Nájem za 32A jistič

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

Nájem za 32A jistič

#1 Příspěvek od Sandal »

Prosímvás jak vysokej nájem se platí z 32A jističe?U ČEZu sem nic nenašel a na 840 840 840 se dovim kulový.
Koupil jsem svářečku WTU 315 a 25A jistič mi padá.Nebo by pomohlo 25A Céčko?Maximální odebíranej proud ze sítě je na plnej štrum 36A ale desítkama elektrodama vařit nebudu.Jenom osmičkama 8O Jistič padá jen při zapnutí svářečky.
To Céčko bych zkusil hned ale nechci trhat ty jejich blbý plomby :evil:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#2 Příspěvek od miromatus »

zdravím , neviem ako v ÈR ale u nás v SR sú k hodinám povolené len istièe B

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#3 Příspěvek od honza_jan »

Stálý plat z jističe na tzv. pohotový výkon tě nezabije. Darda je ale za změnu na nový jistič. To tě bude stát nějakou tisícovku. Jistič je s charakteristikou B. Všechno se projednává na oblastním RZ-distribuce. Raději se koukni na svarbazaru na softstart a dobastli si jej. Částečně jde pomoct taky vykompenzováním účiníku kondíkama. Jsou to běžné kompenzační kondíky ze sodíkových, nebo rtuťových výbojek, Kapacita asi 25 uF na fázi a zapojit je do hvězdy, aby vydržely napěťově. Uzel nespojovat s PEN a kondíky připojit přímo na primár trafa. Původně v některých svářečkách byly, tak se podívej do střev, jestli tam jsou a v jakém jsou stavu.

Uživatelský avatar
kusy
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kusy »

Již nìkolikrát mi pomohlo v takovémto pøípadì prodloužit pøívodní napájecí kabel prodlužkou délky asi 20 m. Pùjè si od souseda a vyzkoušej. Za 32A jistiè jsem platil pøed 2-ma roky cca 850 Kè mìsíènì než jsem namontoval zpátky 25A.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Záleží přece na tom, jaký máš tarif - například pro přímotopný je jistič 3x32A o stovku dražší, než pro akumulační na 8 hodin. A ještě zaplatíš 3500 za navýšení o 7A.

Než ale jít do silnějšího jističe jen kvůli sváření řekněme jednou za jeden až tři měsíce, to už radši ten softstart. Za ten zaplatíš jednou a ne každý měsíc.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#6 Příspěvek od Sandal »

honza_jan: Ty kondíky tam jsou jak si řikal.Odpojim je a proměřim.

kusy:Jo to o tom kabelu vim.A kor když se nechá kus kabelu namotaneho na cívce.Pak se to ale musí zas rozbalit protože to vůbec nesváří.

Hill:No máš asi pravdu protože to co bych zaplatil na nájmech jističe bych měl nejmíň pozlacenej softstart.
Díky chlapy.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#7 Příspěvek od honza_jan »

Ještě mě napadlo odpojením řízeného usměrňovače prověřit, jestli není načnutý a při startu se chová nekorektně. Výkonové polovovodiče proměřit v závěrném směru obyčejným megmetem 500V, protože multimetr je nezměří.

Uživatelský avatar
rusher
Příspěvky: 85
Registrován: 07 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od rusher »

Sice to zrovna nesouvisí se svářečkou, ale mám dotaz: Když mám jistič 3x21A, tak platím stejně jako bych měl 3x25A ? Jestli ano, můžu stávající jistič vyměnit za 25A bez poplatku za navýšení?
Nevadí, že deska má rýhy, už se těším na každou z nich. (K. Zich)

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#9 Příspěvek od Sandal »

honza_jan píše:Ještě mě napadlo odpojením řízeného usměrňovače prověřit, jestli není načnutý a při startu se chová nekorektně. Výkonové polovovodiče proměřit v závěrném směru obyčejným megmetem 500V, protože multimetr je nezměří.
No tak to teda změřim.Vidiš a ještě že jsi mě přived na ten megmet protože mám hafo ČKD diod a tyristorů a já je měřil mulťákem a všechny se zdáli bejt kaput a chtěl sem je hodit do kopřiv.Tak teď už vim že multimetrem ne.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

V jakém parametru jsi je měřil ? . Mají-li zkrat A-K , tak megmet Ti je nespraví . A jinak o tyristorech a jejich vlastnostech zde bylo vlákno .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

rusher píše:Sice to zrovna nesouvisí se svářečkou, ale mám dotaz: Když mám jistič 3x21A, tak platím stejně jako bych měl 3x25A ? Jestli ano, můžu stávající jistič vyměnit za 25A bez poplatku za navýšení?
Podívej se na vyúčtování, je na něm uvedená sazba a odpovídající jmenovitý proud jističe. Předpokládám, že tam těch 25A máš uvedených, takže vlastně měníš jistič starý za nový, a platit za ampéry nebudeš.
Obvykle se v takovém případě distributor ani nezajímá o to, zda těm 25A odpovídají i průřezy vodičů.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#12 Příspěvek od Sandal »

BOBOBO píše:V jakém parametru jsi je měřil ? . Mají-li zkrat A-K , tak megmet Ti je nespraví . A jinak o tyristorech a jejich vlastnostech zde bylo vlákno .
No multimetrem sem naměřil zkrat teď přesně nevim buď mezi A-G nebo K-G.Zy tyristory jsou úplně nový tak nevim no.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Tak to ano , mezi K a G je "pár" ohmů v obou směrech . K-A třeba tím Megmetem , pokud jsou nad 500V .

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“