LCD TV LG - po "zahřátí" pruh - prosím o radu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

LCD TV LG - po "zahřátí" pruh - prosím o radu

#1 Příspěvek od dalik »

Ahoj páni odborníci,
mám tuto LCD TV - LG FLATRON M1740A. Tv hrála bez problému, ale najednou začala dělat svislý pruh - popíšu: Po zapnutí "studené" (rozuměj vyplé třeba přes noc) televize je obraz perfektní a v pořádku. Po "zahřátí" (cca 15-20 minut) se udělá svislý pruh z různých barevných proužků - viz foto1. Po vypnutí a zapnutí pruh zůstane, ale je černý . Televize má již po záruce a ve značkové opravně na telefonický dotaz řekli - vyhodit - a ani se nevyptávali na podrobnosti. Máte nějaké rady, co by to mohlo být? Televizi jsem rozebral, zkoušel pohýbat kablíkem k dipleji a i jednotlivými plochými kabely vedoucími přímo z řadiče displeje do panelu a nic, nemá to vliv.
Díky za názory, případné rady apod.
Přílohy
PICT7615.JPG
(48.59 KiB) Staženo 186 x
Líp už bylo.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Osobní zkušenosti nemám, ale už se to tu řešilo. Vypadá to na vadný panel takže ti zřejmě opravdu nebude nic jiného než vyhodit

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od kozoka »

vadnej panel... kontejner

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

U niektorych panelov (aspon v LCD monitoroch, co som videl) sa da pomerne lahko dostat ku kontaktom, co idu na sklo. Neskusali ste to niekto opravit vlozenim napr. kusu gumy?

Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

#5 Příspěvek od dalik »

Ach jo, takže asi opravdu kontejner. Mě ale zaráží, že to dělá až po chvíli provozu, jakoby tam bylo něco teplotně závislého...
Líp už bylo.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

Pravděpodobně jsou vadné spoje přímo v panelu. Pokud je studený, tak mají kontakt. Jakmile se panel zahřeje, tak se vlivem teplotní roztažnosti kontakt přeruší a udělá to pruh. Jednou z možností je umístit televizi trvale do ledničky nebo koupit kýbl tekutého dusíku :-)

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od kozoka »

jsou tam Chipy na paskači lcd panelu (adresovaci drivery) a právě v jednom z nich je chyba.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od drabek06 »

Za pokus by stálo to jak píše RNBW přitlačení toho páskovýho kabelu něčim ke sklu kde jsou kontakty :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ak su tam nejake chipy na plochych vodicoch, ako pise kozoka, tak tam bude studenak. Opravit by to nemal byt problem, len sa k tomu dostat bez znicenia dalsich veci...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

rnbw píše:Ak su tam nejake chipy na plochych vodicoch, ako pise kozoka, tak tam bude studenak. Opravit by to nemal byt problem, len sa k tomu dostat bez znicenia dalsich veci...
No nevím, ty čipy těch trandů jsou na tom "páskáči" (plochém, ohebném pásku!) - jak půjdou opravit :roll: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Ak je to studenak a je pristupny, tak normalne prispajkovat. Na niektore druhy tych vodicov sa spajkovat da. Ak nie, tak vlozit kus papiera alebo gumy :)

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od drabek06 »

Nic proti, ale ještě jsem neviděl ten páskáč v LCD co je na něm ten IO aby byl napájenej. Vždy tam je nějak napařenej a po obvodu zakápnutej nějakym lepidlem. Jako myslim ten IO, lépe řečeno ten podlouhlej obdelníček z křemíku . . .

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od kozoka »

to je zalitý na páskačí. nedá se s tím nic dělat. Jedině repas a to při dnešních cenách je nerentabilní

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od drabek06 »

Mno však jasný, ja vim jak to vypadá :wink:

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od thunderstrike »

Mám podobnou tv (LG FlatronL173ST) a řešil jsem stejný problém.Hýbal jsem taky s pásovýma vodičema a nic.Teprve ,až když jsem přejel kontakty pásového vodiče a skla panelu nechtem,tak pruhy zmizely.Za nějakou dobu se však znovu objevily.Tak jsem tam skřípnul mezi krycí plech a panel pásek gumy na gumování a telka běhá ok už 3 měsíce.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“