
http://linux.fjfi.cvut.cz/~myska/ep/ep7.pdf
atd.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud bude vyhovovat úroveň obdélníků z logiky TTL , tak si projdi forum . Řešilo se i s doporučenými výpočty , jejich chyby atd .

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

je to síce anglicky, ale ako návod na riešenie ... http://sound.westhost.com/project22.htm
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“