BM518 - střídavý rozsah

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

BM518 - střídavý rozsah

#1 Příspěvek od Davidus »

Zdravím
mám problém se střídavým rozsahem 50Hz - 1MHz na BM518, Podle manuálu musím dostat ručičku na černou značku na stupnici, ano to se povedlo, ale nemohu dostat při kalibraci (poloha cal.) ručičku na konec stupnice, pořádje jakoby za rohem :roll: mělo by to jít nastavit trimrem R45 pod panelovým měřidlem. V jakékoli poloze tohoto trimru je ručička za rohem. Dělám na tom už pátý den a bez výsledků.
Zdroje jsem měřil, jsou OK v toleranci, měření odporů měření proudu OK.
Má někdo tento stroj? rozumí mu? Byl bych vděčný i za soukromou konzultaci.
Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
xvasap
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2008, 01:00

#2 Příspěvek od xvasap »

Co výstupní napětí kalibrátoru? Sedí těch 30mV u obdélníku? Postup 10.6.5 podle str. 45 jsi už zkoušel? (aspoň prvních 10 řádků) Tenhle měřák jsem jeden čas měl, měl příjemně rychlou odezvu ručky při ss měření. S tou střídavou kalibrací jsem zezačátku taky trochu bojoval, ale nakonec to chodilo.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

no právě.. mě se zdá že i to kalibrační napětíje nějaký velký a ktomu mi ten střídavej rozsah nesedí, tím pádem nebude sedět ani VFvstup se sondou, no bude veselo. Ty průběhy jsou sem tam nějaký zkreslený dokonce, je noctakžedufotit na škopku a hodim to sem....

20mV/div to níž je výstup 17 (z generátoru obdelníku pro kalibraci)
a to druhý stejnej rozsah a na FETu E33 když je poloha kal.
je to nějaké podezřele zašuměné
Přílohy
P1050662.JPG
(159.46 KiB) Staženo 171 x

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Davidus »

takže sdneska semprovedl kontrolu, na vstup sempřipojil 30mV a je to OK, včetně invertoru až na diody.. :roll: dneska to chci ještě doměřit

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

tak koukám že si v tématu přispívám především já
Ale mám dobrou zprávu, podařilo se mi donastavit střídavý rozsah na BM518 dělá se to na levé straně trimrem R23 8-)
takže pro všechny co by měli tento problém, je zde řešení

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

nevíte jakou velikost má mít výstupní napětí z generátoru na kolektoru E21 u rozsahu 3V ( pro měření sondou) není dostavovací trimr , pomocí R23 jde dostavit jen částečně, Jinak ostatní rozsahy mají dostavovací trimry tam problém není. Operační zesilovač je v pořádku.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“