elektrický výboj

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Kocourekpuci

elektrický výboj

#1 Příspěvek od Kocourekpuci »

Dobrý den,
jsem technický antitalent a z elektøiny znám jen ebonitovou tyè a lišèí ocas, ale potøebuji poradit:

v místì bydlištì byly posledních 14 dnù stále bouøky. Manželka co døív bydlela v Brnì nechtìla vypnout televizi, že se v brnì klidnì u bouøky na telku koukala. Bouøka již v místì nebyla, byla cca 30 km daleko. Najednou 2x zablikala dlouze obrazovka a když se rozjela, celá zrùžovìla. V poøádku, odvaøila obrazovku, ale mùj dotaz je následující:

koupila si novou LCD televizi, nový koax s hliníkovým stínìním, antena je polské síto se zesilovaèem. Televize má zabudovaný STB, bez anteny chytí obraz, sice zrnitý, ale barevný a jede. Po pøipojení koaxu k anténì z antény nejde absolutnì žádný signál, i když ta krabièka v zásuvce svítí zelenì, jako že je vše OK: mùže vzdálený elektrický výboj sjet po anténì, svodu, odpálit obrazovku a tím i zesilovaè? Jen tu krabièku co je v ní koax zasunutý do telky nebo i zesilovaè v anténì? Abych vìdìl, co si mám koupit. Satelit apod. u nás nehrozí, bydlím v lese, kolem jsou vysoké stromy. Dìkuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Zosilnovac v antene je prva vec, ktora pri burke odide.

Kocourekpuci

#3 Příspěvek od Kocourekpuci »

Dìkuji za názor.
Mám koupit jak ten tiš￾ák co je v anténì, tak tu krabièku co se vsunuje do telky, nebo staèí jen ta krabièka? Nemám tušení, co vlastnì odešlo

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

K tomu satelitu:
Družica je dosť vysoko a offsetove paraboly su síce nasmerované dopredu,ale neznamena to že signal na parabolu prichádza z predu ako na klasicku anténu.
Ja som montoval satelitny príjmač v lese a tiež je v predu strom.
V pohode som sa zo signálom vymeral ponad neho a neni žiaden problem.
Signal na parabolu dopada šikmo z hora , preto by tie stromy nemuseli predstavovať závažný problem.
Pokial nestoji strom priamo pred domom.
Trebalo by to vyskúšať.

Uživatelský avatar
Dingos
Příspěvky: 61
Registrován: 11 črc 2009, 02:00

#5 Příspěvek od Dingos »

Kocourekpuci píše:Děkuji za názor.
Mám koupit jak ten tišťák co je v anténě, tak tu krabičku co se vsunuje do telky, nebo stačí jen ta krabička? Nemám tušení, co vlastně odešlo
no může a nemusí být v háji stabilzátor v tom adaptéru a že svítí dioda pouze znamená, že to něco dává. Stačí to změřit.

Kocourekpuci

#6 Příspěvek od Kocourekpuci »

Dìkuji páni poradci.
Prostì koupím tu krabièku a pokud servisman bude mít i ten tiš￾ák, tak i ten, bo si myslím, že tím nemohu nic zkazit. Na netu jsem ho našel za malý peníz, tak by to ten zdejší opraváø mohl mít.
Já se ptal proto, že jsem mìl podobný problém s modemem. Vše jsem vypnul ze zásuvek, jen v modemu jsem nechal telefonní kabel. Pak se prudce zablesklo, uhoøelo mi 6 metrù telefonní prodlužovaèky a vyhoøel modem, i když nebyl zapojený v proudu.
Co se týká setelitu: v lokalitì se nachází jeden montážník satelitù, který je buï opravdu tak fundovaný, nebo ze sebe jen chytráka dìlá a ten prostì tvrdí, že v lokalitì, kde jsem chytnu leda zrnìní pro slepice, což zas tak pravda není. Na polské síto - záleží, jak je natoèené a naklonìné klasicky chytím všechny klasické programy: ÈT1,ÈT2, Nova, prima, ale pokud anténu pootoèím o 45-90 stupòù, byl jsem schopen chytnout Polsat, katowice a ještì nìco polského, pak obì vídnì a jakýsi program s hadími ocásky /egypt nebo nìco podobného/ a v pohodì Bayern, což chytím z dìdiny nejvíc. Ti nechytí ani Primu.
Pøi tomhle pokrytí - jsem zde schopen nìkdy chytit digitální vysílání?
Stožár by mìl být v Novém Mìstì na Moravì na Harusovì kopci, ale já jsem za kopcem a podle mapy pokrytí bych spíš mìl brát signál z Pardubic.
Jak jsem pøiznal, jsem úplnì blbej a tomuhle nerozumím Dìkuji

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Davidus »

taky není od věci použít anténní bleskojistku na koax...

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Příspěvky: 33
Registrován: 20 črc 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Kocourekpuci »

Vážení páni poradci, jsem zpět a naštvaný na 100%.
Tak nejprve anténa - našel jsem na internetu firmu prodávající za rozumný peníz antény síta a objednal ji. I zaplatil, ale to bylo asi tak vše. Pan podnikatel nekomunikoval, ani na mail, ani na telefon, prostě se nic nedělo. Vydržel jsem to týden, pak poslal p.podnikateli návštěvu z ČOI a poslal varovný mail, že bude-li pokračovat v nekomunikaci, obrátím se na rejstříkový soud. Teprve pak zareagoval a napsal, že zásilku nedodalo PPL a že se to stává..... :D Zavolal jsem na PPL a zjistil, že podnikatel nic neposlal, tak jsem mu to napsal mailem a dnes přišly zpět peníze. Takže anténu nemám.
Ale zdejší opravář mi vyměnil oba tišťáky, jak v anténě, tak tu krabičku na konci, co se cpe do telky, plus mi donesl nový koax, ale obraz je zrnitý až běda.
Otázka zní: původní koaxiál byl s měděným stíněním a šel obraz na 100%, nový má hliníkové stínění a obraz zrní. V anténě jsou vyměněny oba tišťáky a nepomohlo to. Mám koupit celou anténu novou nebo čím to ještě může být?

Ještě dodatek: stará televize je SONY Triniton, na tom mi programy jedou všechny, byť zrní, na nové BENQ SE2241 mě nejde při stejném nastavení ČT2 a Prima. Může to být televizí?

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“