VYŠKOVE REPRODUKTORY A KONDENZATOR

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
ABRA

VYŠKOVE REPRODUKTORY A KONDENZATOR

#1 Příspěvek od ABRA »

ZDRAVIM VŠECHNY
ZNATE TO VŠICHNI UPRAVUJETE A VYLEPŠUJETE ZVUK V AUTÌ
POTØEBOVAL BYCH PORADIT SE ZAPOJENIM VYŠKOVYCH REPRODUKTORU V AUTÌ A NECHCI DAVAT VYHYBKU PRY STAÈI KONDENZATOR ALE JAKY A JAK HO ZAPOJIT DIKY ZA VŠECHNY ODPOVÌDI

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Já to sice neznám a zvuk v autě neupravuju ale kondenzátor správné velikosti (hodnoty-kapacity) se zapojuje do série s reproduktorem. Jeho kapacitu je třeba vypočítat pro daný reproduktor, dělící kmitočet, výkon.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

max.zjednodušeně 2-8 uF (mikroFarad) do série s vyškáčem, běžně vyhoví, dá se trochu doladit změnou kapacity. nedávat elektrolytický ! hodí se MP krabicový například. provozní nápětí libovolné
Přílohy
zapojení v.repro.jpg
(114.99 KiB) Staženo 110 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
thomasdj
Příspěvky: 202
Registrován: 23 črc 2008, 02:00
Bydliště: Trnava

#4 Příspěvek od thomasdj »

Tak ako napisal Konosuke akurat kondenzatory by som volil najmenej na 100V

ABRA

#5 Příspěvek od ABRA »

diky všem za odpovìdi

k tomu kondenzatoru nevim co je (napøíklad MP krabicový )
mužete to nìjak upøesnit jsem v tom trochu neznalej
repraèky budou napojeny pøimo na autoradio ALPINE 9886R

Svitkové , Keramické , Impulsní ......

diky všem za pøispìvky

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

kond vyhoví jakýkoliv, MP je typ "metalizovaný papír" a je asi nejvhodnější. krabicový neboť má hranaté tvary a velikost asi jak krabička sirek. jinak není důvod nepoužít keramiku nebo svitek. v nouzi
i ten elektrolyt poslouží akorát se zapojí bipolárně - dva stejné kusy k sobě toutéž (kladnou) polaritou. dva kondy 8uF v sérii dají výslednou kapacitu 4 uF (je to naopak než u odporů kde se sčítá)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
grajda
Příspěvky: 15
Registrován: 21 čer 2009, 02:00

#7 Příspěvek od grajda »

Teda nevím, jestli už to máte pořešeno, ale já nevím, nevím...

Tak zaprvní, jaký chceš volit dělicí kmitočet? 5kHz? 10kHz? Jaký je typ Tvého středobasáku a výškáče??? Něco můžeme navrhnout.

Zadruhý. Je barbarismus zapojovat výškáče jen přes kondenzátor :pc: :blood: . Aspoň tehdy, pokud stojíme o pěkný zvuk :pako: . Jen výhybka 12dB/okt je schopná nad rezonančním kmitočtem vejškáče kompenzovat výchylku :brutalbox: jeho membrány tak, aby nezkresloval! Lepší, a u solidních reprosoustav používaný řešení, je 18dB/okt :aplause: . A nestojím o to, aby mě tady někdo kecal o fázové charakteristice. Ta zase tak hrozně slyšitelná není, aspoň není u HiFi významná a High End v autě snad ani nemá smysl řešit :whistling: .

ABRA: Doufám, že nepíšu pozdě... ...hmm, asi jo... :wand:


:svolat: :svolat: :svolat: :svolat: :svolat: :svolat: :svolat: :svolat:

ABRA

#8 Příspěvek od ABRA »

ještì jednou diky všem za pøispìvky zvolil jsem kondenzator bipolar bude to jen k repraèku do auta http://www.tipa.eu/cz/produkt/05450003- ... dt-17-par/

jste moc hodni ještì jednou diky

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#9 Příspěvek od right13 »

podla popisu uz tam nejaku kvazivyhybku maju

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“