nova repro sustava do pc.

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
palo1129
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říj 2008, 02:00

nova repro sustava do pc.

#1 Příspěvek od palo1129 »

Caute, kedze v tomto smere nemam ani sajnu co je dobre kupit na kvalitny zvuk do pc, tak mam niekolko otazok na Vas fundovanejsich. No v podstate kamarat si zaumienil kupit niejaku repro sustavu s cenovym limitom 3000 sk, chce ju zapojit do pc resp. NB a pocuvat hudbu alebo si obcas pustit nejaky film. Takze poradte, ktory vyrobca (logitech, creative, trust,sony, genius atd...) je najlepsi a ktoru znacku vy povazujete za spolahlivu, ci sa oplati kupit radsej nejaku kvalitnejciu 2+1 sustavu alebo 5+1 sustavu. A este jednu vec, chce vediet, ci je velky rozdiel v kvalite zvuku ohladom na material (drevo, plast). Ja viem asi hlupe keci ale ja sa radsej opytam tu anonymne ako by mi mal poradit nejaky predavac z billy :).
Naposledy upravil(a) palo1129 dne 06 čer 2009, 20:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

Kvalita zvuku záleží na všem. Dneska jsou hodně populární geniusy 5.1 avšak jsou dost poruchové. Chce to posoudit podle zvuku, poslechnout, a ne jen podle obrázku. Už sem viděl i malé stolní bedničky, které hrály basy podstatně hlouběji a čistěji než geniusy, stejně tak výšky. Ozvučnice by měla být pevná a ne nějaký tenký plastík. Tím neříkam že plastové nemužou hrát dobře.
Prostě poslechnout, který zvuk je nejčistější, nejvěrnějí, a nenechávat se ohromit mohutným bučením. Pak taky kouknout na kvalitu mechanického provedení.
Otec má nějaký logitech Z-10 a přišlo mi že hrají čistěji než geniusy 5.1. Navíc u nich není regulace hlasitosti pomocí potenciometru, takže se nestane že by po čase začaly chrastit.
Jinak výkon dnes již není podstatný, stejně si ho každý výrobce upraví tak aby měl co největší číslo.

D.i.n.g.o

#3 Příspěvek od D.i.n.g.o »

Já bych koupil døevìný a za míò - jen stereo. 5.1 si mne nezískalo.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

Kdyz uz jsme u toho tak ja jsem koupil f bazu za 150Kc 2 repra scenic. Tvari se to jak dvoupasma, reg. vysky, basy a neco jako bessreflex. Ale zvuk je vemi pekny, dynamicky. Zadny plechovy zvuk jak z kastroulu. To kdyz by nekdo hledal stereo repro k pc.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

potřebuji bedýnky k PC na provizórní odposlech vypálených CD-R a dvd-r, stačí kuchnout 2 malé repráky z vraku TV, přikablíkovat na stereo JACK 3.5mm a napíchnout do compu či musí mít nějakou obvodovou elektroniku, napájení a řízení hlasitosti ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Zalezi od zvukovky, ale uz par rokov sa tam zosilnovac nedava. Takze si radsej za 200 korun kup nejake hotove smejdy.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od michalnb »

konosuke píše:potřebuji bedýnky k PC na provizórní odposlech vypálených CD-R a dvd-r, stačí kuchnout 2 malé repráky z vraku TV, přikablíkovat na stereo JACK 3.5mm a napíchnout do compu či musí mít nějakou obvodovou elektroniku, napájení a řízení hlasitosti ?
Ja som tiež za repráky z TV(najlepšie staré elipsy), ubastliť bedničky a dorobiť aspoň TDA 2005ku. Pekný zvuk skoro zadarmo.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

"Zadarmo" sa to stavat neoplati. Za 5,36€ sa da kupit toto http://www.genius-europe.com/en/produkt ... 29&ID3=378

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od michalnb »

rnbw píše:"Zadarmo" sa to stavat neoplati. Za 5,36€ sa da kupit toto http://www.genius-europe.com/en/produkt ... 29&ID3=378
Počul si to hrať? To si radšej omotám hajzelpapier okolo hrebeňa a budem si robiť "jukebox" sám. 0,5W a ten "verný" zvuk prdiacej plastovej fľaše. To je výhra! A podobná hrôza sa dá kúpiť aj za 3,30eur v akcii.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Pocul. Na "provizorny odposluch" to staci. Urcite by som sa nesral s tym, ze by som z nejakeho srotu vyrabal nepouzitelne repraky.

D.i.n.g.o

#11 Příspěvek od D.i.n.g.o »

Na provizorní odposlech mám Logitech S-100 a pøekvapily zvukem. Jiank mám na poøádný poslech AZS222 a repropedny Monolog.

Uživatelský avatar
ceeert
Příspěvky: 105
Registrován: 05 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzen

#12 Příspěvek od ceeert »

Bednu si zkus postavit z papírové krabice (uzavřené). Provozoval jsem to několik měsíců se zesilovačem z tv (mba810) a hrálo to docela dobre. Pak jsem si koupil cambridge soundworks desktop theater a spokojenost uz cca 8let...
Ceeert

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od michalnb »

ceeert píše:Bednu si zkus postavit z papírové krabice (uzavřené). Provozoval jsem to několik měsíců se zesilovačem z tv (mba810) a hrálo to docela dobre. Pak jsem si koupil cambridge soundworks desktop theater a spokojenost uz cca 8let...
Sirenie zvuku ta nepusti, jedna sa o to ako rozkmitas rozkmitas vzduch. A papier, alebo taky siporex pri vykone 810ky urcite kmita lepsie ako napr. drevotrieska. Ale ked je niekto pohodlny a nechce sa mu bastlit jednoduche veci... tak nech si kupi tie trusty 2.0 alebo podobnu hrozu a trpi ten kvazi zvuk.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Ozvucnica u reprakov tam nie je preto, aby kmitala, ale preto, aby nekmitala. Zakladom kvalitnej reprodukcie je tuha, nerezonujuca ozvucnica.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od michalnb »

rnbw píše:Ozvucnica u reprakov tam nie je preto, aby kmitala, ale preto, aby nekmitala. Zakladom kvalitnej reprodukcie je tuha, nerezonujuca ozvucnica.
Neplet sem standardne vyhotovenia reproduktorov pre vacsie vykony
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“