zosilovač made in Kotisa

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cyberspy
Příspěvky: 266
Registrován: 09 črc 2006, 02:00
Bydliště: nové zámky, SR
Kontaktovat uživatele:

zosilovač made in Kotisa

#1 Příspěvek od cyberspy »

prosim kcel by som sa spitat co poviete na toto zapojenie ?
fungovalo by to ? dostalo sa mi to do ruky už skoro poskladané tak sa kcem spitat

nejak sa mi tam nepacia tie 2N3055 ako koncové trandy
prosim o nejake doporučenia ohladom zapojenia

dakujem :wink:

Obrázek
AMD Athlon
www.pctuning.sk

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#2 Příspěvek od sinclair »

Prakticky všecky Kotisovy schémata jsou potenciální průser.
Když jsem Kubicu z BENu upozorňoval na obrovský průšvih v tom 150W konci, že to nikomu nebude fungovat, bude to hořet a žádal ho, ať uveřejní opravu, tak mě odkázal na Kotisu a odmítl se se mnou o tom bavit.
Kotisa mi sám řekl, že ani jedno zapojení nezkoušel, že je to různě postahované z internetu a on prý k tomu jen nakreslil desky.
Na tomto základě např. vznikl článek o Kotisově zesilovači 150W, který je na Aldaxu.
http://www.aldax.cz/index.php?tab=3&myo ... how=kotisa

Uživatelský avatar
cyberspy
Příspěvky: 266
Registrován: 09 črc 2006, 02:00
Bydliště: nové zámky, SR
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od cyberspy »

tak to mam radsej vyhodit cez okno ???
AMD Athlon
www.pctuning.sk

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

sinclair píše:Kotisa mi sám řekl, že ani jedno zapojení nezkoušel, že je to různě postahované z internetu a on prý k tomu jen nakreslil desky.
Na tomto základě např. vznikl článek o Kotisově zesilovači 150W, který je na Aldaxu.
Šel jsem se podívat do kalendáře jestli není 1. duben.
Co tím BEN sleduje???

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#5 Příspěvek od sinclair »

Crifodo, prašule, co jiného..
Celá ta slavná "trilogie" od Kotisy /Nf zesilovače 1-3/ je dost průser, jediné, co stojí za pročtení je IV. díl, který ale psal Vojta Voráček, týká se zesilovačů Leach a myslím, že je tam i nějaká speciální aplikace TDA1562Q snad s limiterem, jestli se nepletu.

Crifodo, BEN už vydal spoustu sraček, o mnohých z nich ani nevíš, protože dnes není v módě kupovat knížky. Dnes se na jednu knížku složí celá třída po desetikoruně, nejobětavější jedinec ji oskenuje a zavěsí někam na net, kde si ji kromě oné třídy stáhne ještě dalších X lidí, o kterémžto počínání si myslím své.
Jedna z nejpopulárnějších sraček, doslova kasovní trhák BENu byla Lampárna nějakého pana Vlachého, což musí podle mě být člověk....ále, že já se rozčiluju....

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Z hlediska image nakladatelství je vydávání takoých Kotisů docela nesmysl. Nedá se počítat s tím, že na našem malém pískovišti bude pořád dost adeptů kteří si prvně a naposled koupí nějakou Lampárnu.
Takže je mnohaletá existence BENu, pokud je opravdu postavená na takových škvárech jako "posbíral jsem, nezkoušel jsem", docela záhadou.

Vidím to jako uzavírající se kruh: paskvil o pár desítkách stránek, když odečteme reklamu, s mizerným obsahem, nebude nikomu stát za pořízení a tak se bude pořád radši kopírovat a krást než kupovat...
Naproti je fakt, že 40 i víc let staré "bible" z radiotechniky se pořád na trhu použitých knih drží a vůbec ne za špatné ceny, a vět¨šinou nikomu není moc proti srsti investice tohoto druhu.
Ten Kotisa, co je to zač? nějaký starý pán který už neví co se okolo něj děje?

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#7 Příspěvek od belkvl »

kotisa vlastni jisty podnik v brne http://eleko-brno.wz.cz/index.php

Uživatelský avatar
cyberspy
Příspěvky: 266
Registrován: 09 črc 2006, 02:00
Bydliště: nové zámky, SR
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od cyberspy »

no zapol som ho ah bože funguje :? má to nádherný zvuk :lol:

teraz by ma zaujimalo ci by som mohol dat nejaky iný tranzistor do zdroja nejake KU-čko (ležia mi v sufliku a neviem ich nanič použit).... alebo radsej KD 503 ???
AMD Athlon
www.pctuning.sk

Uživatelský avatar
Gavin_Milarrr
Příspěvky: 13
Registrován: 09 črc 2009, 02:00

#9 Příspěvek od Gavin_Milarrr »

Leosi, ja myslim, ze mezi svatou trojici Kotisa -- Zatopek -- Vlcek kraluje ten posledni. Podle me napachal svoji grafomanii nejvic skody na bastlirsky verejnosti.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#10 Příspěvek od sinclair »

Ano, Vlčka dokonce odmítl vydat i Kubica a to už je co říct. Proto Vlček ty svoje vejšplechty vydává vlastním nákladem.

Uživatelský avatar
kowicz
Příspěvky: 10
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Město piva

#11 Příspěvek od kowicz »

Zdravím pánové, zrovna před pár dny jsem si půjčil knížku od Z. Kotisy - NF zesilovače (2.díl), ale po přečtení této diskuze jsem byl nemile překvapen:) Vybral jsem si tam obvod TDA7262, který snad i mým požadavkům bude vyhovovat.
Potom, co jsem si zde přečetl, jsem raději Kotisovo schéma porovnal s datasheetem a výsledkem je, že jsou úplně stejné! Tak doufám, že to bude fungovat...

Uživatelský avatar
Tchevo
Příspěvky: 20
Registrován: 27 led 2010, 01:00

Re: zosilovač made in Kotisa

#12 Příspěvek od Tchevo »

cyberspy píše:prosim kcel by som sa spitat co poviete na toto zapojenie ?
fungovalo by to ? dostalo sa mi to do ruky už skoro poskladané tak sa kcem spitat

nejak sa mi tam nepacia tie 2N3055 ako koncové trandy
prosim o nejake doporučenia ohladom zapojenia

dakujem :wink:

Obrázek


Proč objevovat objevené:

http://sound.westhost.com/jll_hood.htm

neboj se toho , hraje to..já tam měl jako koncové 2SC3281 ..jestli si to pamatuji dobře..

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“