Tesla Avex VM6465

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Petrenka

Tesla Avex VM6465

#1 Příspěvek od Petrenka »

Odjeli jsme na víkend pryè,tak jsem brouèka odpojil od sítì,ale po tøech dnech se nezapne,jen se roztoèí snímací hlava a svítí èervená dioda od dalkového :cry:
Kontroloval jsem pohledovì a jediné,co jsem zjistil,že deska s tunerem mìla u jednoho konektoru skoro vyklepaný cín,ten jsem doplnil,ale tím to nebylo.

Poradí nìkdo ?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Tiez som toto riesil ked som po dlhej dobe kupil od spoluziaka 6570-ku a boli v nej uvolnene tie velke kondenzatory...toto u 6465 sa uz riesilo tu na fore: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... light=avex

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Kdo hledá, najde, někde jsem příčinu této závady tady napsal. Hledat ti to nebudu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Petrenka

#4 Příspěvek od Petrenka »

Kluci moc dík,testnu to a omlouvám se za to hledání

Petrenka

#5 Příspěvek od Petrenka »

Super, funguje to :aplause:

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#6 Příspěvek od matus15 »

Dobrý deň, nechcel som kvôli tejto otázke zakladať novú tému, tak to dám sem. Pred dvomi týždňami som konečne zohnal Teslu VM6465, má síce nejaké drobné vizuálne vady(malé škrabance na skrinke, predné dvierka sú trošku napuknuté). No najviac mi vadí, že k nemu nemám diaľkové ovládanie, preto by som sa chcel opýtať aké diaľkové sa k tomuto videu originálne dodávalo, ešte lepšia by bola jeho fotka...

Totižto minule som na jednom trhu videl nejaké diaľkové Avex(podobné diaľkovému od C430), ale nechcel som strieľať naslepo...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

Kludne si to mohol zobrat,je to take sirokanske DO na jednu 9V bateriu a ma kopu tlacitok-povodne sa dodavalo k modelu 6570 ale bude fungovat aj s tymto,len ma viac funkcii...Rozdiel medzi tymito modelmi snad vysvetlovat netreba :)

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#8 Příspěvek od matus15 »

No hej ale na inej fotke* som videl iné diaľkové... Mne totižto to "široké" DO pripadalo staršie ako to, čo je na fotke... Takže kľudne môžem to široké(vyzeralo podobne ako toto**) zobrať?

* http://starestroje.blog.cz/0909/monofon ... vex-vm6465
** http://color.tym.cz/ovladace/423_430.jpg
Naposledy upravil(a) matus15 dne 13 lis 2009, 19:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#9 Příspěvek od matus15 »

Tak predsa som našiel adresu toho DO http://servis.boro.sweb.cz/ovladace/ima ... _rc501.jpg Môžem to teda použiť?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Ano kludne ho kup-ma oproti tomu uzkemu par funkcii naviac.Mam ho doma k 6570-ke a som spokojny....

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#11 Příspěvek od matus15 »

Diaľkové je už doma, kúpil som dokonca 2, jeden do zásoby(na ND), len som rozobral obe a v jedno sú na tých gumových kontaktoch také kúsky "alobalu" na druhom nie sú, sú potrebné? Ako je možné že v tom druhom po nich niet ani stopy? Môžem použiť obyčajný alobal?

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#12 Příspěvek od matus15 »

Uisťoval som sa len preto, lebo pre každý ovládač sú iné frekvencie,alebo ako sa tomu hovorí...

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#13 Příspěvek od Robosand »

Tie kúsky alobalu nasvedčujú, že na tom DO už niekto opravoval kontakty. Ak to druhé funguje, tak tam alobal nelep.
Niekto upravuje vodivosť alobalom, niekto nanesením grafit. vrstvy.
Robo...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

Bacha na tu plastovu foliu-ta cierna guma je komplet vodiva...Mne pomohlo zrezat vrsky tej gumy aby sa obnovila vodivost...Ono tie videa su identicke.Rovnaky koncept,rovnake funkcie...Tak isto mozes na Dve rozne videa rovnakej znacky (napr. Philips) pouzit rovnaky ovladac.Dalsia vec so tv OTF a OVP...

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#15 Příspěvek od matus15 »

ja somtam radšej nič neorezával, pekne som na každú gumku dal krúžok alobalu vystrihnutý z tej cvakačky čo robí dierky do papiera... Na druhom DO bez tých alobalov to nefungovalo. Inak už som skúšal vyskúšať ten DO a ledka blikne pri stisknutí každého tlačidla, okrem vrchných troch čiernych, správa sa to aj Vám takto?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “