Nasobic

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Janulo23
Příspěvky: 17
Registrován: 29 dub 2009, 02:00

Nasobic

#1 Příspěvek od Janulo23 »

Ahjte potreboval by som poradit s tymto ak by ste vedli:

Navrhnite a vypočítajte prvky jednočinného rezonančného násobiča frekvencie s aditívnym prvkom pre základnú frekvenciu f0 = 440 kHz, pričom je nasobiaci člen k=3. Amplitúda výstupného napätia je 300 mV. K navrhu použite Schulzov diagram. Zdôvodnite a vysvetlite postup navrhnutého riešenia.

Dakujem :idea:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Chodíš do školy nebo za školu??

Uživatelský avatar
Janulo23
Příspěvky: 17
Registrován: 29 dub 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Janulo23 »

Jazvec, ak mi vies poradit tak ta poprosim o pomoc ak nie tak ma prosim nepoucuj ... my sme bohuzial dany problem nepreberali ja som to dostal ako pracu a hotovo

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Janulo23 píše:...my sme bohuzial dany problem nepreberali ja som to dostal ako pracu a hotovo
A ta o Jeníčkovi a Mařence by nebyla?

Uživatelský avatar
Janulo23
Příspěvky: 17
Registrován: 29 dub 2009, 02:00

#5 Příspěvek od Janulo23 »

Andrea .... prepac ale bolo to nemiestne ....

Drzim sa zasady ak niekomu nemam pomoct tak sa nesnazim mu uskodit alebo ubizit.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

Tím, že ve škole nedáváš pozor, si škodíš především sám sobě a po nás pak chceš, abychom to pak napravovali? Já občas učím, takže výmluvy typu "To jsme nebrali" znám dobře. :wink:

Uživatelský avatar
Janulo23
Příspěvky: 17
Registrován: 29 dub 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Janulo23 »

Andrea

Skoda slov .... ked bol posledny seminar ucitel akurad dany problem mal oboznamit ale nevysliel cas tak nas rozpustil ... a ked som ho prosil o pomoc nejak som neuspel ....

Mam rad zeny ktore ucia lebo vedia len poucvat ... osobne niektore maju vela mudrych reci ale malo pravdy v ustach ...

Prepac ale ak mi nemas pomoct tak mi nepis .... zbytocne sa poto vytocim ....

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

Já se ti ale snažím pomoct a navíc, kdybys tu nebyl poprvé, tak bys věděl, že vytáčení lidí je můj největší koníček :twisted: :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
Janulo23
Příspěvky: 17
Registrován: 29 dub 2009, 02:00

#9 Příspěvek od Janulo23 »

Andrea

no comment ... spravny ucitel ... by mal cloveka naucit a naviest na spavny smer .... nie kritizovat a poucat ....

Som naivny a hlupy ze som sa dal naviest na to aby som tu poziadal na tomo fore o pomoc .... asi som sa mal obratit na ludi ktorym mozem pozerat do oci .....

dakujem za sprijemnenie vecera

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#10 Příspěvek od galjo »

Janulo23 píše:Andrea

no comment ... spravny ucitel ... by mal cloveka naucit a naviest na spavny smer .... nie kritizovat a poucat ....

Som naivny a hlupy ze som sa dal naviest na to aby som tu poziadal na tomo fore o pomoc .... asi som sa mal obratit na ludi ktorym mozem pozerat do oci .....

dakujem za sprijemnenie vecera
S takýmto prístupom ti iné ani nezostáva .. Obráť sa na iné forum. :idea:

Uživatelský avatar
Janulo23
Příspěvky: 17
Registrován: 29 dub 2009, 02:00

#11 Příspěvek od Janulo23 »

galjo

Nahnevaj sa ale neriesime problem ktory som navrhol ale riesite mna ...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Budeš muset nějak začít. Schema, výpočet atd.

Až bude vidět, že něco víš, určitě ti někdo pomůže dál. EMO kukadla a útok na city tady moc nefungují, zvlášť Andrea se v tu chvíli mění na kudlanku :D

Pro mě je to praktická věc na půl hodiny, kácéčko s rezonančním obvodem v kolektoru a zpětnovazební trimr na nastavení potřebného "zkreslení", ovšem teoreticky počítat bych to nechtěl.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
supermann
Příspěvky: 73
Registrován: 21 bře 2009, 01:00

#13 Příspěvek od supermann »

ZdenekHQ píše:Budeš muset nějak začít. Schema, výpočet atd.

Až bude vidět, že něco víš, určitě ti někdo pomůže dál. EMO kukadla a útok na city tady moc nefungují, zvlášť Andrea se v tu chvíli mění na kudlanku :D

Pro mě je to praktická věc na půl hodiny, kácéčko s rezonančním obvodem v kolektoru a zpětnovazební trimr na nastavení potřebného "zkreslení", ovšem teoreticky počítat bych to nechtěl.
Nazdar, ja len tolko, ze tu vetu o tom, ze to za pol hodku mas, si si mohol radsej nechat pre seba, lebo to nikomu nepomoze. :D Ale nic v zlom. Neni to obhajoba nikoho, akurat tu vetu nemam moc v laske a osobne ju nepouzivam. :)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#14 Příspěvek od Andrea »

supermann píše:Nazdar, ja len tolko, ze tu vetu o tom, ze to za pol hodku mas, si si mohol radsej nechat pre seba, lebo to nikomu nepomoze. :D Ale nic v zlom. Neni to obhajoba nikoho, akurat tu vetu nemam moc v laske a osobne ju nepouzivam. :)
Ty jsi tu zatím na fóru nikomu nepomohl, ale už máš na kontě 50 dotazů, takže na tvém místě bych mlčela a šoupala nohama a né si tu otvírala zobák na Zdendu.

Uživatelský avatar
Janulo23
Příspěvky: 17
Registrován: 29 dub 2009, 02:00

#15 Příspěvek od Janulo23 »

ZdenekHQ

hm ja som to ako tak spravil a ucitel mi to uznal ale mam to dotiahnut lebo neni s tym uplne spokojny ale moj navrh je taky chaby ze ja s tym niesom osobne spokojny a myslel som si ze mi tu mozete pomoct ...

vies je to aj v tom ze mam pocitat uhol otvorenia tranzistora a presne navrhnut pracovny bod tak aby sa tranzistor otvoril len pri 3 harmonickej popripade to este doladit nejakym paralelnym rezonancnym obvodom ....

Lahko sa ale komentuje horsie je to navrhnut .... ja tomu ako tak rozumiem ako to funguje ale neviem ako to vytvorit , navrhnut a vypociat .... ak sa tak chvalis ze ti to bude trvat pol hodiny tak dokaz svoje tvrdenia a skus sa prejavit a pomoct ked mozes ....

PS : ale ja nutit nikoho nechcem to ze som to tu dal som chcel aby sa nasiel niekto kto ma naozaj zaujem mi pmoct ... nie ze ja budem na niekoho tlacit

Vopred dakujem

PS2 : ospravedlnujem sa tym co som nepochopil a ublizil som im slovne ony vedia o koho ide

Odpovědět

Zpět na „Poradna“