Víc čipů větší pořádek

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Víc čipů větší pořádek

#1 Příspěvek od Crifodo »


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Špízujou nás přes 🤐 , přidaj auta . Už chybí jen ten pod kůži .

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od brtnik »

zrovna mi podruhé vybrali z auta dìts. sedaèky, s èipem pøibude další krám, co se bude muset hlídat a všude s sebou tahat v kapse :evil:

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

brtnik píše:zrovna mi podruhé vybrali z auta děts. sedačky, s čipem přibude další krám, co se bude muset hlídat a všude s sebou tahat v kapse :evil:
Jedine torbu - ruksak na chrbát a chodiť s tým.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Mobil s sebou nosíš?
Ne sice o mnoho, ale větší je.

D.i.n.g.o

#6 Příspěvek od D.i.n.g.o »

Mobil ke svému životu moc nepotøebuju, takže se bez nìj obejdu a o víkendu na chalupì naemám signmál, tak ho vypínám. Mám svatej klid. Po dálnici nejezdím.
Ale to že se všude na každý roh v každým krámì a všude možnì montují kamery, to mì vadí, staèí se podívat do USA a shlédnout pár filmù a je jasný, že až takové scifi to není - bigbrother FUJ.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

To, že si lidi sami montujou webkamery s webovým ovládáním schopné zachytit detaily soukromí, je mi taky ne úplně srozumitelné. I když podívání je to někdy zajímavý. Možná je to exhibicionismus.

Uživatelský avatar
eumentol
Příspěvky: 7
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#8 Příspěvek od eumentol »

Mno jdu kupovat alobal ve velkém :evil: :twisted:

Uživatelský avatar
eumentol
Příspěvky: 7
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#9 Příspěvek od eumentol »

D.i.n.g.o píše:Mobil ke svému životu moc nepotřebuju, takže se bez něj obejdu a o víkendu na chalupě naemám signmál, tak ho vypínám. Mám svatej klid. Po dálnici nejezdím.
Ale to že se všude na každý roh v každým krámě a všude možně montují kamery, to mě vadí, stačí se podívat do USA a shlédnout pár filmů a je jasný, že až takové scifi to není - bigbrother FUJ.

Jestli si myslíš že vypneš jenom mobil tak si přečti něco o zařízení AGATA

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od kevin_mitnick »

Odkud se kurna bere furt ta povera o zapinani vypleho telefonu na dalku velkym bratrem???

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#11 Příspěvek od petr1991 »

nooo... mobil si nevypnes tlacitkem ale iba ho das do stand - by rezimu, to je trochu rozdil. Vypnes ho jedine ze vytahnes baterku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

A vysvetlis nam, ako funguje to dialkove zapinanie mobilu, ktory ma vypnute vsetko okrem CPU?

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#13 Příspěvek od kevin_mitnick »

A co myslis, jak rychle by sla ta baterka do kopru, kdyby v standby modu krome RTC zivila v tom telefonu jeste aktivni radiovou cast ?

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#14 Příspěvek od mc-vlada »

Nevím, co tady řešíte za problém o zapnutí a vypnutí. Onehdá jsem četl, že je možno pro vyhledávání instalovat čip, který je aktivován určitým signálem s určitou frekvencí, pak odešle lokalizační informace, je snad dokonce možné to instalovat do aut, ale platí se udržovací poplatek a je to drahé. Jestli je možné něco podobného instalovat do mobilu nevím, i když proč ne? Svět spěje ke špízování každého jednotlivce, to je prostě fakt. I blbým použitím karty do bankomatu se vlastně také časově a prostorově lokalizujete.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

mc-vlada píše:I blbým použitím karty do bankomatu se vlastně také časově a prostorově lokalizujete.
Ne že bysl neměl pravdu, většina toho cos vyjmenoval se nedá vyloučit, ale s tou kartou do bankomatu: lokalizuješ časově a prostorově kartu, ne majitele karty. I mobil, než do něj promluvíš, může po světě nosit kdokoliv koho tím pověříš.
Což se dá použít v případě, kdy pány z ministerstva zajímáš. Ať si lámou hlavu, jestli na záznamu z kamery jsi ty nebo někdo, kdo má podobný xicht pod brejlema a čepicí.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“