Autozesilovaè - jaké znaèce vìøit?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
nnntomas2

Autozesilovaè - jaké znaèce vìøit?

#1 Příspěvek od nnntomas2 »

Zdravím,
chci koupit nìjaký levný ètyøkanálový (klidnì i šesti) autozesilovaè, kvùli cenì klidnì (jedinì) použitý, kolem 80W RMS! na kanál/4ohm, do cca 3000,-. Jenže je tolik znaèek,èína je všechno.

A tak se ptám, a kterou èínou máte nejlepší zkušenosti?

Co tøeba MacAudio, Rodek, Magnat,....

Díky

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#2 Příspěvek od Split »

blaupunkt,pioneer alpine...
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

dneska už to není o značce :( chce to mít dobrou ruku a vybrat správný typ

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

já dělám hlavně ACRko , ale občas se mi dostanou pod ruku i jiné značky a co mám zkušenost, tak ve většině případů je problém buď v uživateli, nebo nevhodně použitými komponenty, ale to je až od vyšších výkonů nad 400W. Tak bych se tolik nebál, ale je pravda že u některých výrobců je dílenské zpracování jen pro silný žaludek. A ještě drobnost, že pro dostatečný výkon v autě plně postačí 5-10W rádia pokud se použijí repra s vyšší citlivostí. Stane se , že lidi si koupí repráky s nízkou citlivostí, určené spíše pro zesák a pak se diví, že jim to málo hraje jen na rádio.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Len pozor na o*eby typu 4 TDAcka v peknom obale (samozrejme ziadny menic). Dost naserie, ked zistis, ze rovnake 4 mas v radiu :D Toto si vsak ziadna znama znacka nedovoli.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Davidus »

to by ses divil, :lol:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#7 Příspěvek od sinclair »

Cituji :
"chci koupit nějaký levný čtyřkanálový (klidně i šesti) autozesilovač, kvůli ceně klidně (jedině) použitý"

Tak tohle napíše jen opravdový vůl, který si vůbec neuvědomuje, jakému prostředí, vibracím, nárazům a zacházení jsou autozesilovače vystaveny.
V drtivé většině to dopadá tak, že po zakoupení a zapojení se z použitého zesilovače za několik měsíců začnou sypat uvolněné těžší součástky z desky plošných spojů, pravidelně jsou uklepané či utržené elektrolyty, povolené přítlaky tranzistorů měniče i koncových stupňů, vyviklané cinche a zaprášené přepínače, s kterými raději radno nehýbat.
Zesilovač, který např. jezdil dva roky ve Favoritu nebo Golfu s vymlácenými tlumiči je zralý tak akorát do sběru...

Čína dnes produkuje tak široký záběr, že se absolutně nevyplatí kupovat použitý stroj /leda že by to byl postaru, tedy ještě velmi poctivě konstruovaný přístroj obzvláštních kvalit/, ale dá se doslova za pár šupů pořídit nový.
Podle toho, co píšeš, jsou pro Tebe ty lepší, kvalitnější a tím i dražší značky nedostupné, což se např. týká i značky Rodek.
Nicméně z toho, co mám já jako servisák pod palcem /MacAudio a Magnat/ bych ti asi poradil koupit Mac Fearless 4000, ze sortimentu Magnatu nejspíš Rock 6000, nebo o něco levnější, ale skoro stejně dobrý RX44.
Z vlastní zkušenosti servisáka NIC JINÉHO ze sortimentu těchto dvou značek NEDOPORUČUJU.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

To je pravda, ten srot s tymi TDAckami bol plny studenakov (okrem dvoch odpalenych TDA). Musel som to cele prespajkovat. Ale tie ostatne dva, co som robil, nemali studenaky ziadne (Toxic TX-1200N a naposledy ten Crunch V-150, co si mi radil). Mozno to bolo v nejakom normalnom aute a nie v uplnom vraku.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od cputakt »

Mám ve favoritu už asi 3 roky dva noname zesilovače které jsou přišrobované natvrdo na subwofer a zatím žádný studeňák ani nic uklepaného,možná poctivá konstrukce nebo náhoda?

Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

#10 Příspěvek od mr_mocak »

Dostal se mi do ruky zesik Lenco X-plosion CA 5810, 4 x 50W, ale nejak nechce vydavat zvuk.. Nevite co je to zac? Jestli to je slusnej zesik a mam se pokouset to ozivit nebo mrcha za par korun a nema to cenu davat dohromady?
Přílohy
92-orig.jpg
(27.28 KiB) Staženo 63 x

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

Ve starém autě jsem měl Blaupunkt a jede jako drak dodnes. Nikdy žádný problém a to místy jel do extrémů.
Teď když jsem ozvučoval nový vůz chtěl jsem koupit repro od Magnatu. A bylo mi několika lidmi doporučeno že Magnat jako značka šel s kvalitou hodně dolů. Takže volba byla Hertz a totálně naprostá spokojenost.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od rezis »

Třeba tu máš slušný výběr starších a se zárukou.
http://www.ahifi.cz/zlevnene-auto-hifi/zesilovace/
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

mr_mocak píše:Dostal se mi do ruky zesik Lenco X-plosion CA 5810, 4 x 50W, ale nejak nechce vydavat zvuk.. Nevite co je to zac? Jestli to je slusnej zesik a mam se pokouset to ozivit nebo mrcha za par korun a nema to cenu davat dohromady?
Rozober a uvidis. Ale je dost velky na to, aby mal aj menic. Vacsinou su zavady jednoduche. Ked bude funkcny tak v pripade (ne)potreby ho mozes predat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Na několik měsíců zde byla omezena vulgarita , ale koukám , že matadoři nezklamou . Hlavně dobře poradit .

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#15 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 14:53, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“