Philips 21PT166B

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

Philips 21PT166B

#1 Příspěvek od daton »

Dobrý den všem, chtěl jsem se zeptat zda někdo nemáte tabulku chybových kodu (bliknutí led) u této televize. TV nenaběhne napětí na zdroji sedí pojistky v pořádku ale nebudí se koncový VN tranzistor a dioda blikne celkem 5x (tedy zavítí silněji a pak přejde do normáolního jasu. Děkuji za jakýkoliv nápad. :?
Napájení TDA8362 je ok tak že by to eventuálně mohl být on ale není to jisté.

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#2 Příspěvek od ivosek262 »

tak zrovna tabulku chybovych kodu nemam !! a prosel jsi elyty kondy ve zdroji ,diody atd. mas spravne napeti kde ma byt i RKS . skuz projit i ten RKS tranzistor popripade buzeni zda funguje . taky jsem mel i vadne VN trafo ...

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od silio »

Skús čo Ti radí ivosek262,VN trafa tam často odchádzali.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od daton »

Zdravím no zda je vadné VN trafo ještě nevím zatím to nemám čím změřit ale snad mi měřák bude brzy vrácen a tak to rozhodně odzkouším. Ale ještě jsem zde neuvedl že mi dnes zákazník sdělil že to přestalo jít po bouřce. Nějak jsem k tomu nepřihlížel, ale když jsem podrobně prohlížel tišťák našel jsem jediné dva doslva přepálené spoje a to u propojení mikrospínačů (naprosto nelogické) :roll: .
Jinak jsem žádná poškození od blesku nenašel a zdroj jde, zkoušel jsem to na žárovku, je tam 86V.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od silio »

Tak potom Ti zaťažuje zdroj hor.rozklad,keď na žiarovku to ide.Skontroluj budenie,konc.tr,no a potom zrejme to trafo.

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#6 Příspěvek od ivosek262 »

tak tak !! a BUčko jsi meril !! nema nahodou svod.. potom uz vn trafo .. no a jak pises o prepalenych spojich. nerad bych te strašil ale po zasahu blesku muze byt teho pomerne dost co muze byt v haji.. taky jsem mel a to byvalo nebo se mi dostaval tv z vadnym procesorem tusim ze TDA 8362E/5Y

Uživatelský avatar
jardalosos
Příspěvky: 13
Registrován: 08 led 2009, 01:00

#7 Příspěvek od jardalosos »

Vzpomínám si ,že u tohoto typu jsem kdysi taky měl po bouřce propálenej tišťák u mikrospínačů a odnesl to tuner ,TDA , BU i VN trafo...
vzpomněl jsem si na to ,protože jsem ten TV asi před 3 týdny vezl do sběrny...zákazník potom z opravy couvl ,neměl pojištění,takže TDA ,tuner
kdyby jsi potřeboval mám ...

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od daton »

Dobrý den
S touto závadou jste měli pravdu téměř všichni. Bouřka nějakým řízením osudu vynechala v ničení pulsní zdroj, zato vzala za vděk TDA a obavy mám i zda není nakoplý mikroprocesor nebo jeho pamět. Zákazník opravu vzdal, tak že TV půjde na sběrný dvůr, prý už ten obraz nebyl nejlepší, což se dá vzhledem ke stáří obrazovky pochopit. :wink:
Díky všem zůčastněným za podněty.

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#9 Příspěvek od mirdo8 »

chcel by som vas poprosit,ze ake VN trafo tam je,lebo stitok je uplne zniceny a schema je dost nekvalitna

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Podle schémy nemůžeš(většinou se ve schémě typ VN trafa neuvádí)určovat,jaké VN trafo do dané TVP osadíš.Nejde alespoň něco vyčíst ze štítku na trafu?Jak áno,tak to sem napiš.
Jaké je to schassis?

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#11 Příspěvek od mirdo8 »

chassis je AA5AB

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#12 Příspěvek od mirdo8 »

je to vyrobca ELDOR viac sa neda vycitat

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

Tak v zákl. verzi je toto trafo: 5445 ... 4822 140 10406 ... LOT AT2079/40

1) Pro další varianty, dle různých obrazovek, se používají ještě 2 typy traf. Vyber si to správné, dle tvého modelu (osazení):

2) A jsou to tyto trafa: A máš to i s obj. čísly fy PHILIPS :roll:
Přílohy
Philips chassis AA5 colorTV service manual.pdf
Ad 1) Osazení dle různých obrazovek
(63.73 KiB) Staženo 177 x
doc4.pdf
Ad2) FBT pro š. AA5.AB
(4.75 KiB) Staženo 160 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#14 Příspěvek od mirdo8 »

Diki moc,ale stale nie som si isty,lebo ja mam obrazovku A51EAL 165X00 /20"/ a taka v tych manualoch vobec nefiguruje.A ani na plosaku nie je napisane ziadne LOTuS4 ani LOTuSLOTS a ani LOTLOT110,takze stale neviem ktory je ten spravny VN trafak akurat viem,ze to moze byt bud HR7839 alebo HR7488 alebo HR7862.no som v haji.pomoc

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

A co chceš víc - v těch tabulkách máš všecko !!!!!!!!!

Uvádíš typ obrazovky, ale není to 20", ale 21" :!: No a v tabulce máš 2 sloupce pro 21"-cové obrazovky: 21"MN (mini neck - hrdlo 29mm) a 21"NN (narrow neck - úzké hrdlo 23mm).
Podle toho, který průměr hrdla na obrazovce máš, ten sloupec odpovídá => jaképak nejasné trafo :?:
V té 2. tabulce máš 12-timístné obj. číslo podle PHILIPSe - tomu bude odpovídat správný HR ekvivalent :!:

Jaký průměr hrdla má tedy tvá obrazovka :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“