Combo Philips DVP 3100V/01

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
majo17k
Příspěvky: 53
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Combo Philips DVP 3100V/01

#1 Příspěvek od majo17k »

Ahojte. Pred rokom mi na tomto combe postupne prestávalo čítať dvd a nakoniec ho ani nenačítalo. Tak som ho dal do opravy. Bolo mi zdelené, že je chyba v zakladnej doske, a oprava by ma vyšla draho. Tak som ho odložil a teraz som sa rozhodol pozrieť do neho sám. Hodil som do neho CD s avi súborom, a prehralo mi ho v pohode. Iné CD už nie, a dalšie zas áno. To bude asi CD-čkom. Ale original DVD nenačíta vôbec. Na mechanike som si označil trimre - sú tam dva. Neviem ktorý je na čo, ale po otočení jedným alebo druhým, to DVD nepomôže, ale CD to čo mi ide, prehrá v pohode. Tak si myslím, že chyba bude asi v optike, a nie na doske. Ináč by asi nešlo ani CDčko. Poradte prosím, či sa dá nejakým meraním zistiť kde je chyba. Schému nemám, ak ju niekto máte, poskytnete? Dík.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od sasaopravar »

Do hledat napiš Philips DVP a pročti to,těch philipsů bylo probrano tady hodně.Ale jinak to všeobecně bych sužil na špindle-motor,ohebny vodič od lasera a samotny laser.Trimrama netoč.Změř napěti na zdroji,střikni do špindle-motoru lih a prožeň ho napětim zvenči(odpojit!)nebo treba ho do lihu cely ponoř a pusť na chvili.Pokud je to motorem tak občas takove čištěni kolektoru pomuže.Samozřejmě že nejlepši jistota je vyměnit za novy.

Uživatelský avatar
majo17k
Příspěvky: 53
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od majo17k »

Motorček (CV913D - a5223A) som vyčistil v liehu, pripojil na zdroj, a pri U=3V má odber 22mA. Je to je v poriadku? V Google mi vyhodilo na tento typ motorčeka len ruské stránky. Tak neviem aké majú byť hodnoty. Tam mu odporúčajú zameniť za nejaký iný typ.
Ešte k zdroju. Napätia súhlasia s tabuľkou na plošáku a kontrolované osciloskopom. len na vývode č.13 označený ako M5V/5VT je 5V a na priebehu sú tam 66kHz 200mV Všš impulzy merane na striedavom rozsahu.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od sasaopravar »

To by nemělo vadit,a co čte nebo nečte DVD?Rusy pišou že je putna co tam daš za motor-na 3 nebo5V,pri driver to zvladne.Ja myslim že rozměry motoru a osky maji odpovidat no a to napěti :nevim: .Je pravda že vyrobci tohoto šrotu co odchazi po dvou letech nacpou tam cokoli co zrovna vypadne z nejlidnatějšiho statu.Kolikrat važně ale představuji že oni tam nakladaji motorky bagrem přimo do kontejnerů a tunama rozesilaji do světa...

Uživatelský avatar
majo17k
Příspěvky: 53
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od majo17k »

DVD nenačíta, hoci sa snaží. Napíše "disc error". DVD sú originalky ale CD kde mám divx filmy prehrá, niektoré nie. Ale to môže byť tým, že sú niektoré poškrabané. A ako si mi poradil, vymením i ten ohybný vodič. I ten robil problémy mnohým čo tu písali na fóre. S tým motorčekom. Dať tam pre istotu nový? Starý, ešte zapojím, a na prehrávaní CD zmeriam napätie. Ale asi bude na 3V, lebo pri 5V sa ide roztrhnúť. Potom skúsim podľa rusov, ten typ čo spomínajú od LG.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#7 Příspěvek od sasaopravar »

To bude optika v haji..
zkus ještě vytahnut ohebny vodič a vyčisti kontaktni plošky,jestli to pomuže.

Uživatelský avatar
majo17k
Příspěvky: 53
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od majo17k »

Vyčistil som vodič, čočku som prezrel lupou, na videl som na nej farebné mapy, najviac s modrastým nádychom. Tak som na ňu len dýchol a vyčistil jemnou handričkou. Radšej žiadnu chémiu. A ostala čistá. DVD mi načítalo, ale išlo asi len do 1/3. potom začalo sekať až nedokázalo dalej prečítať, hoci sa laser snažil. I pri iných DVD. Čím dalej od stredu, tým je to horšie. CD stále ide OK.
Ak je vadný laser, mám k nemu pre istotu objednať i motor? Ohybný vodič samozrejme.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#9 Příspěvek od sasaopravar »

Tak ono to čte,vyborně.Motor a ten paskovy vodič dej tam nove.Je rovina optiky seřizena dobře?Možna nebudeš muset měnit nic,ale nejspiš ano.

Uživatelský avatar
majo17k
Příspěvky: 53
Registrován: 10 bře 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od majo17k »

Na nastavenie roviny by asi najlepšia bola špáromierka. Alebo máš niečo odskúšané? Tie ostatné veci objednám a potom dám vedieť. Zatiaľ ďakujem.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#11 Příspěvek od sasaopravar »

Už jsem to tady jednou popisoval,pohledej zatim sam,teď nemam zrovna čas.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “