Netradičné hodiny

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

Netradičné hodiny

#1 Příspěvek od jandu »

Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Mám doma továrně vyráběné hodiny fungující na podobném principu, ale těm na tom videu se nevyrovnají.

Obrázek

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Dobrý nápad. Pak tam je ještě 3D Led Cube a to už je super.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

Má to pěkný chlapec.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#5 Příspěvek od ivan116 »

Akú to ma životnosť take mechanícké hodiny,tie rotujúce ešte možno o niečo dlhšie vydržia ako tie kmitajúce.Alebo to funguje na principe ,že keď chcem vedieť koľko je hodín zatlačim tlačitko a oni sa dajú do pohybu? :roll:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

ivan116 píše:Akú to ma životnosť take mechanícké hodiny,tie rotujúce ešte možno o niečo dlhšie vydržia ako tie kmitajúce.Alebo to funguje na principe ,že keď chcem vedieť koľko je hodín zatlačim tlačitko a oni sa dajú do pohybu? :roll:
Kmitá to po celou dobu. V tom kyvadle jsou jen ledky, páskový vodič tomu dodává signál. Je docela robustní a ohyb toho pásku je jen pár stupňů do obou stran. Ty hodiny vyžadují pevnou základnu, když jsem je viděl v jednom obchodě, jak třepaly z celým takovým primitívním stolečkem. Synchronizuje se to pomocí infrazávory která je kousek od jednoho maxima kmitu.. Na noc se dá zobrazování vypnout, ledky zhasnou a kyvadlo se do 20s zastaví. Při zapnutí zobrazování ledky začnou zobrazovat čas až kyvadlo kmitá z maxima do druhýho maxima

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Krása. Ale myslím že je to hodně o dobrém programátorovi.
Internet - metla lidstva

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#8 Příspěvek od jandu »

Ponúka to na predaj za 20 000,-forintov.
http://www.hobbielektronika.hu/apro/hirdetes_10127.html

Už zlavnil na 15 000,-
Naposledy upravil(a) jandu dne 06 srp 2009, 22:47, celkem upraveno 1 x.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Kolik to je v € nebo v CZK?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

Zhruba 2k Kč
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#11 Příspěvek od Yarda1 »

Tady jsou také jedny pěkné digitální hodiny:
http://www.yugop.com/ver3/stuff/03/fla.html

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#12 Příspěvek od petrfilipi »

Tady jsou taky rotační hodiny (88 USD + 45 USD poštovné):
http://cgi.ebay.com/WALL-DECOR-CLOCK-RO ... 286.c0.m14

Na nějakých ruských stránkách jsem kdysi viděl kolo o průměru okolo 1 metru, kdy se tímto způsobem "promítala" běžící postava. To postavit v noci do pole, tak to bude zpráva pro TV Nova :-).
Jinak mám doma návod na tyto hodiny, má to tuším dva procesory, převod napětí pro rotační část je indukční (izolovaná cívka na tělese z 12V ventilátoru), kdyby byl zájem, mohu to vystavit (pokud to doma heště najdu.
Podobné "signalizátory" prý někde používají i policisté, prostě zamávají v noci obuškem ve vzduchu a rozsvítí se nápis STOP.

Petr

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#13 Příspěvek od petrfilipi »

Tady jsou taky rotační hodiny (88 USD + 45 USD poštovné):
http://cgi.ebay.com/WALL-DECOR-CLOCK-RO ... 286.c0.m14

Na nějakých ruských stránkách jsem kdysi viděl kolo o průměru okolo 1 metru, kde se tímto způsobem "promítala" běžící postava. To postavit v noci do pole, tak to bude super zpráva pro TV Nova :-).
Jinak mám doma návod na tyto hodiny, má to tuším dva procesory, převod napětí pro rotační část je indukční (izolovaná cívka na tělese z 12V ventilátoru), kdyby byl zájem, mohu to vystavit (pokud to doma ještě najdu).
Podobné "signalizátory" prý někde používají i policisté, prostě zamávají v noci obuškem ve vzduchu a rozsvítí se nápis STOP.

Petr

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

petrfilipi píše:.....
Podobné "signalizátory" prý někde používají i policisté, prostě zamávají v noci obuškem ve vzduchu a rozsvítí se nápis STOP.

Petr
Conrád prodával jeden čas "světelnou tyč" kterou jsi mohl do vzduchu psát text, který jsi tam naprogramoval, nebo jeden typ mobilu to měl umět taky. Dál jsem viděl PC ventilátor, kterej po roztočení ukazoval teplotu procesoru (Jaromír buček to prodává).

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

Někde jsem kdysi zavadil okem o hodiny z osciloskopické obrazovky ale už nevím kde to bylo.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“