ORAVA DVD 551 - mrtvé

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

ORAVA DVD 551 - mrtvé

#1 Příspěvek od SMITH »

Dostal sa mi do rúk tento DVD prehrávaè . Po zapojení do siete svieti len modré podsvietenie dvierok , display nesvieti . Prístroj na niè nereaguje.

Na zdroji som nameral následujúce hodnoty
5V 4,98V
3,3V 3,4V
12V 10,7V
-12V -12,2V
-24V 23,8V

na riadiacej doske sa hreje tranzistor ? na polohe Q10 s oznaèením SS 8550

Viete nieèo poradi￾ ? Respektíve kde zoženiem schemu?

Ïakujem
SMITH
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ako prve skontrolovat elyty v zdroji.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#3 Příspěvek od SMITH »

rnbw píše:Ako prve skontrolovat elyty v zdroji.
Tie som kontroloval , snaï mi merák dobre ukazuje .
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#4 Příspěvek od BIPOLAR »

Těch 10,7V je dost podezřelé, zkontroluj diodu a elyt. Nevím zda jsi měřil jen ESR, nebo jen kapacitu. To že se hřeje 8550 je normální Ic 1.5A, Pc 1W. A těch 23,8 je doufám také mínus.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#5 Příspěvek od SMITH »

BIPOLAR píše:Tìch 10,7V je dost podezøelé, zkontroluj diodu a elyt. Nevím zda jsi mìøil jen ESR, nebo jen kapacitu. To že se høeje 8550 je normální Ic 1.5A, Pc 1W. A tìch 23,8 je doufám také mínus.
jj je to -23,8V . Meral som to ESR merákom z KE2001 , ale preventívne vymením kondenzátory v 12V vetve . Ln ma troch zaráža ,keï je 5V v poriadku , že sa niè nezobrazuje . Predpokladám že 12V je pre mechaniku.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
opravar13
Příspěvky: 51
Registrován: 19 čer 2009, 02:00

#6 Příspěvek od opravar13 »

nevím teda jestli už to máš opraveno či nikoliv,ale zkus si toto pročíst.je to teda DVD 560,ale já si myslím,že v tom tvém bude stejný zdroj.A třeba i ta samá závada.Já jsem taky opravoval tento 560...A bylo to tím švábem,kterým jsem koupil a DVD šlapalo,akorát už majiteli prej nefunguje laser,což u těchto DVD je běžné.Ale má zase USB vstup,tak aspoň k něčemu se dá ještě použít.

tak si tohle zkus pročíst
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=25531

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#7 Příspěvek od SMITH »

No zdroj vypadá v poriadku , všetky U sú v tolerancii . Tak by som tipoval na chybu v digitálnej èasti . Bez schém sam sa na to vykašlal a vrátil majitelovy

Ïakujem za rady a ochotu .
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “