uprava zesilovace logitech x-530 pro pc

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ftoz
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

uprava zesilovace logitech x-530 pro pc

#1 Příspěvek od ftoz »

zdravim, mam tu 5.1 zesilovac za subwooferu logitech x-530. Chtel jsem to predelat do 5,25 pozice do pc. Vse vypadalol ok, zkousel jsem to z mp3 prehravace a kazateku a hraje to ciste. Problem je, kdyz to zapojim ze zdroje z pc a zvukovky tak se tam ozyva nesnesitelny sum, piskani pri pohybu mysi a je to dost brutalne nahlas. Dela to dokonce i kdyz vemu dva ruzny zdroje pc, jeden je pripojenej na zesik a druhej pc a zvukovka. Poradi nekdo jak to odrusit. Tusim asi, ze to bude problem se zemi, ale nevim si rady. Urcite bych to ale chtel pripojit k pc zdroji. Taky jsem koukal, jak to ma osetrene vstupy a na obvodu nic neni zadne velke kondiky ani oddelovaci obvody, signal jde pres nejake titerne odpory a kondiky do predzesilovace

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Jakym kabelem to mas propojeny?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
ftoz
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#3 Příspěvek od ftoz »

jack-jack stinenena dvoulinka, kalbelu jsem zkousel taky vic, ale rikam, stejnej hw pripojim k vystupu cdprehravaci a slape, prepojim k vystupu pc, sum

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

Odkud mas napajeny ten zesilovac? Tam mas normalne sitovy trafo?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
mckvak
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od mckvak »

Jak řiká stepa musíš tam mít síťový trafo jestli tam máš spínanej zdroj tak potěš pánbů

Uživatelský avatar
ftoz
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#6 Příspěvek od ftoz »

no mel jsem to vzdycky napajeny z pc zdroje a ty jsou snad spinaci vsechny. Ale je to prave podminka, jinak bych to vubec nedelal. Ale kdyby to bylo jen zdrojem, tak je potom divny, ze to nesumi, kdyz to mam pripichly k tomu cd prehravaci. Taky je to napajeny z pc zdroje klidne to otevreny necham lezet kousek od zdroje a sum zadnej. Spis bych rekl, ze je to neco s tema zemema, pac kdyz to je vse v pc, tak je to pripichly na jednu zem, tak to chrci ja krava. Kdyz mam cdprehravac s tim zesikem, tak tam ma kazda cast svou zem. Taky mi nekdo rikal, ze v pc zdrojich je ta zem nejak posunuta, ci co.

Uživatelský avatar
Dingos
Příspěvky: 61
Registrován: 11 črc 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Dingos »

ŠUMÍ nebo BRUMÍ

To je velký rozdíl!!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od stepa »

Zkus to dat do plechovy krabice, kterou uzemnis, nebo to vytahnout mimo ZAVRENOU skrin, co to udela.
Dingos píše:ŠUMÍ nebo BRUMÍ
To je velký rozdíl!!!
Od zacatku pise, ze sumi a piska, tak co resis?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Dingos
Příspěvky: 61
Registrován: 11 črc 2009, 02:00

#9 Příspěvek od Dingos »

Pokud vím, tak problém ze "zeměma" se projevuje brumem což by dle jeho popisu měl být brum ale píše o šumu, tak se ptám, protože šum je způsoben nekvalitní zvukovkou a blbě nastavenýma úrovněma signálu na výstupu zvukovky, popřípadě ještě velice "kvalitním" zesilovačem což ten co má bezesporu "kvalitní" je :lol: ......

Takže ať se vyjádří přesně, jinak je to jen věštění z křišťálové koule.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Vnutri v PC tam nema preco byt brum.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#11 Příspěvek od Atlan »

.no mzuslim ye tam ma yvzku pochayajuce y cinosti dig obvodov procesora a tak pripadne aj menicov na doske.... tj nejake to cvrlikanie piskanie pripaddne tukanie

Uživatelský avatar
ftoz
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#12 Příspěvek od ftoz »

je to sum a piskani mysi a dalsi podivny zvuky, zkousel jsem to dat i do plechovy krabice a uzemnit, ale to nepomuze, ten sum je hlasitjsi jak hudba, proste hroznej rachot.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od Andrea »

Zkus na kabel do vstupu zesíku nacvaknout feritový prstenec, jestli se ten šum trochu zeslabí.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#14 Příspěvek od PeteBurns »

Skús v hlasitosti, v položke pre nahrávanie (recording), vypnúť line in aj mic (čiže zapnúť na oboch mute).

Uživatelský avatar
ftoz
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2008, 02:00

#15 Příspěvek od ftoz »

to neni treba, vstupni jacky jsou zapoje tak, ze kdyz tam nejde signal, jsou uzemnene. Nemate nekdo schema nejakeho zapojeni zesilovace pro pc? Vlastne jsem hledal na netu a jediny, co jsem nasel je zesilovac od firmy scythe, jinak se to snad ani do pc nedela. Moyna je to ten duvod, ze pc zdroje maj vetsi ruseni, ale prece to yas nemuze byt tak strasny

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“