Výměna plynového kotle

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Výměna plynového kotle

#1 Příspěvek od Jenys »

Dobrý den přeji všem.

Budu potřebovat vyměnit stacionární plynový kotel GASEX 24 a teď mám na výběr. Buď litinový, nebo plechový, Viadrus, nebo Dakon. Litina má větší cenu a váhu, také větší životnost. Plechový je levnější, menší, lehčí, asi menší životnost. Ten starý je z roku 91, funkční, ale neekonomický, ještě má věčný plamínek, čili zbytečnou a velikou spotřebu. Letos mi to za minulou sezonu udělalo 33000Kč. Mě by se líbil plechový Dakon, ale nějak se nemůžu rozhodnout jaký vzít. Všechno je pořád o penězích a jelikož to bude vyžadovat i další úpravu topení, každá koruna je dobrá.

Uměl by někdo poradit prosím :?: :) Děkuji :wink: :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od michalnb »

A ten Viadrus? čo je to za typ? Viadrus je k..evsky dobrá značka a už aj väčšina starších Viadrusov nepoužívala večný plamienok...
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Proč nedáš nástěnný a kondenzační ? Výměník doživotní kotle -nerez .

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

BOBOBO píše:Proč nedáš nástěnný a kondenzační ? Výměník doživotní kotle -nerez .
Mě se to tam bez větších úprav nevejde, měl bych s nástěným problém s odvodem spalin. Ten stacionární by bylo minimum úprav. :wink: Ty kondenzační mi topenáři rozmlouvali. Já jsem chtěl DAKON GL 20 EKO HL.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jenys »

michalnb píše:A ten Viadrus? čo je to za typ? Viadrus je k..evsky dobrá značka a už aj väčšina starších Viadrusov nepoužívala večný plamienok...
Viadrus 24KW stacionární.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#6 Příspěvek od helios »

Kotle a bojlery bez večného plamienku sú fajn, ale: zamyslel sa niekto nad tým, že tá elektronika, čo to celé riadi a zapaľuje, má tiež svoj stály odber v stby stave? Na plyne to ušetrí, ale zasa zožerie elektrickú energiu... :cry:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

A co si málokdo domyslí - věčný plamínek sice má nějakou spotřebu, ale dovoluje topit vždy, kdy termostat nebo ruka majitele zavelí. Tedy i v případě, že nastane sněhová kalamita a padlé stromy přetrhají vedení - svítit se dá svíčkou, ale plynový kotel s elektrickým zapalováním je mi na hovno v momentě, kdy vypadne proud... A netvrďte mi, že dnešní poblázněné počasí tuhle eventualitu majitelům plynových kotlů nikdy nepřipraví...!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Teď jsi do toho ekkare uhodil trochu moc . Dnes v podstatě všechny teplovodní systémy mají čerpadlo , takže tlučeš na špatný keř . A ber to tak , že vždy to nové nemají řemeslníci rádi . Pokud máš dobře vyvložkovaný komín , numůže to být problémem a vznikne Ti nová použitelná místnost po celé ploše podlahy .

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#9 Příspěvek od ivan116 »

EKKAR píše:A co si málokdo domyslí - věčný plamínek sice má nějakou spotřebu, ale dovoluje topit vždy, kdy termostat nebo ruka majitele zavelí. Tedy i v případě, že nastane sněhová kalamita a padlé stromy přetrhají vedení - svítit se dá svíčkou, ale plynový kotel s elektrickým zapalováním je mi na hovno v momentě, kdy vypadne proud... A netvrďte mi, že dnešní poblázněné počasí tuhle eventualitu majitelům plynových kotlů nikdy nepřipraví...!
Noo neviem či by ti to pomohlo.už dávno plynove kotle nefungujú bez elektriky(ani ten GASEX U24 z roku91)keď nerátam čerpadlo tak sú tam kotlove termostaty a elektromagnetický ventil.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Já nebrojím proti turbokotlům, kondenzačním kotlům nebo nástěnným instalacím - já se jen ptám, co nastane v nemovitostech osazených těmito novými kotlíky v případě, že vinou sněhu nastane třeba jen několik hodin trvající "bezproudí"???
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Chcelo by to nejaky plynovy generator.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Ptáš se sice hezky , ale myslím si , bezpředmětně . Všechny nové soustavy kreslí projektant a zákazník se k tomu vyjadřuje . Jak nás více tvrdí , něco na dřevo v obýváku a jinak to nějak dopadne .

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#13 Příspěvek od ivan116 »

Pre take pripady som sa poistil krbovými kachlamy.Cely dom s tým nevykúrim ale na prilepšenie je to super. :)
Přílohy
t_F8.jpg
t_F8.jpg (4.62 KiB) Zobrazeno 93 x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

Kam ten věčný plamínek odevzdává teplo, těch 20W? do místnosti kde je kotel umístěn, ne? Neustále přihřívá teplosměnnou plochu kotle.
Byl bych v pokušení spolehnout se na tvrdě ekonomické faktory, ale člověk je nemůže všechny předem znát. Pořizovací cena kotle, životnost kotle, cena za montáž, servis, naproti tomu neznámá cena energie za pár let. Neznámé chování servisáků za pár let. Bývalý kolega pořídil dva kotle do přestavovaného RD ze stodoly. Koupil je moc brzo a záruka uplynula skoro celá než byla přestavba hotová. Zanedlouho odešel jeden kotel. Keramický kond v regulátoru změnil napětí zdroje, následkem odešlo vinutí solenoidu. Servisák vyměnil ventil, odešel zas, pak vyměnil i regulátor a dal další ventil. Díky tomuto 🤐 postupu zaplatil zákazník asi 7500 za materiál a za práci a cestovní náklady dalších 7000. Regulátor jsem mu výměnou kondu za 3,- opravil, ale může se s ním dát vyfotit.
Krbová kamna vypadají krásně, nemá se u nich co pos*at a je u nich taková tradiční pohoda, ale neřeší to městské sídlišťáky. Ani to, když s dřevem začne topit každý a cena dřeva začne podle toho vypadat. Aby to pak nebylo jak v tom vtipu Až nás budou milióny :twisted:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Já bych to za vtip nepovažoval .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“