CD-R 80mm

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

CD-R 80mm

#1 Příspěvek od konosuke »

vypalováním a zálohováním souborů, muziky nebo fotografii (*.jpg) na standartní 120mm CD-R nosiče (700 MB, 80min) zůstává namnoze velká část kapacity disků nezvratně a zcela neekonomicky nevyužitá
1.)
komerčně dostupné formáty 80mm nosičů poskytují (údajně) 210 MB záznamu, tedy počítáno prostou algebraickou trojčlenkou 24min. hudby, je tato úvaha správná ?
2.)
jsou tyto nahravatelné a pak čitelné na libovolné CD/dvd mechanice v PC a běžném stolním přehrávači v audio / TV řetězci ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

1) ano
2) Funguje to vsade, kde sa to da mechanicky vlozit. Tzn. v kazdej CD mechanike, ktora ma v "sufliku" priehlbinu na tieto CD a tam, kde sa CD vklada rucne priamo na unasac. Nejde vlozit do mechanik so slotom.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

k té nezvratně nevyužitelné ekonomice:
1) co ti brání přihrávat soubory v multisession
2) cena 80 mm disků je co jsem viděl v poměru cca 6:20 ve prospěch 120 mm... :roll:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Crifodo píše:k té nezvratně nevyužitelné ekonomice:
1) co ti brání přihrávat soubory v multisession
2) cena 80 mm disků je co jsem viděl v poměru cca 6:20 ve prospěch 120 mm... :roll:
ano, moje úvaha nebrala v potaz pořizovací cenu nosiče v relaci k záznamové kapacitě (hrací doba) disku. s ohledem na máloseriovost
a celkem malou rozšířenost osmdesátek bude to nejspíš argument ve prospěch 120mm rovněž pro jejich snadnou a jednotnou archivaci, skladování...
(pro ilustraci případu: CD-R verbatim 80mm, 210 MB = 25.-Kč,
CD-RW 210 MB = 31.-Kč) no a CD-R 700 MB, 120mm = cca 5-6.-Kč/1ks.

multisession ?
no dobře, ale jak v prostření SW nero 8 (CD) anebo shrink 3.2 (dvd) zrušit vypálení zakončovací stopy (out) s cílem pozdější dohrávky na
(z části) již vypálený disk ? jde o úporu (zejména) místa ve sbírce poáč starší rocková muzika na CD (70.-80.léta) mívá celkem běžně 35-38 min. a to máte dva orígoše na jeden CD-R nosič, že
tož tak
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Alcohol 120% doplněný Ashampoo Burning Studiem to zvládnou - NERO je od verze 7 vejš pěknej mrd.kosoftí bonzák, kterej se s.ere do všeho, do čeho nemá a DVD-Shrink je jen nástroj s omezeným použitím.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sqad
Příspěvky: 148
Registrován: 23 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od sqad »

Ja okrem Nera používam aj tento CDburnerXP - ak chceš vyskúšaj http://cdburnerxp.se/

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

Pozdější multisession na stará CD bych vůbec neřešil, když už bych chtěl šetřit místo v knihovničce u těch pár placek, vypálil bych to znovu na nový kvalitní nosič a ten starý vzal někam do auta nebo do dílny. Ani cenově bych to neřešil, když jsme byli ochotní před 20-30 lety dát několik set Kčs z pártisícového platu, měl bych být ochotný dát dneska několik Kč za médium, když už ne 200 za lisované CD s bookletem. Jediné co by mi kazilo poslech, je okolnost že z toho užírá zrovna janda a OSA. Té nové hudby pro mě poslouchatelné tolik nepřibývá, takže bych to co mám oblíbené snad i radši řešil sháněním original LP :twisted:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

120mm DVD přijde na 6,50 Kč ( s DPH) a CD na polovinu (3-4 Kč). Takže bych si je nakoupil a neřešil další pproblémy, protože vytáhnout druhou placku je 10x levnější a rychlejší než řešit přihrávání jiným programem, než kterým bylo páleno předtím.
Na 80 cm CD a DVD pálím jen pro lidi, co to chtějí do kapsy a případně i na CDRW nebo DVDRW pro přepalování novějšími verzemi programů nebo dat.

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#9 Příspěvek od Quest »

To konosuke. NERO 6;7; a výše (v aplikaci Burning Rom, nikoliv Expres!), před zahájením vypalování se Tě zeptá, v záložce "sekce", chceš-li multisession, či nikoliv. Dávej ale pozor, po prvním použití multisession, tam zůstane zaškrtnuto a při dalším vypalování, pokud budeš potom pálit "uzavřené" CD, nezapomeň zrušit multisession !!! Též počítej s tím, že se Ti při multisession nepodaří smysluplně využít celých 700MB, a na stolním přehrávači, nebo v autě si nezahraješ. Rozmysli si to a čti, jak radí Crifodo!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

ano, děkuji všem kolegům za cenné rady a připomínky na řešení situace. doma používám nero 6 poáč OS WIN98 nedovolí nainstalovat vyšší verzi programu ačkoli mám origoš CD instalačku sedmičky.
ten ašampon je též dobrý produkt, takový zjednodušený a přehlednější nero bez zbytečných a samoúčelných ozdobníků a utilitek, rovněž alco120 bývá někdy nápomocen. tož tak...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

U NERA jsem se setkal s nehezkou komplikací multisessionů - pokud se další "dopal" udělá jinou rychlostí, než původní záznam - zejména rachlostí VYŠŠÍ než původně, mnoho mechanik přestane původní soubory "vidět" - a ukazuje jako čitelné pouze soubory dopálené v poslední fázi. Udělal mi to u zálohy fotek a kdybych ty "původní" ještě neměl na disku v nesmazané složce, přišel bych o ně. Proto pokud mám složku, kterou potřebuju doplňovat, pálím ji na "eRWéčko" - při doplňování složku stáhnu do kompu (to je jedno kam, třeba na plochu), tam do ní doplním aktualizaci a RW smažu - pak na něj vypálím soubor v novém složení. Teprve když mám zaplněnou kapacitu obyčejného "eRka", vypálím ho na nemazatelný (jednorázový) nosič.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “