VF zesilovaè

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Opteron

VF zesilovaè

#1 Příspěvek od Opteron »

Hoj všeci, potøeboval bych nìjaké schématko VF zesilovaèe s KT930B a pokud možno i s návrhem plošného spoje paè v Eagle tento tranzistor již nebude.

Díky moc

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

parametry...impedance, kmitočty, zisk? nebo to muže být opravdu cokoli? K čemu to bude pokud se mohu zeptat?

Opteron

#3 Příspěvek od Opteron »

No mìlo by to být na VKV FM pásmo na kterém pracují rádia, shcémata bych nìjaké mìl, ale ten plošný spoj bohužel nemám:( šlo by to navrhnout v Eagle ale tam ty souèástky nebudou...
každopádnì bych pøivítak jakékoliv schéma, výkon by mohl být okolo 30W a KT930B by mohl být buzený KT934 nebo KT920B/V (toto mám k dispozici) takže vstupní výkon bych chtìl do 0,5W, taky by se hodila regulace výkonu.

Dík

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Zase adept na paragraf 60?

(5) Pokutu do výše 10 000 000 Kč Rada uloží tomu, kdo provozuje vysílání, aniž je k tomu oprávněn podle tohoto zákona nebo podle zvláštního zákona. :P

Opteron

#5 Příspěvek od Opteron »

No provozovat to nebudu, chci vyuzit ten tranzistor a odzkouset to, potom to kdyztak prodam nejakemu radioamaterovi jako celek :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Jestli nejsi dost honěný ve vf technice a máš jen jeden exemplář, tak ho při tom zkoušení zároveň na 99,73% i pohřbíš :D

Opteron

#7 Příspěvek od Opteron »

VF technika mì baví už delší dobu, ale tenhle tranzistor KT930B se mi dostal do ruky poprvé a chtìl bych jej nìjak využít a sestavit z nìj zesilovaè který bych na burze støelil, skládal jsem ve tøídì C zesilovaèe z KT920B ale ty mají trošièku jiné parametry takže kapacity a cívky budou jiné v signálové cestì, jde mi jen o schéma a pokud možno DPS která je pro tento tranzistor dìlaná.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#8 Příspěvek od Maskot »

Opteron píše:No provozovat to nebudu, chci vyuzit ten tranzistor a odzkouset to, potom to kdyztak prodam nejakemu radioamaterovi jako celek :)
No nejak to nejde dokupy,k cemu bude amaterovi zesilovac 30W to jo,ale v pasmu FM??Tusim,ze si radeji koupi samotny tranzistor a posklada to sam nez tohle predelavat.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Při dnešních požadavcích na potlačení harmonických a IM se takový zes nedá vůbec udělat a nastavit bez měřicí techniky, jakou bastlíř doma nemá. Pochybuju že by si nějaký amatér pořizoval bastl který mu leda zadělá na problémy. Přece jen už není rok 1930 ani nejsme v mongolské stepi.
Tahle oblast prostě po bastlení přestala být atraktivní, čímž neříkám, že se jednou nemůžeš stát vývojářem konců v Motorole :wink:

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#10 Příspěvek od mihal »

A vobec, i pomyslenie na vysielanie v leteckom pasme, obzvlast dnes, ked kazdu chvilku nieco spadne.. Aby to potom nenasili vsetko a exemplarne jednemu s bastlkoncom s rusackym kateckom.

Opteron

#11 Příspěvek od Opteron »

V pohode, já vím co to obnáší a jaké jsou rizika, jde mi o to to vyzkusat s tim KT930 a proto potrbuju predlohu desky a schema. V Eagle to KT930 urcite nebude....

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#12 Příspěvek od jopo166 »

a preco nepohladas sak treba pouzit goggle s tym tranzistorom dostanes vystup tak 25 w ak hoé dobre vybudis a sak pohladaj schemy na ruskych strankach myslim ze takyto koncovy stupen ma zopar suciastok a speravys na univerzalnom alebo navrhnes sak zase tych 25 w ani neni moc ziadny zazracny vykon ak bude vysielac dobre umiestneni tak tych 25 km mozno aj viac pri dobrom tuneri na prijem odporucim ruske stranky tam najdes co potrebujes vcetne datasetov kedy som take vysielace robil mal som este malo rockov

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Sežeň si schema koncáku z VR-22 na pásmo 80Mhz. Pokusy můžeš dělat třeba na 78.000Mhz, je to sdílenej kmitočet, často zarušenej a nějaký to vysílání ti tam nejspíš projde, na rozdíl od FM pásma rádia.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Opteron

#14 Příspěvek od Opteron »

Ok, ten konec doma mám celý, nevím sice jestli je na 80MHz nebo na 40MHz ale mìl by být funkèní. Tìch radiostanic mám doma celkem dost, ale neumím to sladit na stejkný kmitoèet. Pokud by to nìkdo umìl hodila by se mi rada;)

Dík

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#15 Příspěvek od jopo166 »

tych koncov bolo viac myslim ze na 40 aj na 80 asi 6 typov boly napajane 24 voltamy maly vsak chabe vysledky na vkv II PRETO SA ROBILY OSOBITNE PLOSAKY www.pira.cz vyzualne sa dovies co potrebujes s frekvencie 40mhz na 90 mhz sa preladovaly vymenov vystupneho filtra na druhom pracovnom stupni vymenov cievok a vymenov kondenzatorov keramyckych tak aby som stanicu dostal na vyssie pasmo na konies som dal ziarovku a snazil som sa aby co najviac svietila nastavoval som aj pomocov odporovej zataze ale len uplne na kratku dobu bo som mal male odpori a velmy sa hrialy na prerabku je lepsia vr21 ale aj 22 sa da

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“