Composite --> S-video

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

Composite --> S-video

#1 Příspěvek od dj_Paul »

Zdravím

dá se bez markantní stráty kvality pustit composite signál do S-Videa?

synovec potřebuje propojit DVD pouze s compositem do TV která má pouze S-video

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od michalnb »

Nebude to ČB?
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

TV ma S-VIDEO a nema SCART? To je teda hodne divna telka.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#4 Příspěvek od BIPOLAR »

Co si pamatuji. tak obráceně se to řešilo přemostěním pinu 4. na pin 3. ker. kondíkem 470p, přímo v konektoru S - VHS. Zkus to, zda to funguje i obráceně, ale já jsem to nezkoušel.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Krásný stráty…

To bude zase vlákno.
Ne, nedá se to, je to blbost. Pokud vím, těm přístrojům tím neublížíš, tak to zkus a uvidíš jaká je to blbost. A kondík 470p ti nepomůže.

Oddělit v CVBS jasovou a barvonosnou složku je docela problém a ještě před pár lety se firmy chlubily, jak kvalitně je to v jejich televizích provedeno.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#6 Příspěvek od dj_Paul »

stepa píše:TV ma S-VIDEO a nema SCART? To je teda hodne divna telka.
je to hlavně stará telka,osobně jsem to neviděl,mám jen fotky zadní stěny.
DVD je philips,na scartu se s-video nekoná

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

obráceně to jde,takto se mi to jeví jako nepoužitelné,lepší výsledek dá asi modulátor

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od DjRix »

Jak "na scartu se s video nekoná"???

Pokud vím je na scartu s-video vždy,RGB tam vždy být nemusí.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

S-video je ve specifikaci scartu,ne vždy ho výrobce osadí,proč by tam výrobce dával další "složitý obvod" když nemusí.Šetřit se musí :twisted:

manuál toho philipse se o s-videu vůbec nezmiňuje,není ani znázorněna možnost propojení přes s-video

kdo je nejlepší?? přece philips !

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#10 Příspěvek od BIPOLAR »

Tak jsem dnes náhodou pročítal PE A Radio - 9/2004 str.37, kde se popisuje úprava převodu S-VHS na kompozit kondíkem 470p. Teď cituji: "Budete asi překvapeni,že obvod do určité míry funguje i obráceně - přivedete-li do něj kompozitní videosignál, můžete ho připojit do vstupu pro S-video. Na obrazovce televizoru dostanete barevný obraz - jeho kvalita bude ale horší,než při použití patřičného vstupu pro kompozitní videosignál. Protože informace o barvě není zcela oddělena od signálu jasu, dochází na obrazovce k určitým interferencím. Správně pracující převodník by byl samozřejmě mnohem složitější a tak tento obvod jako nouzové řešení vyhoví." Konec citace. :D

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#11 Příspěvek od Banda »

Zkoušel jsem to a kvalita je na houby.
Avšak naopak, z S-VHS na Composite je obraz skvělý.
Takže asi tak.

Uživatelský avatar
MrStano33
Příspěvky: 8
Registrován: 26 led 2010, 01:00

#12 Příspěvek od MrStano33 »

a je tá kvalita rovnaká ako cez S-Video alebo sa zhorší!ja mám problém že mám skart a potrebujem cez s-video dostat farebný obraz do pc,jak teda spravit aby bol obraz farebný a v kvalite s-video?cez kompozitívny mi ide obraz farebne ale cez s-video nie!

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#13 Příspěvek od dj_Paul »

přes co to budeš tlačit do PC? TV karta nebo grafika?TV karta má většinou komposit i s-video,grafika pravděpodobně taky
převod videa z composite na s-video nikdy nebude tak kvalitní jako s-video lezoucí přímo ze zdroje signálu

Uživatelský avatar
MrStano33
Příspěvky: 8
Registrován: 26 led 2010, 01:00

#14 Příspěvek od MrStano33 »

Cez TV karta Leadtek WinFast VC100 U Video Editor, dongle, video grabber, USB2.0 má vstupné kable S-Video a aj cinch audio video ale cez ten s-video bi to malo bit kvalitnejšie ale ide mi len čiernobiely obraz !kúpil som aj kvalitnejší scart ale je to rovnaké!kamarát to má podobne zapojené zo začiatku tiež to riešil neišlo mu to farebne ale si už nepametá čo spravil že mu to už ide jedine že preinštaloval pinnacle studio cez čo to vídeo spracuje, je možné čí novšie vídeo čo podporuje vo scart výstupu aj s-video alebo inú scart redukciu,no neviem!vážne neviem si s tým rady!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Jestli nemáš k dispozici signál ve formátu S-video (tedy černobílý obraz jedním drátem a barvovou složku druhým), pak rozdělením signálu CVBS na tyto dva signály dostaneš v nejlepším případě stejný obraz, jako když CVBS připojíš do RCA cinche přímo.
Častěji však bude horší, protože karta na jasovém vstupu očekává čistě černobílý obraz bez nosné barev, jenže v CVBS signálu je v něm tato modulovaná barvonosná obsažená (i když je z ní něco odbočené do vstupu pro modulovanou barvonosnou pomocí toho kondíku), která způsobí zrnění a "PALové proužky" v jasovém podkladu.
Naproti tomu na vstupu RCA cinch video se s kompozitní směsí počítá a karta si signály navzájem oddělí, jak potřebuje.

Když máš signál CVBS, připoj ho do vstupu video. Lepší obraz z toho už nedostaneš.

Na okraj: na konektoru SCART jsou normalizované pouze signály CVBS (19->20) obousměrně (ve šňůře jsou vždy propojené kontakt 19 jednoho konektoru s kontaktem 20 druhého), nebo signály RGB: 15,11,7 - tyto signály jsou definované jako přednostně jednosměrné k monitoru. V době vzniku normy SCARTu se totiž nepočítalo s tím, že by se měly využívat signály RGB pro záznam.
Také není zcela jasně předepsáno, zda v případě využití RGB signálů se má sychronizační směs přenášet po zelené nebo se oddělí v monitoru (TVP) z výstupu kompozitního signálu, který v režimu RGB může vést jen černobílý signál Y+synchro (samozřejmě součástí tohoto signálu jsou úrovně zatemnění, na které si monitor musí klíčovat úroveň černé).
V tomto ohledu zrovna plná kompatibilita mezi zařízeními různých výrobců nevládne.
Samotný chrominanční signál (modulovaný na nosnou, jak vyžaduje S-video) v konektoru SCART definovaný není a nikdy nebyl.. Dva piny jsou rezerva pro případné prodloužení sběrnice I2C do dalšího zařízení; pokud jsou použité, pak jen pro zvýšení vzájemné kompatibility přístrojů téhož výrobce, posloužily zpravidla při instalaci jen pro zkopírování naladěných programů mezi VCR a TVP, další roky tuto výhodu uživatel nijak nepocítil.
Pokud by se v nějakém přístroji ve scartu samostatná modulovaná barvonosná vyskytla, o čemž si dovolím na základě letitých zkušeností s úspěchem pochybovat, muselo by se jednat o nenormalizované zapojení od některého dálněvýchodního výrobce - ti ostatně montovali tří, pěti a sedmikolíkové konektory DIN i do magnetofonů pro vývoz do Evropy jen proto, aby tam konektor DIN byl, ale jeho zapojení bylo často mírně řečeno svérázné, o dodržení impedancí a úrovní nemluvě. Je tedy možné, že se podobně postavil některý výrobce i ke scartu, když zákazník požadoval EURO AV.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“