Zakmitany zosilnovac

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marosh555
Příspěvky: 21
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

Zakmitany zosilnovac

#1 Příspěvek od marosh555 »

Zdravim Vas. Postavil som si tento zosilnovac
Obrázek
Jeden kanal mi funguje bez problemov ale na druhom nemozem nastavit pozadovany kludovy prud(ma byt cca 25mA a moj lieta okolo 200mA). Ked vsak odpojim boucherta tak kludovy je stabilny a mozem ho nastavit. So zapojenym bouchertom som mal na vystupe ''peknu'' sinusovku :). Neviete kde by mohol byt problem? Dakujem

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Ve svém vlastním zájmu tento příspěvek stáhni . Jsou zde osoby alergické na používání těchto polovodičů v NF koncích . Kdyby jsi prostudoval sekci NF zesilovače , našel by jsi mnoho odkazů .

Uživatelský avatar
marosh555
Příspěvky: 21
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#3 Příspěvek od marosh555 »

Ano viem ze to nieje idealny koncak a TIPka v koncoch niesu najmudrejsie riesenie ale mam to uz postavene a potrebujem nieco na com by som mohol nejaky cas hrat. Do buducna to chcem urcite vymenit(pravdepodobne za nejaky aldax) ale zatial chcem mat aspon cosi. Toto aj ine fora som uz pobehal ale nic z toho nepomohlo

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Proč se nezeptáš dříve než začneš ? Nebo tady něco nepřečteš . Inu učíš se vlastními chybami , ve svém čase . Těch příčin může být hafo . Zde Ti poradí lidé s profizařízením , které má stále podobné vady . Ale u domácího bastlu toto jednoduše nejde a nejde o to , že by Ti nikdo nechtěl poradit . Já sám bych se k tomu vyjádřil , až by to leželo u mne na stole . Prostě už jen ten vstupní diferák , takto zapojený a stabilizovaný , u mne nebudí důvěru .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

K tomu zesilovači se dají na webu najít poznámky, co je na něm blbě. Bohužel kmitání silně závisí na konkrétním provedení (topologie, rozptyl součástek...) a rada není snadná.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

BOBOBO píše:Ve svém vlastním zájmu tento příspěvek stáhni . Jsou zde osoby alergické na používání těchto polovodičů v NF koncích.
ta alergie je snad problém dotyčného alergika, ne? Kde to jsme, aby všichni chodili v IPCHO po špičkách, když mezi nima chodí 1-2 astmatici? :D

Uživatelský avatar
pejoma
Příspěvky: 109
Registrován: 01 říj 2004, 02:00
Bydliště: Pøerov

#7 Příspěvek od pejoma »

zítra ti pošlu podobné ovìøené zapojení.Jen tak odpasu zruš C2 a mezi B a C T3 dej C=33pF.Na vstup paralelnì k odporu R2 bych dal 220-470pF.
Pejoma

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Při dnešních cenách tranzistorů je poněkud nesmysl stavět podobně obřezaný konstrukce, navíc s jahůdkou navrch ve formě C2 a podobných pokusů o získání stability....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

C2, pěkný "přítluk" :wink: . Taková řešení mívají poněkud proměnné vlastnosti vzhledem k nesymetrii budiče - trand + bootstrap, asymetrické zákmity v limitaci mohou být další očekávaný bonus.

Celá ta konstrukce na mne působí dojmem, že autor oprásknul víceméně klasické řešení, překopnul na darlingtony a pak už jen bastlil, aby to zatlouknul a udržel na uzdě.

Jestlipak autor ověřoval stabilní chování při náběhu nadproudovek ? :D

Uživatelský avatar
marosh555
Příspěvky: 21
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#10 Příspěvek od marosh555 »

pejoma: hned ako budem mat moznost tak skusim vyhodit tu C2. Bol by som Ti velmi vdacny za tu overenu schemu. Zatial dakujem za ochotu
Tento zosilnovac som si vybral preto lebo vsetky veci som mal a stacilo to dat dokopy. Bolo mi jasne ako som pisal vyssie ze tie konce niesu najstastnejsie riesenie ale nemusel som nic kupovat. No ze s tym budu taketo problemy som necakal
EDIT: Tak C2 som vyhodil ale zmena ziadna, k tomu trandu som dal takisto malu kapacitu ale kludovy sa sice znizil ale je stale velmi nestabilny

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Ten C2 tam nechej, to je možná jediné, co to drží trochu na uzdě. Pokud to nakmitává, tak klidový proud neseřídíš.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Davidus »

tak pokud je tam velký klidový proud tak změř kam ti utíká.. srovnávej oba zesilovače, zkus třeba i prohodit součástky..

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli jsem to dobře pochopil , tak to chceš zes vlastně pro kombo . Okopíruj 1 kanál TW120 a v klidu to užiješ , já mám favorita toto dole . Postaveno více kusů , nechá si to líbit i 80V a to by Ti mělo stačit . Vždy! jsem jen zapojil a pustil . Konstrukčka 85 . A ještě jsem si to usnadnil , dávám tam KD366 a 7 .
Přílohy
DSC00745.JPG
(122.07 KiB) Staženo 112 x

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

No to by mě docela zajímalo, jak u toho Andrlíka jedním trandem na chladiči držíš kliďák Darlingtonů a ještě k tomu sedmimegahertzovejch...Huf!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady máš na vyzkoušení něco pro "chudinu" :D : http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=7326

Když sinclair tvrdí, že to funguje, tak to zkus. Mě ta původní alternativa z amára kdysi shořela plamenem....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“