Goldstar CF-29C36X

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 11
Registrován: 06 zář 2005, 02:00
Bydliště: Topoľčany

Goldstar CF-29C36X

#1 Příspěvek od jama »

Pozdravujem všetkých na tomto diskusnom fóre. Mám zaujímavú závadu na TV Goldstar CF-29C36X, číslo dosky MC-51b111-36A (111-P07A). Po zapnutí je obraz normálny. Po čase sa vytvorí na pravej strane zvisla čiara hrúbky asi pol centimetra. Ďalej sa začína obraz sprava úplne zatemňovať ako by sa zatvárala opona. Nakoniec je vidieť len asi 1/5 obrazu. Ostatok obrazovky je celý čierny.pravdepodobnou príčinou môže byť VN trafo alebo chyba vo vychylovacích cievkách. Meraním som zistil že pri správnej funkcii je na IO TDA4687 pin 14 napätie 0,7V, pri poruche stúpne toto napätie na 2V. Je to vstup sancastle. Nakoľko nemám schému neviemsa ďalej orientovať. Prosím o pomoc prípadne radu kde túto závadu hľadať. Za radu ďakujem.

Obrázky:
http://picasaweb.google.sk/rosajojo55/GOLDSTARCF29C36X#

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

Obrázky máš pěkné, ale na EB si taky vzpomeneš, jen když něco potřebuješ - alebo "máš ešte sviatky" :lol:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#236643

Mělo by být dobrým zvykem, když se tady někdo (v tomto případě Killroy!) v tvém problému nezištně angažuje, dát alespoň na vědomí výsledek "dané operace" - což se v tvém případě (jakože i v mnohých jiných!) nestalo :cry:

Servismanual LG: chassis MC-51B mám. Mohu zaslat - ale zase, jako většina zde registrovaných, svou E-mail adr. "tajíš" - není kam zaslat :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

kokun píše:Mělo by být dobrým zvykem, když se tady někdo (v tomto případě Killroy!) v tvém problému nezištně angažuje, dát alespoň na vědomí výsledek "dané operace" - což se v tvém případě (jakože i v mnohých jiných!) nestalo :cry:
Neboj, už ho mám na seznamu.. :text:

Killroy

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od kozoka »

takové jednoduché opravy by se měli zvladat levou zadní i amateři. Pokud ale tomu opravdu nerozumím tak radší dát do servisu.

Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 11
Registrován: 06 zář 2005, 02:00
Bydliště: Topoľčany

#5 Příspěvek od jama »

Prepáčte máte pravdu, mohol som aspoň odpísať, ešte raz sa ospravedlňujem, ten mascon 7451 po výmene kondíkov a IO vo vertikály TV spoľahlivo šľape.
__________________________________
Ten TV mal už i servisák, ktorý to robí 40 rokov. Taktiež si nevedel poradiť a tipoval vadné VN trafo. Keď si taký fachman tak poraď budem ti vďačný.
__________________________________
Poprosil by som niekohom na EB kto by mi mohol poslať túto schému. Vďaka.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

jama píše: Prepáčte máte pravdu, mohol som aspoň odpísať, ešte raz sa ospravedlňujem, ten mascon 7451 po výmene kondíkov a IO vo vertikály TV spoľahlivo šľape.
__________________________________
Ten TV mal už i servisák, ktorý to robí 40 rokov. Taktiež si nevedel poradiť a tipoval vadné VN trafo. Keď si taký fachman tak poraď budem ti vďačný.
__________________________________
Poprosil by som niekohom na EB kto by mi mohol poslať túto schému. Vďaka.
Toto ale mělo jít do původního vlákna http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#236643 , jak se někdo k tvé odpovědi v budoucnu dostane :roll:
Myslíš, že kvůli tomu bude procházet celé fórum :roll:

P.S. Nejen schéma, ale celý 55-tistránkový Servismanuál na chassis LG: MC-51B jsem ti opakovaně zaslal - pokud jej stále nemáš, vidím problém jedině v nesprávné E-mail adrese :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 11
Registrován: 06 zář 2005, 02:00
Bydliště: Topoľčany

#7 Příspěvek od jama »

Ďakujem všetkým za ochotu a pomoc, TV je už "opravený", vyfučala obrazovka pri nešťastnej manipulácií a tak skončil na čo bol určený a to len na súčiastky.

kozoka teraz mi môžeš odpísať ak chceš, kde mohla byť chyba.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#8 Příspěvek od fero7 »

jama píše:Ďakujem všetkým za ochotu a pomoc, TV je už "opravený", vyfučala obrazovka pri nešťastnej manipulácií a tak skončil na čo bol určený a to len na súčiastky.

kozoka teraz mi môžeš odpísať ak chceš, kde mohla byť chyba.
Zeby v opravarovi?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

jama píše:Ďakujem všetkým za ochotu a pomoc, TV je už "opravený", vyfučala obrazovka pri nešťastnej manipulácií a tak skončil na čo bol určený a to len na súčiastky.


Tak si to opravil ako "sviňa branku". Udělujem ti titul "M a l ý . d o v e d a" :lol: :cry:

Až ti po všech těch peripetiích konečně došel Servismanuál k té telce, tak z ní nakonec "vytvoříš" vrak :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“